Velká dobrodružství štěňátka Báry

Pojďte si číst s Šimonem a jeho psí kamarádkou Bárou.
Dozvíte se, jak Šimon neposedné štěňátko získal nebo jak se spolu učili plavat. Prožijete společně spoustu veselých příběhů a seznámíte se s dalšími kamarády.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101012/velka-dobrodruzstvi-stenatka-bary-geneticka-metoda-3-3-101012.jpg 4.711
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Velká dobrodružství štěňátka Báry

Litocha

Dětský reálný příběh o obyčejných i méně obyčejných dobrodružstvích kluka a jeho fenky s jemným náznakem humoru se trefil do vkusu hlavně mému pětiletému. Mně k většímu nadšení něco nedefinovatelného chybělo. Možná větší lehkost? Více nadhledu? Přijde mi, že autorčin tatínek si v Radovanových radovánkách s příhodami malého kluka poradil líp.
Jinak jsem ale za objevení téhle knížky ráda – v poslední době jsme zaplaveni zvířecími příběhy nebo různými pohádkovými motivy, a tak bylo tohle vyprávění „ze života“ vítaným zpestřením.

JankaV80

Moc pěkný příběh o klukovi Šimonovi, který je jedináček a moc si přeje psa. Náhoda tomu chce, že tatínek koupí od neznámého muže původně sousedovic štěně Báru, kterou má Šimon moc rád. A právě s Bárou zažívá Šimon správná dětská dobrodružství - naučí se s pomocí Báry plavat, pozná psí kamarádství, včetně Báry velké lásky psa Bojara. A aby toho nebylo málo, Šimon a Bára do té své povedené party přiberou kocoura Eliáše. Prostě povedená trojka.
Opravdu moc krásná kniha, ať už pro začínající čtenáře nebo mírně pokročilé. Text knihy je psaný většími písmenky a je doplněný o velmi podařené ilustrace. Knihu určitě doporučuji. Synovi se kniha líbila moc a byl velmi smutný z toho, že příběh skončil (ale skončil s opravdu moc pěkným koncem).

vendula4464
16.04.2018

Druhé vydání knížky o klukovi Šimonovi a jeho pejskovi - Báře. Krásně a vtipně napsaná knížka pro pokročilejší malé čtenáře:-)

Kvak a Čľup sú kamaráti
Kvak a Čľup sú kamaráti