Veľké baby neplačú

Veľké baby neplačú https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70901/velke-baby-neplacu-70901.jpg 4 76 24

Dráma slovenskej modelky za mrežami v Paríži. Skutočný príbeh, ktorý dokazuje, že každý z nás sa môže stať obeťou drogovej mafie. Byť modelkou a spraviť úspešnú kariéru v zahraničí je snom mnohých dievčat. Ani slovenské nie sú výnimkou, dokonca sú vo svete známe svojou krásou a módni tvorcovia ich často a radi vyhľadávajú. Aj hlavnej hrdinke Ivane sa podarí uchytiť v Londýne – od au-pair sa vďaka svojej vôli, pracovitosti a odhodlaniu prepracuje medzi maskérky a stylistky, veľmi rýchlo však dostane ponuky aj na fotografovanie. Zdá sa, že k splneniu jej sna byť úspešnou modelkou, ktorá cestuje po celom svete, má už len krôčik. Pri návrate z fotografovania v Buenos Aires jej však na letisku v Paríži objavia v batožine tri kilá kokaínu. Ivane sa zrúti svet – droga bola v „darčeku“, ktorý mala odovzdať priateľovi v Londýne. A to ešte netuší, že najbližších desať mesiacov strávi za pašovanie drog vo francúzskom väzení.... celý text

Knihochod
07.01.2023 3 z 5

Stať sa svetoznámou modelkou je snom takmer každej dievčiny a ani tie slovenské nie sú výnimkou. Aj hlavnej hrdinke Ivane sa pomaly ale isto darí preraziť do tejto brandže, avšak iba do momentu, kedy na letisku v Paríži objavia v jej kufri tri kilá kokaínu, ktoré z fotenia v Buenos Aires mala predať známemu v Londýne pod zámienkou toho, že ide o darček k Vianociam. To však ešte netušila, že strávi desať mesiacov vo francúzskom väzení s nálepkou pašeráčky drog.

Na to, že je to knižka podľa skutočných udalostí som prišla aj niekedy ku koncu knihy, keď som si dala dokopy meno hlavnej hrdinky s menom autorky a v závislosti na tom si prečítala dve kratučké recenzie, ktoré zdobia zadnú stranu.

Nemôžem však povedať, že by to bola najhoršia Evitovka, akú som kedy čítala - to určite nie. Tento titul si určite vyslúži iná knižka od tohto vydavateľstva. Ale to už odbočujem.

Prečítanie tohto príbehu je záležitosťou niekoľkých hodín, pretože sa číta naozaj rýchlo a to aj kvôli tomu, že nejaké siahodlhé hlboké opisy by ste tu len márne hľadali, čo je na jednej strane celkom fajn, keďže sa nemusíte zaoberať zbytočnosťami. Avšak na druhej strane, práve kvôli tomu, že je to príbeh podľa skutočnej udalosti, čakala by som tých detailnejších opisov viac, aby sa čitateľ dokázal aspoň trošku vžiť do pocitov hlavnej hrdinky. Netvrdím, že to bez opisov nejde, ale s nimi by to istotne bolo ľahšie.

To, že tieto knižky čítajú poväčšine staršie ženy nie je žiadnym tajomstvom a preto ma trošku zarážali listy písané v angličtine, ktoré ale pre zjednodušenie čítania neboli preložené do slovenčiny a nebolo za nimi napísané, že to bolo napísané v angličtine, takže verím, že niekto, ako napríklad moja stará mama, by s tým mali veľký problém. A trošku nechápem, prečo je to tak, keď všetky konverzácie boli preložené normálne. Dúfam, že rozumiete, ako to myslím. Ak nie, napíšte mi, vysvetlím.

Neviem, nedá sa povedať, že by som tú knihu nenávidela, avšak to ani nie je kniha, ktorú by som milovala a chcela ju každému odporúčať, a teda ju hodnotím ako trošku slabší priemer. Príbeh aj postavy uveriteľné a aj ma to trošku zasiahlo, no to spracovanie zase raz a opäť značne slabšie.

lalela
23.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Ze začátku mi přišla knížka strašně amatérská, to popisování zbytečných věcí a to co zbytečné nebylo zase až příliš nevysvětlené, no přesto jsem se začetla. John asi moc podstatný nebyl, i když ho Ivana v knize opěvovala, možná měl hrát větší úlohu v příběhu. Samotnou by mě zaráželo, že se za celou dobu neozval, jestli všechny strasti života, které přijdou bude řešit tímto způsobem, tak potěš vztahu. Asi bych od takového partnera utíkala, až by se mi za patami prášilo. Zavání mi to tím, že se bál, aby se do toho případu nějak moc nenamočil a vesele si žil v Londýně dál. Vždyť to byl on, kdo ji seznámil s majitelem butiku. Nakonec vše dobře dopadlo jen proto, že Ivana v tom byla opravdu nevinně. A byla to slušná dívka, která opravdu doplatila na svou naivitu. Teď hlavně, aby na svou naivitu nedoplatila i ve vztahu.

