Velikost XL: Kila navíc přibývají

Velikost XL: Kila navíc přibývají https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4724/heather-wellsova-velikost-xl-kila-n-OjI-4724.jpg 4 212 21

Heather Wellsová série

Je první den jarního semestru na New York College a zástupkyni vedoucího koleje Heather Wellsové dělají starosti horší věci než jenom neshody mezi spolubydlícími na koleji: Jedna z roztleskávaček univerzitního týmu totiž v menze ztratila hlavu – a to doslova – a zbytek těla zatím nikdo nenašel. Podezření z vraždy padá na veškeré osazenstvo koleje, takže není moc pravděpodobné, že by kohokoli ze studentů či zaměstnanců univerzity, čekal zvlášť příjemný semestr. Heather má na krku bezhlavou roztleskávačku a demoralizované studenty.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

Size 14 Is Not Fat , 2006

Lily101
Lily101
28.03.2021 4 z 5

Jak píše recenzent v komentáři bezprostředně pode mnou, kniha je “kombinací” více žánrů. Za mě se jedná:
- z 45% detektivka;
- z 50% romantika;
- z 5% příběh o těžkostech spjatých s hubnutím.

Romantiku moc nemusím, ale tato dějová linka není nic růžového ve smyslu extrémně sladkého...pokud na toto také moc nejste, tak to zvládnete.

Pasáže o hubnutí mě dost bavily, ale jsou to jen takové útržky.

Detektivka to byla fajn, taková “oddechová”(nejspíš i kvůli dalším dějovým
linkám-viz výše), ale čin dost brutální. Nicméně, pokud Vás přesně toto děsí, mě také a dalo se to nějak zvládnout(= nezvracela jsem a naštěstí-ťuk ťuk-to neovlivnilo ani mé noční sny).

Knihu jsem četla poprvé před x lety, nyní zásluhou knihobudky podruhé a napínavé to bylo i tak(nepamatovala jsem si závěr ani průběh vyšetřování).

Je to fajn oddechovka, ale za to, že to není jen a hlavně detektivka + s ohledem, že by to bylo vůči jiným knihám nespravedlivé (ty, které jsou méně oddechové a asi je tím pádem těžší je napsat-ale třeba se mýlím), uděluji knize 4 hvězdičky.

jana79
jana79
24.02.2019 2 z 5

Oblibena autorka,super kniha pul detektivka pul romantika,proste bezva.

hana.hanigerova
hana.hanigerova
01.09.2018 4 z 5

Po letech jsem si knihu znovu přečetla a musím dokonce zvýšit hodnocení na 4*. Meg Cabot je prostě přesně moje krevní skupina a "dvorní autorka". Její knihy miluju a snad žádná mne nezklamala. Příběh skvěle postavený, s možnými vrahy se seznamujeme až postupně, takže takřka až dokonce není možné zjistit, kdo je vrah. Moc se mi líbí prostředí americké vysoké školy a navíc v New Yorku. Je osvěžující, když je vysokoškolský život popisován ze strany pracovníka a ne studentů. Jediné, co mi trošku leze na nervy, je ta nevyrovnanost Heather. Na jednu stranu je v ní sebevědomá tvrdohlavá žena, která si jde prostě za svým, ať už se jí v tom kdokoliv snaží zabránit. A na druhou stranu je to ale i holka bez špetky sebeúcty, které jako by přišlo úplně v pohodě, že jí matka zdrhla se všemi jejími penězi, navíc se nechá některými lidmi poměrně snadno manipulovat. Toto mě dost mrzí, někdy by prostě Heather měla být rozhodnější a jistější. A to ani nemluvím o tom, že její práci nikdy nikdo pořádně nedocení a ocenění se tentokrát dočká její šéf Tom, který toho ve skutečnosti v té složité situaci zase tolik neudělal. To mě štve neskutečně! Ale dávám šanci dalším dílům, třeba se osud Heather nakonec zvrátí a bude oceněna za všechny ty vyřešené vraždy a svou práci nad rámec povinností.

