Velké čištění zubů v ZOO

Velké čištění zubů v ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405353/bmid_velke-cisteni-zubu-v-zoo-woq-405353.jpg 4 49 16

Zvířátka se rozhodla, že si přestanou čistit zuby, a tak se kolem zoo šíří nepěkný puch. S tím se musí něco udělat – rozhodne ředitel Alfréd Prudký a vyšle ježka Ignáce na životní misi. S pastou na zádech a odvahou v srdci se Ignác vydává do výšky za paní žirafou, do hloubky ke žraločím zubům i do střežené klece ke králi zvířat lvovi. Během své mise zjišťuje, že čištění zubů je nejen zábava, ale taky pořádné dobrodružství.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Fragment (ČR)

Der große Zahnputztag im Zoo , 2018

LunaL.
10.09.2023 5 z 5

Originalni, hezka a hlavne vtipna knizka! Nevim, jestli primeje nejake dite cistit si zoubky, ale urcite pobavi! :D

simca9342
31.08.2023 5 z 5

Přečtená loni.

Příběh o tom, že je dobré si čistit pravidelně zuby, protože by to nemuselo po okolí dobře dopadnout :D
Ředitel Zoo si všimne zápachu v celém areálu. Odkud jde? Lehká odpověď- z úst místních zvířecích noclehárníků. Ředitel se rozhodne, že to takhle dál nepůjde a pokud ano , zoo brzy zkrachuje :) Začíná čištění zubů! Vyčistí je spolu s malým bodlináčem postupně všem od slona po žraloka, vše ostatní v ten moment počká.
Konečně všechny zuby čisté,
návštěvy jsou už jisté.
Bonus: plakát o tom jak si správně čistit zuby
je přiložený v knize

eliska2106
22.07.2023 5 z 5

Dcera je z ní nadšená.

adela2316
31.01.2023 5 z 5

Velmi pekne ilustrace, četli jsme v době, kdy se syn učil navyku čištění zubů;-)

Knihomolka506
02.05.2022 5 z 5

Vyprávění na několika stranách o velké a zvláštní akci v zoologické zahradě.

lucakuca
22.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Záměr božský, skutečnost nebožská, ba téměř lidská. :-) Krásné kresby, děj až moc jednoduchý - bez zápletky. V zoo to smrdí, protože si zvířátka nečistí zuby, tak je všem zvířátkům vyčistíme. Hotovo. Vyčištěno.

broskev28
27.03.2020 3 z 5

Já jsem byla spokojená - zato Ignác už asi méně, jak připomínají mnohé komentáře. A pravda je, že pan ředitel by si taky měl zopáknout kouzelná slovíčka, jak upozornila muchomurka a třeba i Litocha!
Ale kresbičky pěkné, textu málo a výchovný efekt se prý dostavil, takže splněno.

Kačaba79
18.02.2020 3 z 5

Krásné ilustrace, ale Ignác byl trochu chudák. Potěšila a splnila záměr, dcerka si šla bez odmlouvání čistit zuby.

Karinka2012
12.12.2019 3 z 5

Nádherné ilustrace, ale příběh mě nezaujal. Jedná se spíše o obrázkovou knížku.

bibi.r
28.11.2019 3 z 5

3,5*
Čištění zubů s malými dětmi může být někdy náročný úkol. Tahle knížka jejíž součástí je i velký plakát s návodem rozhodně může pomoci k tomu, aby děti byly čištění zubů mnohem víc nakloněni.
Příběh hezký a ilustrace milé.

Litocha
10.11.2019 3 z 5

Knížka má hezké ilustrace a chvályhodný záměr, ale příběh mě do kolen nedostal. Ignáce mi bylo až líto. Vtipné ale bylo setkání s mravenečníkem.

muchomurka
02.10.2019 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, krásné ilustrace a i příběh, až na jednu maličkost - na konci jsem čekala, že pan ředitel aspoň poděkuje, když ne přímo odmění, Ignáce za pomoc. A ne, že mu řekne, že si musí vyčistit zuby.

Michaela91
13.06.2019 4 z 5

Krásné obrázky, mě se kniha moc líbila. A doufám, že až synek vyroste bude se mu líbit taky.

certik003
28.05.2019

Milá, vtipná knížka s hezkými ilustracemi, která by mohla přesvědčit děti, které si nerady čistí zoubky.

simona5r
12.05.2019 4 z 5

Milá knížka s krásnými ilustracemi, která by mohla dětem usnadnit čištění zubů. Ale taky je to jen pěkná knížka ke čtení před spaním jako pro mou 2 letou dceru. Na plakátu jsou sice mírné chyby, ale když si budou děti s pomocí rodičů čistit zuby aspoň takto, tak to bude fajn.

Eva88
12.04.2019 4 z 5

Roztomilá a vtipná obrázková kniha, která by mohla pomoct malým odpůrcům kartáčků zpříjemnit ten ohromně neoblíbený proces čištění zubů. Jako bonus skvělý plakát s návodem, jak na to. :-)

pro děti od 5 let ZOO - zoologické zahrady

Sophie Schoenwald