Velká kniha Strážců

Velká kniha Strážců https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7562/bmid_velka-kniha-strazcu-o4I-7562.jpg 4 22 4

Souborné vydání několika ročníků kresleného seriálu Strážci (a Kronika Stážců) z časopisu ABC doplněné články o přírodě, doprovodnými texty a povídkami. Jedná se pouze o příběhy kreslené Františkem Kobíkem.

RoBertino27
18.08.2023 3 z 5

Tento sešit měl hned dvakrát velkou smůlu. Byl naplánován k vydání už dříve, pak došlo ke změně režimu a začalo se šturmovat. V plánu totiž byl záměr překreslit původní příhody, vytvořené Libuší "Libkou" Kovaříkovou jejím "nástupcem" Františkem Kobíkem. Nové možnosti však byly příčinou, že Kobík byl zavalen požadavky a jak už byl řečeno, na Strážce se hodně spěchalo, protože původně pionýrská družina mohla čelit značnému odlivu popularity. Proto je na kresbách vidět, že jsou šity horkou jehlou - to sráží jinak zajímavý počin o jeden level níže. Nejsou tu samozřejmě všechny příhody městské pětice, na ty si museli příznivci družiny pod pionýrským oddílem Paprsek ještě počkat.

Turlogh
14.09.2019 5 z 5

Hlásím druhý nejlepší český komiks! Hned za Rychlými šípy od Fischera. Na které ostatně tak trochu navazuje... viz. patroni Mirek Dušek a Jarka Motlík, kteří měli kdysi také slavný klub časopisu Vpřed! Kdo nečetl, prohloupil! Rozhodně vřele doporučuji! Škoda jen, že tam nejsou všechny příběhy Strážců, ale jenom od pana ilustrátora Kobíka... Howgh.

Shui-Xian
22.02.2016 4 z 5

Jedinou nevýhodou těch chlapeckých (dobrá, i holčičích) příběhů je, že hrdinové jsou jak přes kopírák. Pak se zkrátka většina zápletek už jeví kapku ohraně, předvídatelně. Na druhou stranu, je to nepopiratelně sympatický svět - poctivý, dobrodružný, zábavný, poučný... Strážci nejsou výjimka. Jejich příběhy jsou báječná klasika, kterou rád otevře i dospělý čtenář. A patřičně si vychutná všechny ty klukoviny znovu a znovu. :-)

notburga
12.06.2015 5 z 5

Velmi pěkně zpracované. Jako malá holka jsem hledala nějaký komiks na způsob Rychlých šípů, které jsem měla v té době přečtené už nesčetněkrát a tohle se jim vyrovnalo velmi dobře. Mimo jiné mi obohatila slovník o krásné slovo "scíplá" a taky spoustu praktických věcí využitelných při pobytech v přírodě.