Velká šachovnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokus o shrnutí globálních problémů z hlediska udržení americké převahy na prahu 21. století. Autor proto analyzuje zápas o kontrolu tzv. euroasijského masivu, kde je stále soustředěn největší díl světové populace, přírodních zdrojů a hospodářské aktivity a snaží se navrhnout optimální přístup USA k nim. Zbigniew Brzezinski (* 1928) patří k nejpřednějším odborníkům v oblasti mezinárodních vztahů, geopolitiky a globálních trendů. V letech 1977–1981 byl poradcem pro otázky národní bezpečnosti prezidenta Cartera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42831/big_velka-sachovnice-MRS-42831.png 4.322
Žánr:
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The Grand Chessboard. American Primacy and Its Geostrategic Imperatives, 1994


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Velká šachovnice

bulat
22.06.2022

Je nesmierne prekvapivé, ako málo táto kniha zostarla. Len škoda, že ju predstavitelia západných elít nepoznajú či nečítajú. Oproti tomu ruskí silovici ju poznajú dôverne.

Martinmmm
01.06.2022

Klasika svojho žánru s úvahami, ktoré sú platné aj takmer 30 rokov po ich napísaní..


stoun25
17.02.2019

Velmi zajímavá kniha o geopolitice která nutí člověka k zamyšlení...

Peleus
05.09.2018

Je k hořkému pousmání, že zatímco u nás se řeší koblihy, trenky, krabice od vína, kabelky a způsob, jak přežít do následujících voleb, jinde se plánuje, co bude za dalších (přinejmenším) dvacet let.

Na druhou stranu se musí uznat, že mnohem lépe se plánuje v systému dvou politických stran, než v prostředí, kdy se téměř po každých volbách objeví několik nových.

Nicméně přesně v duchu rozšířené definice, že optimista je špatně informovaný pesimista, věřím, že i Česká republika má, a to hodně dobrý, plán!