Věk popela

Věk popela https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502988/bmid_vek-popela-ERj-502988.jpg 4 7 2

Kitamarská trilogie série

1. díl

Kitamar je střediskem obchodu a bohatství, prastaré město s dlouhou, krvavou minulostí, v němž žijí své životy a příběhy nesčetné tisíce lidí. Tohle je ten Alísin… Když bezvýznamné zlodějce z chudinských brlohů Hřebenice zavraždí bratra, rozhodne se zjistit, kdo ho zabil a proč. Ale čím víc toho zjišťuje o něm, tím víc se dozvídá sama o sobě. A pravdy, které odhaluje, jsou nebezpečnější než nože. Na konci cesty, kterou si Alís zvolí, provázané s intrikami sahajícími až ke kořenům Kitamaru, kde tajnosti těch nejposlednějších mohou někdy svrhnout i trůn, bude mít moc všechno změnit.... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Age of Ash , 2022

Kroana3
Kroana3
14.02.2024 5 z 5

Prastaré město kypící životem, zloději se svými šejdy a vládnoucí rod, který skrývá prastaré tajemství. Takové, pro které mnozí zabíjejí i umírají. A dvě dívky, které se přimotaly k něčemu daleko většímu, než jsou ony, nebo všechno, co znaly.
Paráda. Je to originální, je to čtivé, je to napínavé. Kde mám druhý díl?!

Niamh15
Niamh15
30.12.2023 5 z 5

Výborné postavy, skvělý příběh, originální prostředí... přesně to, co od špičkové fantasy očekávám.

Daniel Abraham
americká, 1969
2012  89%Hra o trůny #1 (komiks)
2014  76%Hon na lovce
2015  76%Dračí cesta