Bitva u Cann 216 př. n. l. - Hannibalův triumf nad římskou armádou

Bitva u Cann 216 př. n. l. - Hannibalův triumf nad římskou armádou https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338505/bmid_bitva-u-cann-216-pr-n-l-lvB-338505.jpg 5 4 3

Bitva u Cann je právem považována za jednu z nejvelkolepějších v dějinách lidstva. Hannibalova strategie se stala vzorem dokonale svedené bitvy a dodnes se rozebírá na vojenských akademiích po celém světě. U Cann proti Hannibalovi stálo 80 000 římských legionářů a 6 000 jezdců, přičemž on měl k dispozici pouze 40 000 mužů pěchoty a 10 000 jezdců. V bitvě, která následovala, však dokázal mistrovským způsobem ovládnout bojiště. Římané ztratili 47 500 legionářů a 2 700 jezdců a dalších 19 300 mužů padlo do zajetí.... celý text

Literatura faktu Historie Vojenství
Vydáno: , Amercom S.A.

Cannae 216 BC: Hannibal smashes Rome´s Army , 1994

tartan
13.07.2020 5 z 5

Chcete vedieť, čo predchádzalo, viedlo, ako prebiehala a aké následky mala jedna z najznámejších bitiek v histórii, ktorá je dodnes považovaná za takticky dokonalé, ale strategicky premrhané víťazstvo? Tak z tejto knižky sa to dozviete. Možno nie úplne vyčerpávajúcim, ale určite uspokojujúcim spôsobom.

kyssling
23.02.2020 3 z 5

Cílem bylo přiblížit slavnou Hannibalovu bitvu. Nicméně mě chyběli kvalitnější (proč proboha ne barevné) reprodukce, fotky současného stavu krajiny jsou doslova odbyté (buď bez nich nebo kvalitně). Když bitva u Cann proč tam není kvalitnější rejstřík na konci či začátku Hannibal, konzulové co byly v té době (datum narození, úmrtí). Celkově přehlednost bídná.
Popis bitvy kvalitní, i když jsem čekal trochu podrobnější informace - ale je možné že nejsou k dispozici.

braunerova
23.03.2017 5 z 5

Nakladatelství Osprey je pro mě zárukou kvality a ani v tomto případě nezklamalo. Kniha popisuje začátek 2. punské války a Hannibalovo tažení od Sagunta až po Cann. Trojrozměrné mapy bojiště jsou velmi přehledné, velmi zajímavý byl portrét konzula Gaia Terentia Varra. Na konci je seznam české a cizojazyčné literatury vztahující se k tématu.

"Po mnoho let držel pohromadě své žoldnéřské vojsko - směsici nejrůznější chátry všech národností - silou své osobnosti a svými velitelskými schopnostmi. To, že jeho muži, bojující jen pro žold a kořist, byli nakonec ochotni se všech těchto věcí vzdát a snášet kvůli němu všechny možné útrapy, dokonce i obětovat život, svědčí o tom, jak neuvěřitelně charismatická jeho sobnost musela být."

starověký Řím Kartágo punské války bitvy vojenské dějiny Hannibal, kartáginský vojevůdce

Mark Healy
anglická, 1953