Z kostí a inkoustu

Z kostí a inkoustu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353182/bmid_z-kosti-a-inkoustu-hcu-353182.jpg 4 226 59

Velká knihovna série

Jess a jeho rodina se živí pašováním knih. Ve Velké knihovně v Alexandrii je totiž uloženo veškeré vědění světa a vlastnit knihy je přísně zakázáno. Proto se najdou mnozí, kteří jsou za ně ochotni nemálo zaplatit. Jess dostane možnost ve Velké knihovně studovat a získat tak zákulisní informace důležité pro jejich rodinný obchod. Brzy ale zjišťuje, že Knihovna je mnohem temnější a zlověstnější místo, než si vůbec dokázal představit.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Ink and Bone , 2015

čef
17.11.2021 3 z 5

Kouzlo fantasy knih ne a ne najít. Spousta různých akcí, ale hlavně řečí. Vytvoření nového světa je jistě pozoruhodné a asi také pracné, vyžadující velkou dávku fantasie, ale proč? To nevím, ale každému přeji, ať si to užije.

Dela90
30.07.2021 5 z 5

Knížka mě uchvátila svou obálkou, ale její obsah byl ještě lepší. Fantasy úplně z jiného soudku, kterou jsem popravdě vůbec nečekala. Bylo to dokonalé, svět Knihovny, všechny detaily, učenci, hrozby. Ačkoliv nejsem asi úplně cílová skupina knížky, tak to byl dle mého úžasně zajímavý příběh, který stojí za přečtení. Protože prostě woow, já se do něj zamilovala a další díl prostě ano, ANO.

Zuzka12627
24.07.2021 4 z 5

První kniha od této autorky a nebude poslední. Velice zajímavý příběh od začátku do konce.

VéjaTarabová
30.06.2021 4 z 5

Popravdě jsem moc nevěděla, co od příběhu očekávat. Autorku jsem neznala a o knize nikdy neslyšela. Anotace mě však výjimečně velmi zaujala. Fantasy nabité akcí, které má hlavu a patu, dokáže vtáhnout do děje. Spisovatelka zvládla skvěle popsat atmosféru i prostředí a k tomu postupně rozvíjet či poodhalovat osobnosti jednotlivých postav. Byla jsem vděčná za to, že zde nebylo vše jen sluníčkové, ale odehrálo se i pár tragických úmrtí. Trochu mi vadily příliš dlouhé kapitoly, ovšem přece jenom stránky samy o sobě ubíhaly velmi rychle. Chytře vložené „efeméry“ jsou pro mě důkazem promyšlenosti, jenž si cením. Dále přiložený playlist dokázal potěšit. Musím však přiznat, jak moc jsem byla napálena, jelikož jsem netušila, že se jedná o sérii. Nýbrž téma této knihy se nejspíše doopravdy hodí do více dílů.

„Učení má tři části. Informace, vědění a moudrost. Pouhý sběr informací není vědění a schraňované vědění není samo o sobě moudrost“

SoňaKábová
27.07.2020 5 z 5

Tohle je přesně typ knížky pro mě. Věřím, že ne pro všechny- pro někoho to asi nebude vůbec. Pro mě ale byla napínavá, emotivní a děj postupoval rychle. Ze začátku ale asi může chvilku trvat, než se začtete

Halt468
09.02.2020 5 z 5

Nemám slov!!

berka4151
02.06.2019 3 z 5

Nečte se špatně, něco mohlo být lépe propracované, ale měl jsem z toho větší obavy po přečtení komentářů. Ten druhý díl si ráda přečtu. Dala bych 3,5 hvězdičky, kdyby to šlo

Lily-fairy
24.05.2019 2 z 5

Jedním slovem divné. Divný svět, divní hrdinové a divný příběh. Nesedlo mi to, avšak kniha má asi pro někoho potenciál...

Ela2020
12.05.2019 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela zda si knihu mám koupit a nakonec jsem neodolala krásné obálce. Domnívala jsem se že kniha bude vyprávět příběh z minulosti - Starověku, nicméně to tak nebylo. Byly chvíle kdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout jak moc byla napínavá. Ale pak tu byly pasáže, které byly velice nudné a podle mě i zbytečné. Celkově nemůžu říct že by kniha nebyla dobrá.. Ale není to můj šálek kávy.

Denisa153
03.05.2019 3 z 5

Dle anotace mě kniha nadchla, ale realita byla poněkud nudná... Četla se dobře, ale děj mě upřímě moc neuchvátil. Ze začátku jsem se ztrácela v pojmech a v postavách. Co se týče postav nějak jsem do nich nemohla vcítit a nakonec mi bylo vcelku jedno co se nimy stane. Autorka měla skvělí nápad, ale moc dobře ho nezpracovala. Pokračování číst nebudu.

