Velitelství výcviku - Vojenská akademie

kniha od:

Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Velitelství výcviku - Vojenská akademie

Boby17
30.09.2016

U příležitosti 20 let od zřízení Vojenské akademie ve Vyškově a 80 let od zahájení činnosti vojenské posádky ve Vyškově vydalo ministerstvo obrany tuto publikaci.
Bohužel autor podává čtenářům mylnou a zavádějící informaci u fotografie Jána Kožiaka, předposledního velitele VeV-VA (str. 40). Ten sice svoji funkci zahajoval jako plukovník, avšak 28.10.2013 byl povýšen na brigádního generála (přitom to autor sám uvádí na str. 36 a dále např. na str. 100 i s malou fotografií). Toto faux-paux právě v galerii velitelů je dosti trapné a každého znalého třískne do očí. Na téže straně uváděný plk. Jaromír Zůna má navíc vytištěnou fotku v generálské hodnosti, které však dosáhl až po odchodu z vyškovské posádky.
Další markantní chyba je v kapitole věnované symbolům VeV-VA na str. 41-44. Zde je zcela opomenut fakt, že 28.12.2012 propůjčil prezident Václav Klaus bojovou zástavu praporu zabezpečení VeV-VA a následně 8.5.2014 prezident Miloš Zeman propůjčil tomuto útvaru čestný název Plukovníka Ladislava Preiningera. Tuto informaci čtenář nenalezne ani v kapitole o podřízených útvarech a zařízeních na str. 89.