Velké dějiny zemí Koruny české. Tematická řada, Zločinnost a bezpráví

Velké dějiny zemí Koruny české. Tematická řada, Zločinnost a bezpráví https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94232/bmid_velke-dejiny-zemi-koruny-ceske-zloc-YI6-94232.jpg 5 7 2

Kniha renomovaného historika Jindřicha Francka, která vychází v tematické řadě Velkých dějin zemí Koruny české, je dosud nejrozsáhlejší monografií věnovanou dějinám trestní spravedlnosti a kriminality ale i zneužívání trestního práva v kontextu historie českých zemí od nejstarších dob až do druhé poloviny 20. století, od středověkého souboru právních norem zvaného Zákon sudnyj ljudem až po politické procesy namířené proti československému disentu. Autor podává nejen historický přehled vývoje kriminality a trestního práva, ale představuje i stovky zajímavých osobností, které byly spravedlivě nebo zcela nespravedlivě souzeny či trestní spravedlnosti úspěšně unikaly. Nechybí kapitoly věnované čarodějnickým procesům, příběhy nejslavnějších lupičů, vražd, podvodů atd. Významnou součástí knihy jsou i kapitoly popisující, jakým způsobem zneužívaly trestní právo totalitní režimy 20. století. Mimořádně erudované a zároveň čtivě zpracované dílo je určeno jak odborníkům z oboru dějin trestní spravedlnosti tak i široké skupině čtenářů se zájmem o české dějiny. ISBN 978-80-7432-000-2 (soubor, 8 sv.)... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Paseka

blackholesun32
04.12.2015 4 z 5

Ano, ano, kniha se velice dobře čte, leč mám k ní drobné výhrady, s některými názory se s autorem příliš neztotožňuji (kupříkladu nesdílím názor, že by Jan Masaryk byl tak schopným politikem, jak je vykreslen v této knize), nicméně potřebné informace, které jsem hledal, jsem našel. Rozhodně svým stylem kniha kvalitativně (myšleno v pozitivním slova smyslu) nijak zásadně nevybočuje z řady Velkých dějin zemí koruny České.

Bránolog
25.07.2013 5 z 5

Překvapivě čtivý průvodce po vývoji české justice.

české dějiny Magnesia Litera právní dějiny, dějiny práva

Jindřich Francek
česká, 1943
2005  91%Čarodějnické příběhy
2000  84%Zločin a trest v českých dějinách
2011  97%Velké dějiny zemí Koruny české. Tematická řada, Zločinnost a bezpráví
2000  80%Zločin a sex v českých dějinách
2002  86%Dějiny loupežnictva

Kniha Velké dějiny zemí Koruny české. Tematická řada, Zločinnost a bezpráví je v