Čtenářka602
15.02.2019 4 z 5

Nevěděla jsem co očekávat. Tato kniha byla první s tím, že ji napsala žena a hlavní postava je chlapec..... Kniha předčila mé očekávání, ale nebylo to úplně ono, asi zůstanu u knih kdy ženy napíší hlavní postavy jako ženy a muži hlavní postavy jako muži... Kniha však i nadále zůstane mezi mými oblíbenýmy knihami

v.michlickova
31.01.2019 5 z 5

Tato kniha mě naprosto dostala. Nejen, že jsem si zase o něco víc oblíbila fantasy a především dystopii, ale nenechala mě prostě ani nadechnout. Zprvu jsem měla problém se do dějové linie začíst. Jakmile se mi to ale podařilo, nemohla jsem přestat. Na každé nové straně zvrat, napětí a překvapení. Kniha je velmi čtivá, děj ubíhá svižně a neobsahuje žádnou "omáčku" kolem. Nedá se to k ničemu přirovnat, protože jsem nikdy noc takového nečetla. Kniha ve mě vyvolala snad všechny emoce na které si vzpomenu. Nejčastěji jsem byla naštvaná/nesouhlasila jsem s tím co se děje a nebo jsem byla překvapená/šokovaná. Našly se i pasáže kdy mě kniha rozesmála, skoro rozbrečela a u pár scén jsem si jednoduše řekla "awww".

el.peee
21.01.2019 1 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem "zatím odložila" a kdo ví, jestli ji vůbec dočtu.
Chápu, že je mířena asi na mladší čtenáře, ale srovnám-li například s poutavostí Harry Pottera (jehož první díly jsou mířeny na stejnou věkovou skupinu), tak knížka hodně zaostává. Ani mě asi nezajímá, jak to vše dopadne.
Bohužel nemohu jinak než hvězdičku. Netvrdím, že někoho nezaujme, ale já to nejsem.
Tady platí, že celá anotace je z knížky to nejzajímavější.

EDIT: Neměla jsem touhu knihu dočíst, zůstala nedočtená... A nejspíš se k ní ani nevrátím.

Maru
15.12.2018 5 z 5

Zajímavý příběh. Kniha mě zaujala.

zeros
02.12.2018 4 z 5

Hodně přímočaře napsaná fantasy, která díky tomu utíká svižně a přečetl jsem jí za chvíli. Na druhou stranu, absencí jakýchkoliv odboček jsem nedostal moc šanci vytvořit si k postavám nějaký vztah. Takže když má některá z hlavních postav zemřít...no a? Vlastně nejvíce jsem zvědav na pokračování příběhu Wolfeho, ten mě bavil. Je to někde mezi 3 a 4 hvězdami, ale vážně mě láká přečíst si pokračování, takže dávám 4.

verulik196
20.11.2018 4 z 5

Od knížky jsem čekala něco trochu jiného, na druhou stranu ale nemohu říct, že by se mi nelíbila. Je to takové jednodušší, oddechové čtení, fanouška fantasy ale jistě potěší.

Mefir
08.10.2018 4 z 5

Knížka sice byla jednodušeji napsaná a je nutno říci že se začátek podobá tak trochu HP ale děj se mi zdá naopak velmi dobrý a zajímavý , protože mi přijde až neuvěřitelné že si autorka dokázala představit svět v podstatě bez knih. Je to zajímavý nápad na knihu ,což je vlastně docela ironie.

Julinka679
05.09.2018 3 z 5

Jedná se o dobrý průměr (ano, je to moje oblíbené slovní spojení :D) ale moje knihomolská duše by se bez toho pravděpodobně obešla. Bylo to takové oddechové čtení (i když se v ději objevují věci jako válka, smrt apod.), které mi bohužel moc nedalo, což mě mrzí protože jsem se na knihu těšila :-/
Když jsem četla, že má být kniha o Velké knihovně v Alexandrii tak jsem čekala něco víc než jsem dostala :-/
Na druhou stranu se to nečetlo úplně špatně, postavy byly "milé" a i když mi záporáci žíly netrhali tak nějaký pocit ze mě vyždímali.
Spisovatelka má hezký styl psaní, který se čte příjemně a asi díky tomu si přečtu další díl (pokud se k tomu někdy odhodlám).
Končím u 3*, víc si bohužel kniha nezaslouží i když na to měla potenciál :-/ :-)

lucygreen
02.09.2018 2 z 5

Knihu jsem přečetla, ale nebyla nic, bez čeho knihomol nemůže žít... Kór takhle zpětně si myslím, že mi dlouho v paměti nezůstane, tam mám místo na mnohem lepší knížky. Je i druhý díl, ale ten si na 99 procent nepřečtu.

kyticka152
04.07.2018 4 z 5

Z knihy mám docela smíšené pocity. Moc se mi líbil nápad spisovatelky a styl jakým psala. Bavilo mě, jak pravdu odkrývala pomalu ale jistě a člověk se okolnosti dozvěděl až později. Ovšem lehce mě zklamalo provedení. Některé části mi připadaly malinko nucené a předvídatelné. Konec nepřekvapil, ale ani nezklamal. Přesto si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení

knihovny

Rachel Caine (p)
americká, 1962 - 2020
2019  86%Na dně
2017  82%Z kostí a inkoustu
2019  89%Proti proudu
2011  72%Prokletý dům
2020  82%Ve víru

Kniha Z kostí a inkoustu je v