JointlieKat94
JointlieKat94
25.06.2018 5 z 5

Naprosto povedené! :) Heather jsem si moc oblíbila, stejně jako Coopera, kterýho bych asi taky milovala.. :) tento díl byl s napětím o něco lepší, než díl první, vtipnej a romantickej, nic mi tam nechybělo, nic nepřebývalo. Takhle to má být. Nové postavy jsem si taky moc oblíbila, Heather má "štěstí" na dobrý lidi. :) ona je prostě skvělá! Tento díl byl povedený, jsem nadšená a otevírám trojku. :)

Shui-Xian
Shui-Xian
10.07.2017 4 z 5

U mě s dalším dílem Heather o kladné hodnocení nepřišla - pokračování se povedlo. Překvapilo mě, že Cabotová navršila na zločiny z prvního dílu ještě temnější přídavek. Záležitost kolem mrtvé roztleskávačky a prostředí kolejních bratrstev jsou v příhodně odpudivém sepětí: atmosféra příběhu získává pořádně zlořádný nádech. Těší mě, že se do příběhu znovu zapletly i známé postavičky, včetně Gavina. :-) Nově příchozí (nebudu spoilerovat konkrétním jmenováním) si taky zaslouží zvednutý palec. Takže nashle u trojky!

dom.ini
dom.ini
17.02.2017 4 z 5

Já jsem si tuhle potrhlou, tvrdohlavou a milou hlavní hrdinku moc oblíbila, stejně jako další postavy v této sérii. U čtení jsem se opět opravdu pobavila a příjemně jsem si odpočinula, takže můžu určitě doporučit.

marti7729
marti7729
09.02.2017 5 z 5

Hodnotím s odstupem času (nějak jsem zapomněla) - druhý díl série opět nezklamal, je to taková napínavá a vtipná oddechovka u které se nejde nebavit. :)

lucmat
lucmat
11.11.2016 5 z 5

Super pokračování, opět jsem se báječně bavila! :-)

lapej
lapej
03.08.2016 5 z 5

Stejně jako u předchozího dílu jsem se vážně bavila, knížka se moc dobře četla.

dexeded
dexeded
19.07.2015 4 z 5

Začátek nic moc, ale od poloviny měla spád a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

patricka
patricka
22.04.2015 5 z 5

Heather jsem si oblíbila. Moc mě bavilo sledovat její práci a vyšetřování brutální vraždy i v dalším díle.

ylena.k
ylena.k
05.11.2014 5 z 5

Paní spisovatelka nezklamala. Úžasná kniha s poutavým dějem.

lea6493
lea6493
28.05.2014 5 z 5

bezvadné čtení. Vtipná detektivka jako první díl :)

vaili
vaili
13.12.2013 5 z 5

No jak tady bylo myslím již zmíněno, tak se autorka zlepšila a zanechala psaní nesmyslných poznámek :) Takže skvělé čtení výborný styl psaní musela jsem přečíst za jeden den :) hned jdu na další díl

Eleanorre
Eleanorre
26.10.2013 3 z 5

Druhá časť sa myslím vyrovnala tej prvej. Zaujala ma, pobavila, chvíľu aj ponapínala ako strunu. Splnila moje očakávania, aj keď nijak extra neprekvapila. Dobrá kniha, ktorá sa ľahko a príjemne číta, príbeh nie je veľmi náročný a človek si pri nej oddýchne. :)

Marčullkas
Marčullkas
24.07.2013 4 z 5

Pohodobé oddechové čtení :) Detektivka a zápletka v jednom :)

Majulinek
Majulinek
06.03.2013 4 z 5

Oddechová kniha, pokračování o Heather nemělo chybu :)

ivannnka
ivannnka
27.02.2012 5 z 5

Heather prostě nedokáže žít chvíli v klidu, aniž by se připletla k nějakému zločinu, přes výslovný zákaz její (tajné) lásky se do toho montovala, poté vše k naprosté úlevě všech vyřešila a přežila. Zbožňuju jí:-)

bookcase
bookcase
01.02.2012 4 z 5

Vtipné, napínavé, navíc sympatická baculatá hrdinka. Lehká oddechová četba.

Sussanah
Sussanah
08.01.2012 5 z 5

Heathel Wellsová je výborná hrdinka a její příběh je tak skvěle napsaný! =)

detektivní a krimi romány pro ženy

Meg Cabot
americká, 1967