Vejce podle Stroganova

Vejce podle Stroganova https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298985/mid_vejce-podle-stroganova-iVU-298985.jpg 4 64 18

Vražda majitele prestižního hotelového řetězce obrátí život naruby redaktorce brněnského gastronomického časopisu Taťáně Krempové. K nelibosti svého bratrance, kriminalisty Richarda, a jeho kolegy Alexeje pátrá po vrahovi na vlastní pěst, aby získala podklady pro článek. Motiv vraždy sahá hluboko do minulosti ruského šlechtického rodu Stroganovů a Taťána brzy pochopí, že byla příliš naivní. Vypátrá vraha dřív, než se stane jeho obětí?... celý text

Amneris
02.12.2023 5 z 5

Tak takhle detektivka mi vyloženě sedla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Paní Horáková tentokrát vybrala velmi zajímavé téma, jako bonus byly přidány recepty na tradiční ruská jídla. Doufám, že i další knížky budou takhle povedené :-)

Mychaela
17.05.2023 2 z 5

Neurazila, ale ani nenadchla. Česká detektivkářka Michaela Klevisová, kterou miluju, hold nastavila laťku příliš vysoko.
Jak už tu bylo zmíněno, příbuzenské vztahy mezi postavami s ruskými předky byly tak zamotané a nepřehledné, že mě postupně přestalo bavit se v nich vůbec snažit nějak zorientovat.
Táťino chování, jednání a detektivní vyšetřování na vlastní pěst bylo dost nereálné a přitažené za vlasy (i když její džob s tamní pracovní morálkou bych brala hned :D), stejně tak policajt Richard - v reálu by byl do druhého dne na dlažbě nebo v base, za to všechno vynášení informací...
A i nějaké vyvrcholení, vygradování zápletky/příběhu mi chybělo. Čtěte, čtěte a najednou vám jen tak mimochodem dojde, že aha vlastně, oni zatkli vraha a ten se přiznal. Ale jak, díky čemu, proč?
...a stroganov už mi taky na konci začínal lézt na nervy :D

babystar
08.08.2020 4 z 5

Každá rodina má svou historii, ale jen málokdo ji umí "hodit na papír" tak, aby z ní byla čtivá detektivka vypovídající o osudech porevolučních (1917) ruských emigrantů. A jako "třešnička na dortu" působí recepty středověké i ruské kuchyně. A nakonec - vše se většinou odehrává v mém rodném městě. Takže za mě dobrý!

Jana92
17.01.2019 3 z 5

Dobra knizka,ale bohuzel na me hodne postav,takze jsem se v nich obcas ztracela a nevedela jsem kdo ke komu patri.Docetla jsem hlavne kvuli tomu abych se dovedela jak vsechno dopadne..

Anasa
23.08.2018 3 z 5

Nebudu zapírat, že kniha se četla lehce, ale tak nějak to byla spíš červená knihovna než detektivka. Pokud mi něco zamotalo hlavu, tak to ani tak nebyla zápletka jako příbuzenské vztahy mezi postavami s ruskými předky. V tom, kdo je čí babička nebo bratranec jsem se poměrně rychle ztratila. Navíc vtip a rozhovory jenotlivých postav byly jak švihnuté přes kopírák. Vyslovená oddechovka.

raty
17.08.2018 5 z 5

Čtení mě moc bavilo. Zajímavé prostředí, zamotané vztahy, vtipné rozhovory hlavních hrdinů i romantika. Totožnost vraha byla pro mě překvapením. Navíc spousta jídla - takže by se tato kniha skvěle hodila do letošní čtenářské výzvy jako kniha o jídle.

Schamila
27.07.2018 5 z 5

První knížka ze současnosti od této autorky - a za mě "dobrýýýý", autorka zkrátka umí vše, skutečnost i historii, bylo tam vše, co má detektivka mít, navíc ještě byla chutná a voňavá, a to jsem ještě nezažila. Takže všem mohu jen doporučit.

Honzin
05.06.2018 5 z 5

"Konec dobrý - všechno dobrý."
Te je hláška mého středoškolského profesora na ruštinu a dějepis.
Nějak to patří i sem k moji oblíbené autorce.

bigben
05.04.2018 2 z 5

moc postav, moc receptů, moc historie...nemám ráda když případ nevyšetřuje policie...prostě nelíbilo

Boby17
28.02.2018 5 z 5

Detektivka se mi líbila a tak dávám plný počet hvězd. Chvílemi jsem měl trošičku problém přiřadit jména k jednotlivým postavám, ale chápu, že každá pořádná rodina se v několika generacích pěkně rozkošatí. Také jsem při čtení narazil na obvyklé pánské problémy s identifikací žensky definovaných barev (oblečení barvy levandulové a kobaltové). Recepty byly zajímavé, ale k těm starodávným budu asi hódně opatrný. Tetřeva podle mužika bych ale z kuřete zkusit mohl - nevím, kde bych sháněl starou vynesenou slepici :-) .

EmmaKrizova
22.12.2017 4 z 5

Ještě se mi nestalo, že by hlavní hrdinka chodila po náměstí, kterė dobře znám. Zajímavá byla i společnost potomků Ruské emigrace. A spoustu receptů z Ruské kuchyně. Já dnes k obědu budu mít Stroganova, teda něco jako. Za velkou slabinu považuji způsob vyšetřování, zcela odtržený od reality a celkově jsou všechny postavy neuvěřitelné, jejich jednání podivné a vtípky jakoby přepsané z jiné knihy. Rodiče hlavní hrdinky a její teta se mi ale líbili. Vražda byla v této detektivce jaksi zbytečná. Přesto se mi líbila a můžu doporučit.

Tvefisto
10.12.2017 5 z 5

Celou knížku jsem netrpělivě čekala, jak do celého příběhu zapadá prolog. Velmi čtivé a napínavé.

nero 13
07.11.2017 5 z 5

Bezva detektivka z gastronomického prostředí. Jelikož jsem sám strávil v pohostinství dost dlouhou dobu tak se mi to hodně líbilo, a jako bonus je tam i několik dobrých receptů, chystám se zkusit Tetřeva podle mužika dělaného ze slepice.

Schamila
10.09.2017 5 z 5

RogiS
31.08.2017

Přečetl jsem přečetl, nebylo to špatné, jen opakovaný motiv z Žen a lží - někdo jde někam inkognito a všichni ho tam znají...
A nejsem si jist, jestli se ve skutečně dobré restauraci kazí cappuccino skořicí...

bagel
25.08.2017 4 z 5

Moc pěkně napsaná kniha a bonusem navíc byly výlety do historie a kulinářství.

alnahu
20.03.2017 4 z 5

Zajímavá čtivá detektivka ,děj zasahující do minulosti .Četla se dobře.

Selinute
29.11.2016 5 z 5

Vtipná, nápaditá a opravdu povedená detektivka, kterou číst byla radost, mě zaujala od své první stránky. Líbilo se mi důvěrně známé brněnské prostředí se svou neopakovatelnou atmosférou i skvěle vykreslenými postavami, téměř skutečnými. Tato novinka má svižný děj, napětí a nechybí ji ani záhada a romantika. Vejce podle Stroganova si právem zaslouží palec nahoru a plný počet. Je to doporučení nejen pro labužníky, ale hlavně pro všechny příznivce dobré české detektivky.