Velikonoční knížka

Velikonoční knížka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117199/velikonocni-knizka-117199.jpg 4 29 6

Začalo jaro a brzy budou Velikonoce... Malířka, ilustrátorka a kmenová autorka Baobabu Tereza Říčanová navázala na svou Vánoční knížku a očima svých dětí sleduje velikonoční rodinné události, slavení křesťanských svátků i lidových venkovských zvyků. Neopakovatelným způsobem vysvětluje a zobrazuje zrození a smrt, lidské konání: lásku, víru i smutek. Připomíná malým dětem koloběh ročních období i lidských dějin a přibližuje dávné příběhy blízkým, osobním způsobem. Její práce se hlásí k lidovému vyjádření i k odkazům zásadních postav českého i světového umění (B. Reynka, J. Čapka, Fridy Kahlo aj.) a učí děti dívat se na svět neilustrativním, živým a vážným pohledem. ... celý text

ebbe_voe
13.04.2022 5 z 5

Velikonoce dle tradic pohanských i křesťanských hezky zpracované v útlé knížce.

Simikik
11.05.2021

Opět nádherně zpracovaný příběh! Díky!

triatlet
21.04.2019 4 z 5

S předchozími knihami Terezy Říčanové (Psí knížka, Vánoční knížka) jsem se míjel, příběh o Velikonocích mě mile překvapil. Autorka popisuje tradice související
s Velikonocemi, zaujala pověst o zvonech (a připomínka jejich rekvírování).
Hezky je vyvedena křížová cesta.
Pohled zdola (z pozice dítěte) pobaví. "Ježíš vstal od večeře a umyl učedníkům nohy. Proto ve čtvrtek omývá kněz v kostele několika lidem nohy ve škopíku. To se nám vždycky líbí."

Hanina61
23.03.2019 5 z 5

"Skončil půst. Ježíš přemohl tu strašnou smrt, zvládnul to. Můžou se jíst sladkosti, malujeme vejce a pečeme piškotového beránka." Další z půvabných knížeček TŘ, kterou mám čím dál raději. Tentokrát na téma dost vážné, nicméně dětem (a vlastně i ignorantským dospělákům) krásně vysvětlí podstatu Velikonoc.

M-arta
09.12.2017 4 z 5

Další ze sady malých knížeček Terezy Říčanové. V téhle s dětmi najdete příjemná povídání s krátkými jasnými texty doprovázené barvitě emotivními obrázky.
Největší část knížky se točí okolo křesťanských tradic a příběhu závěru Ježíšova života, několik stránek je věnováno zvykům v době předvelikonoční...

Všechny knížky z této sady se výborně čtou začínajícím čtenářům, ale tato je z nich tematikou jakoby "nejtěžší"... Doporučuji i větším čtenářům. Text mne neoslovil tolik, jako u těch ostatních s podobnými drobnými vyprávěními ze života,
ale jako vždy si i zde ohromně užívám Tereziny ilustrace. U dcery má stejný úspěch jako knížka Vánoční, Psí i Kozí...

yellowbanna
16.04.2017 5 z 5

Jednoduchým, ale krásným jazykem, stručně a přesto přesně vysvětlena podstata Velikonoc dětem. Neprvoplánové obrázky. Přečetli jsme ji s dětmi teď právě během Velikonoc a ze dne na den mi pomáhala vysvětlit a někdy jen popsat velikonoční příběh. Děkuji za ni. Těším se na knížku vánoční.

pro děti Velikonoce

Kniha Velikonoční knížka je v