Veliké magisterium

Veliké magisterium https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64955/velike-magisterium-64955.jpg 3 12 3

Líčením neuvěřitelných příhod starého rodu chemiků Mechanikusů připravil sovětský autor čtenářům vzrušující četbu i nenápadné poučení o vývoji chemie od dob alchymistů k téměř neomezeným možnostem dneška i zítřka.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Velikoje delanije, ili udiviteľnaja istorija doktora Mekanikusa i Almy, kotoraja byla sobakoj , 1959

niki-chan
31.05.2023 3 z 5

Příběh by potřeboval trochu více koordinace, ale celkem se jednalo o zajímavý příběh. Nejvíce se mi líbila část s Almou, té se mělo věnovat více stran.

former3980
16.12.2021 odpad!

Dávno som nemal v rukách hroznejšiu zlátaninu. To je nejaký nekoordinovaný prierez dejinami vojen, alchýmie a postáv, ktoré sa vám už pletú. Na konci už ani neviete, ktorý Mechanicus z tých vymenovaných to je... Toto snáď nariadilo vydať politbyro, inak si to neviem predstaviť. Pritom aj v edícii STOPY sa nájdu skvelé knihy od vtedajších sovietskych autorov. Ale toto sa malo hodiť do koša už pri preklade! Dočítal som to iba kvôli tomu psovi, lebo som chcel vedieť ako a prečo sa naučil ľudsky myslieť. Ale na konci sa vlastne ani nedozviete, čo sa stalo na začiatku... Ak potrebujete podoprieť nohu stola v komore, kniha nájde svoje jediné využitie. Inak odporúčam ani ju nezačať čítať. Príšerná znôška bludov!

xeroxino
25.10.2014 4 z 5

Na tak malo stran vykresleny zaujmavy dej :) odporicam precitat

Autorovy knížky

Alexandr Poleščuk (p)