Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu

Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210580/bmid_velka-vyprava-dopisy-a-fotografie-z-ag3-210580.jpg 5 40 13

V roce 1922 se Agatha Christie zúčastnila obchodní mise propagující Výstavu Britského impéria, jež se měla konat o dva roky později ve Wembley. Itinerář desetiměsíční cesty zavedl výpravu do Jižní Afriky, Austrálie, na Nový Zéland, Havaj, do Kanady a New Yorku. Desítky úžasných míst, svérázných postav a dobrodružných, strastiplných i humorných situací – to vše popsala rodící se královna detektivek v dosud nezveřejněných dopisech své matce a zdokumentovala i fotograficky. Velká výprava odhaluje novou, nepoznanou tvář slavné spisovatelky, zároveň je však i jedinečným dobovým cestopisem.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Knižní klub

The Grand Tour: Letters and photographs from the British Empire Expedition , 2012

denib
11.04.2024 4 z 5

Agatha uměla nejen psát, ale i žít :-) Je to zajímavý cestopis a je vidět, že autorka je velkou spisovatelkou dokonce i v dopisech domů. Nejvíc mě ale těšily různé vtipné postřehy o lidech, které potkala a o životě vůbec. A oceňuji, že je kniha plná fotografií z cest, i když na nich jsou převážně lidé, které vůbec neznám :-)

Mirek240
11.11.2023 5 z 5

Tato kniha me neuveritelne pozitivne prekvapila. Uzasny dokument o ceste kolem sveta napsany pomoci dopisu. Krasna mista, zajimava setkani a k tomu vsemu prekvapivy humor a pochopitelne vsudypritomny major Bechler :) Je az neuveritelne, co vsechno se zmenilo za tech 100 let od teto vypravy. Co se ale nezmenilo je schopnost Agathy Christie prisroubovat ctenare k jejim pribehum.

petrarka72
18.10.2023 5 z 5

Kouzelná knížka, která dokazuje Agathinu schopnost vyprávěním udělat z p.du kuličku. Bavila jsem se zejména břitkými charakteristikami těch, které v rámci propagační akce Výstavy 1924 cestou z Anglie přes jižní Afriku, Austrálii, Nový Zéland, Honolulu, Kanadu a zpět potkala. Zejména pan Belcher mě průběžně rozesmíval. A ta výprava byla skutečně VELKÁ - fotografie zachycují svět, který vzbuzuje pokoru svou nesmírností (hory, moře samozřejmě - ale nalistujte třeba dvoustranu zachycující těžbu dřeva v Austrálii). A ta radost ze surfování! :-)

Melanka
16.05.2023 4 z 5

Krásně vypravená knížka, která mě textem trochu zklamala. Zážitky byly především ze svačin, večeří a návštěv.

missbellatrixx
09.07.2022 5 z 5

KRUTOPŘÍSNÁ KNIHA...jako živě si představuju Agathu jak surfuje...to už z hlavy nevymažu...DOPORUČUJU

AnetaKor
10.11.2021 5 z 5

Jako kdybyste zjistili, že vaše milovaná prababička, která vám tajné dávala bombony, byla superhrdinka, co pravidelně zachraňuje svět.

Magdalena5
20.02.2018 5 z 5

Přečteno po životopisu s atlasem a velký zážitek. Díky, pane Pricharde!

tereza1198
13.08.2016 5 z 5

Jedním slovem ...nádhera. Ty deníky, dopisy a fotky. Otevřel se mi úplně jiný pohled na svět. Kdy se cestovalo lodí, klobouky pevně seděly na hlavách a dámy popíjely čaj a hrály bridž. Agatha cestuje, surfuje, prodírá se kontinenty a píše dopisy mamince. Zvláštní je, že jsem ještě nečetla žádnou knihu od Agathy Christie, ale hned to napravím. Ale díky téhle neznalosti jsem si ji mohla zamilovat jako člověka a ne jako autorku. A bylo to opravdu příjemné setkání.

zuzi1162
01.10.2015 5 z 5

Mě kniha úplně nadrchla - plno fotografií, dopisů a pohledů. Čtenář pozná Agathu z úplně jihé a celkem i hezkého úhlu.

Lenka4
24.05.2015 5 z 5

Netradiční cestopis, či spíše cestopisný deník, sestavený ze soukromých dopisů. I v nich se projevuje spisovatelské nadání A. Christie. Zachycují postřehy z putování i dění a vztahy v misijním seskupení. Moc pěkná je část věnovaná pobytu v Honolulu a zážitky ze surfování. Malé černobílé fotografie krajin dnešního čtenáře zhýčkaného velkými barevnými snímky příliš nenadchnou, ale portréty přinášejí významné svědectví o dobové módě.

bookcase
23.03.2015 5 z 5

Moc jsem se na knížku těšila. Dopisy a fotky z cest po zemích, které pro nás voní exotikou. Agátka si to uměla užít :)

Alienor
16.02.2015 3 z 5

Kniha ma mierne sklamala, sú to len súkromné zápisky z dovolenky, kam Agatha cestovala, u koho bola na obede, kto mal akú náladu a ako dobre sa surfovalo. Trochu ako "José v zálive", ak si pamätáte tú reklamu. Bohužiaľ, nijako zvlášť som sa nebavila.

Henriette
11.02.2015 5 z 5

Zveřejnit Agathiny fotografie a dopisy z cest byl výborný nápad a skvělý počin. Jedná se o svědectví ženy ve 30. letech 20. století, kterak vnímala některé z dominií britského impéria. Její pohled na lidi, zvyky, jídlo, krajinu... krásné, zábavné a poučné čtení.