Velel jsem stíhačům

Autor zde zasvěceně zachytil osudy svého kolegy a kamaráda, letce Karla Mrázka. Vycházel nejen z autentického Mrázkova deníku, ale též z vlastní bohaté zkušenosti pilota RAF. Přestože každý lidský osud je jistě jedinečný, Františka Fajtla i Karla Mrázka spojovalo mnohé. Oba byli ve 30. letech minulého století důstojníky letectva Československé armády. Po okupaci státu oba uprchli přes Polsko a severní Afriku do Francie a později do bojující Anglie. Zde získali zkušenosti v letecké bitvě o Británii a několikaleté službě v řadách RAF. Po návratu do vlasti, resp. po roce 1948, je ale čekal hořký osud vojáků "zápaďáků", perzekuce a opovržení... Teprve po roce 1989 byli tito a mnozí další novodobí rytíři a bojovníci za svobodu po právu oceněni a jejich osudy se staly známějšími....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26063/velel-jsem-stihacum-26063.jpg 4.422
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Svět křídel

olga8832

Poslouchám jako radioknina na ČRo Plus a je to skvělý příběh moc dobře namluvený.
Zajímavý popis dětství během první světové války a pak francouzské legie a dále Anglie.

František Fajtl

František Fajtl