Maverick - Pěšec na odpis

Maverick - Pěšec na odpis https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14681/bmid_maverick-pesec-na-odpis-psD-14681.jpg 4 117 9

Věk magie se blíží ke svému vrcholu. Intriky bují, klany čarodějů zbrojí a připravují se na nejistou budoucnost. Maverick stojí těsně před počátkem své profesionální kariéry. Není nejsilnější, není nejchytřejší, není nejnadanější, nemá vlivné příbuzné a přátele. Zato má silného nepřítele, a to přímo v domovském klanu. Maverick, čaroděj na odstřel, hraje o život, a aby alespoň chvíli držel se zubatou krok, musí použít všechno, co umí a čím vládne – důvtip, ostrou čepel, nekompromisní kouzla. Je otázka, zda mu to bude stačit. Příběh z Koniášova světa.... celý text

Romány , Literatura česká , Fantasy

Vydáno: , Triton

OldaB
23.07.2023 4 z 5

Krátká návštěva ve Vegaši v mini vydání. Svět čarodějů je pěkně drsné místo.

MichalHoráček
09.05.2023 4 z 5

Krásná jednohubka na cestu do práce. Doufám, že se někdy dočkáme i nějakého pokračování...

jiri5906
19.01.2020 4 z 5

Zbožňuji tento kouzelnický svět. Ale tato knížka je jako malé kukátko, kterým do něj můžeme nahlédnout. Rád bych, kdyby nám autor dal "větší kukátko" v podobě románu. Takto jsem jaksi neuspo... bohužel ...kojen. :]]

PetrCepek
11.12.2019 5 z 5

O tomhle panáčkovi vydal Mistr MŽ bohužel pouze jedinou knížečku kolibříka, ale mám ho stejně rád jako Koniáše a Baklyho.

Diabel
16.04.2017 4 z 5

Další mini knížka s názvem Marevick má opravdu náběh na něco většího. Čtu a čtu a najednou je závěr s nijak valným koncem, ale to nevadí i tak se mi vše, co se tu odehrálo, moc líbilo, ale na plný počet to nebude, je to škoda.
Co říct o téhle malé kniže? Maverick spíš než hrdina je smolař, nalezenec nebo... pěšec na odpis. Není žádným zářivým talentem, spíš ho život naučil z čehokoliv vyždímat poslední kapku a pak ještě pár dalších navíc a toho vše s rozvahou využít.
Nevládne velkou fyzickou silou, ale právě úspornost je to, co se musel naučit jako dítě bez rodičů, bez podpory a s omezenými zdroji všeho. Úspornost je jeho zásadní předností. Díky ní se dokáže obejít bez svalové síly a přežít v poušti i v jiných, rozmanitějších, ale podobně nepřátelských prostředích.
Dalo by se říct, že to je jedna životní epizoda člověka jménem Marevick, o jehož minulosti se dozvíme právě tolik, abychom věděli, proč se právě teď chová tak, jak se chová.
Dost mě potěšilo, že příběh se odehrává ve Vegaši, pro milovníky Žambocha je to hezká jednohubka a budu se těšit na další knihy z tohoto světa.
Mám ke knize jen jedno mínus a to za tu kočku. Jako milovníka koček mě dost namíchla.

Hodnotím 7/10

jennefer
17.01.2017 5 z 5

U tohohle kolibříka stojí za to napsat komentář - líbil se mi ze všech prcků totiž nejvíc a chrochtala bych blahem, kdyby měl mnohem víc stránek nebo klidně celou další "normální" knihu...

Terva
08.07.2016 5 z 5

Věk magie se blíží ke svému vrcholu. V tomto čase se narodil Maverick. Odložen ke dveřím chrámu se stává učněm v kouzelném světě. Jenže někomu leží v krku a když skládá poslední čarodějnou zkoušku, zjistí, že by u toho mohl i zemřít.
Čistý a jednoduchý příběh, který by se opět, jako ostatní v této sbírce, dal nazvat spíše delší povídkou uspořádanou do knihy. Vlastně i samotná kniha je spíše knížečka o velikosti 9,5 X 8 centimetrů o 130 stránkách. Ale i tak se mi Pěšec na odpis strašně líbil.
Hrátky s časem a prostorem jsou jen jednou udivující věcí. Vědom si své vlastní malosti a bezvýznamnosti se klaním před Miroslavem Žambochem, protože napsal perfektní příběh. Je to jen o magii, přežití a dobrodružství. Zajímavostí je, že v příběhu není žádná žena, jen si někdy hlavního hrdinu s ženou spletou.
A právě v nejmenších rozměrech světa se ukrývá největší energie.
Vřele doporučuji, je to lehké a příjemné čtení asi tak na dvě hodinky.

Klax
03.10.2015 5 z 5

Ach jo, kdyby pan Žamboch napsal příběhy typu Maverick a většina dílů Baklyho jako plnohodnotné knihy, to by jsme se poměli, ale takto jsou to "jen" výborné zachodové jednohubky.

Eigis
23.12.2013 5 z 5

Tenhle příběh má výborný potenciál a je veliká škoda že není delší, protože působí jako úvodní kapitola většího příběhu.

Kniha Maverick - Pěšec na odpis je v