Velká šachovnice

od:


KoupitKoupit eknihu

Pokus o shrnutí globálních problémů z hlediska udržení americké převahy na prahu 21. století. Autor proto analyzuje zápas o kontrolu tzv. euroasijského masivu, kde je stále soustředěn největší díl světové populace, přírodních zdrojů a hospodářské aktivity a snaží se navrhnout optimální přístup USA k nim.Zbigniew Brzezinski (* 1928) patří k nejpřednějším odborníkům v oblasti mezinárodních vztahů, geopolitiky a globálních trendů. V letech 1977--1981 byl poradcem pro otázky národní bezpečnosti prezidenta Cartera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42831/velka-sachovnice-42831.jpg 4.214
Orig. název:

The Grand Chessboard. American Primacy and Its Geostrategic Imperatives (1994)

Žánr:
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Peleus
05. září

Je k hořkému pousmání, že zatímco u nás se řeší koblihy, trenky, krabice od vína, kabelky a způsob, jak přežít do následujících voleb, jinde se plánuje, co bude za dalších (přinejmenším) dvacet let.

Na druhou stranu se musí uznat, že mnohem lépe se plánuje v systému dvou politických stran, než v prostředí, kdy se téměř po každých volbách objeví několik nových.

Nicméně přesně v duchu rozšířené definice, že optimista je špatně informovaný pesimista, věřím, že i Česká republika má, a to hodně dobrý, plán!

Autor a jeho další knihy

Zbigniew Brzezinski

Zbigniew Brzezinski
polská, 1928 - 2017

Uživatelé mají knihu

v Přečtených23x
v Doporučených2x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit6x