Velké divy světa

Kniha seznamuje mladé čtenáře se sedmi divy starověkého světa, k nimž jsou pro zajímavost přiřazeny nejen současné poutavé stavby, ale i starší stavební památky Asie a Ameriky. Kniha obsahuje i různé soudobé technické zajímavosti a přírodní divy, které lidé obdivují po staletí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74447/big_velke-divy-sveta-vrw-74447.jpeg 4.321

Kniha Velké divy světa

Leona333
31.10.2021

Kde vlastně stály proslulé visuté zahrady?

Kdo zničil Rhodský kolos?

Jak to bylo s majákem na ostrově Faros?

Tak na tyto otázky získáte odpovědi v této zdařilé encyklopedii. A i když se jedná o encyklopedii, tak to rozhodně není obří tlouštík - bifle. Kniha je velice dobře, krásně zpracována. Je v ní velké množství povedených ilustrací a fotografií.
Doporučuji i těm hodně mladším... ; )

DarthSoren
28.02.2018

Sedem divov starovekého sveta + niečo naviac. Táto útla, ale zato rozmerovo veľká kniha svojim čitateľom ponúka pohľad na 7 antických divov sveta (Pyramídy v Gíze, Vysuté záhrady v Babylone, Artemidin chrám v Efeze, socha boha Dia v Olympii, Mauzoléum v Halikarnasse, Rodoský kolos a Maják v Alexandrii) a tiež na iné, veľmi zaujímavé staviteľské (a občas aj prírodné) objekty takmer z každej éry ľudskej civilizácie. Pekne ilustrované a s kvalitnou fotodokumentáciou.