Veliké dny

Veliké dny https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126705/velike-dny-126705.jpg 4 5 3

hanzmb
26.01.2022 5 z 5

Jestli jsem 1. díl považoval za zajímavé čtení, tak v tomto případě jsme se dostali o několik levelů výš. Tato literatura by se měla učit na gymnasiích. Domnívám se, že znát zdroje české státnosti by mělo být důležité pro každého našeho občana od IQ 100. Když si s odstupem 100 let čtete názory na českou povahu, na politické dění apod. připadá vám často, že jste si otevřeli dnešní noviny. Kdyby tyto rozbory ruské povahy a její důsledky vzali vážně politici v roce 1948, tak by snad nedopustili těch následujících 50 let. Moje generace se bohužel v mládí k této literatuře dostat nemohla. Tak se to snažím alespoň po 50 letech dohnat.

fan_tomas
25.10.2015 3 z 5

Pokračování knihy Ohnivý drak. Pěkné počtení a doplnění si vzdělání v historii :-)

maryzka
16.05.2013 2 z 5

Kniha je jednou z legionářských epopejí spisovatele Rudolfa Medka. Kniha ,, Veliké dny" ma symbolizovat utěk českých vojáků z habsburského vojska do vytvoření českých legii, která vzniká v Rusku. V knize je výměna překvapující vyměna názoru na situaci v Rusku, na cara, Rasputina i na takovou ruskou morálku a předvídavost až nastoupí Lenin, Kerenský.