Vekslák 3 - A po nás potopa

Vekslák 3 - A po nás potopa https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257886/bmid_vekslak-3-a-po-nas-potopa-257886.jpg 4 86 10

Vekslák série

Autor příběhu o veksláku Michalu Najmanovi (Vekslák a Vekslák 2 aneb Malý český bordel) dotáhl příběh bývalého veksláka k vyvrcholení. Hrdina románu se při své cestě za vysněným bohatstvím opět dostává do maléru a při tom se setkává s lidmi, které už zná z podsvětí i ze zákulisí velkých obchodů a vysoké politiky. Jde o stovky miliónů a také o život, protože se zahlazují stopy. Hrdinům tohoto románu se v patách valí potopa a do poslední kapitoly zůstává na vahách, koho zničí.... celý text

KlariN
15.04.2022 2 z 5

Sice mám pro Frýbortova klíčového antihrdinu Michala Najmana lehkou guilty pleasure slabost, skutečnost, že třetí Vekslák opravdu hodně vaří z devadesátkové vody ovšem přehlédnout nemohu. Románu ubližuje roztříštěnost struktury na řadu dílčích segmentů, velký počet zaměnitelných postav, i evidentní autorova roztěkanost. Tragické konce některých charakterů jsou za hranicí sentimentálních klišé. Humorná odlehčení naopak povětšinou fungují, a Lájoš kraluje jako vždycky. Jsem přesvědčen, že v aktuálně vládnoucí společenské nostalgii po dané epoše má vekslácká série solidní potenciál pro případné televizní zpracování. Dočkáme se ho?

rodak
24.06.2020 4 z 5

Pohled do české kotliny 90 mafiánských let.Všechny tři díly byly super.Zůstala tady od autora stopa,jak fungovala po revoluci Česká republika.

martin3554
11.12.2019 5 z 5

Závěrečný díl trilogie o Michalu Najmanovi, asi nejslabší, ale stále stejně dobré čtení.

JancaMia
20.11.2018 3 z 5

Michal Najman potřetí a odraz naší doby a společnosti ...

Jardík50
22.10.2018 4 z 5

Nemůžu říct křivého slova. Opět dobrý.

jprst
16.12.2015 2 z 5

Třetí díl příběhu Michala Najmana už nese zřetelné známky "nastavované kaše", ale i tak se dá přečíst bez většího zklamání. Nicméně na pomyslném žebříčku Frýbortových knih bych ho zařadil někam do spodní třetiny.

pobijecmuch
11.07.2014 5 z 5

Pokračování příběhu o Michalovi Najmanovi, který byl napsán už po revoluci a pro mnohé nebyl již zajímavý.

mpb1913
22.01.2014 1 z 5

Předchozí Malý český bordel ještě šel, tohle je slabší minimálně o jednu hvězdu.

Dandulka
17.05.2012 5 z 5

Bohužel jsem nečetla 2.díl, ale tenhle 3. se mi líbil.

WEIL
15.08.2011

Devadesátá léta minulého století byla divoká, lidi rádi utráceli a bavili se a zabíjeli se, protože společnské změny jim umožnili zkusit si to, co dříve nemohli.
A tak vzniklo hodně příběhů, hodně nevšedností, hodně divočiny.

veksláci

Kniha Vekslák 3 - A po nás potopa je v