Katka2382
10.02.2022 3 z 5

Velmi čtivé.
Taky by mě zajímalo co John celou tu dobu dělal, jako poslat alespoň dopis jí teda mohl.O návštěvě ani nemluvě.

Jirinamac
19.07.2021 3 z 5

Mám ráda tyto knížečky skutečných příběhů, ale tato byla stručná až moc. Využili její naivitu. Nevím, jestli bych dokázala odpustit Johnovu lhostejnost, když jí nepomohl ve chvíli, kdy měla problémy a on jí nebyl oporou. Možná to mohla trošku víc objasnit.

ronave
29.01.2020 3 z 5

Rychle přečtené, hezky napsané a zajímavý pohled do francouzského vězení. Příběh ze života, u kterého bych uvítala dopovědět pár otázek - kdo jí posílal dopisy (skutečně policista?) a co dělal John celou dobu, že se neozýval - jeho postoj mi celkem přišel nesmyslný.

zdenaR
10.01.2019 4 z 5

Zajímavý příběh ze života, poučný. V dnešní době se téměř každý může stát obětí podvodu :-(((

gargamelka
10.10.2018 4 z 5

Reálný a hlavně poučný příběh, který poukazuje na to, že my holky jsme někdy fakt trubky a ženeme se za svými sny hlava nehlava, necháme se napálit, ač toto téma je známé... Důvěřuj, ale prověřuj, to sedí

Zuzvil
19.09.2018 4 z 5

Pro mě čtvrtá knížka v pořadí z edice Skutečné příběhy, opět jsem nebyla zklamaná. Ano, byla to zatím asi nejslabší z mnou přečtených knih, ale pro mě prostě cokoliv, co je podle skutečnosti, je zajímavé, poučné a často i dechberoucí. Za mě knížku, jednohubku, můžu určitě doporučit

Jája92
10.02.2018 4 z 5

Kniha se četla dobře, přečtenou ji máte za chvilku, ale nemůžu si pomoci, hlavní hrdinka mi byla nesympatická už od počátku.

Lucka11
08.05.2017 2 z 5

Myslím, že ide o poučné čítanie pre tie mladé slečny, ktoré si myslia, že modeling je úžasné, nablýskané miesto, ktoré len čaká na ich "maličkosť".....
A pomery vo francúzskych vezniciach, povedzme si otvorene, inak sa budú chovať k rodenej Francúzske a inak k prišelcovi....to je známy fakt....okrem iného.
K postave Johna sa nejdem rozpisovať. Chlap, ktorý nechá ženu v štichu a potom sa objaví ako by sa "nechumelilo" nie je podľa mňa chlap a do vzťahu s ním by som neinvestovala ďalšiu energiu. Ale to je len moj osobný názor.

Doubravka1975
06.02.2017 3 z 5

Zajímavé a poučné čtení. Je pravda, že John se neprojevil jako správný chlap, ale když se dali opět dohromady..., tak asi jo. Není to tam moc rozepsáno, rozebráno.... Já bych teda ve vězení nepřežila ani jeden den

bai.Cerna
02.04.2016 2 z 5

Podle mne poněkud plytké…za dvě hodiny máte přečteno…Ale abych byla objektivní, kniha se dala „dočíst“.

Leniiis
02.06.2015 3 z 5

Za mě docela pěkný čtení, ale moc stručný. Konec nechápu, asi taková trochu pohádka se štastným koncem.

sabca
09.12.2014 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha. Chápu, že pro někoho kdo se octne ve vězení nevinně, ještě ke všemu v cizině je úplně jedno jestli je to 10 měsíců nebo 10 let. Knihu bych doporučila všem děvčatům, jejichž snem je modeling, aby věděla na co si mají dát pozor a že nelze každému důvěřovat.

Helena Lacková
08.09.2014 5 z 5

Zase jedna z mnoha mladých lidí, která chtěla, tak moc dosáhnout svého snu, že si nepřipouštěla hrozící nebezpečí. Nemá úctu sama k sobě.

Helena Lacková
08.09.2014 5 z 5

e-Lisbeth
23.06.2014 3 z 5

Kniha není špatně napsaná. Ovšem hysterie hrdinky budí dojem, že si neodseděla deset měsíců ale deset let. Zcela mimo mé chápání je skutečnost, že je nadále schopná žít s člověkem, který jí v nejdůležitějším životním okamžiku nebyl oporou a zachoval se naprosto nesmyslně.

Blanka78
08.06.2014

Pěkná kniha :-)

nikinikiniki
02.03.2014 4 z 5

Příběh o naivní a hloupoučké modelce, která si projde peklem díky němuž dostane rozum.

Sima:)
20.08.2013 5 z 5

Super knizka, poucna, je mi ji lito co si musela procit nepravem.

slovenská literatura vězení, věznice pašeráctví

Autorovy knížky

2011  77%Veľké baby neplačú

Kniha Veľké baby neplačú je v