Věda zvaná rodičovství

Kniha se zabývá vztahem mezi rodiči a dětmi od nejútlejšího věku až po školáky. V kapitolách o dětském mozku, pláči, spánku, špatném chování, ustavení disciplíny atd. jsou vždy uvedeny praktické rady, jak reagovat na určité způsoby chování dítěte. První praktická příručka pro rodiče, která obsahuje fakta o optimální výchově. Poznáte, jak dotek, smích a hra stimulují tvorbu hormonů podněcujících schopnost milovat život. Dozvíte se pravdu o populárních postupech péče o dítě, která vychází z posledních výzkumů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133342/veda-zvana-rodicovstvi-133342.jpg 4.310
Literatura naučná, Rodina
Vydáno, Ikar (ČR)

The science of parenting

Kniha Věda zvaná rodičovství

Edeltruda
08.04.2020

Doporučení k výchově uvedená v této knize jsou i v jiných publikacích, tady je k nim ale ještě navíc popsáno jejich zdůvodnění z pohledu neurologie. Kombinace ohleduplného přístupu, pochopení k dětské nevyzrálosti a zároveň nastavení pravidel by mohlo při správném pochopení oslovit a pomoci i českým rodičům zastávajícím jinak tradiční výchovu. Navzdory bohatému členění textu, mnoha fotografiím, popiskům, mezititulkům (nebo právě proto) je ale orientace v knize bohužel horší.

Niccolka
14.11.2017

Už jsem přečetla mnoho knih o výchově dětí a tahle patří k těm, které mě obohatily. Poznatky o tom, jak to mají miminka v mozku, jak mozek dozrává, jaké hormony se kdy vylučují a co to způsobuje, poskytují rodiči určitý nadhled nad mnohdy bezvýchodnými situacemi, které ve výchově nastávají. Za sebe jsem si vzala z knihy poselství: "Chovejme se tak, aby v mozcích našich dětí dominoval oxytocin, opinoidy, dopamin, serotonin a omezme působení stresových hormonů kortizolu adrenalinu na minimum, bude to mít dopad nejen na naše děti, ale i na celkovou náladu ve společnosti."

Hanulce
24.09.2017

Výborná knížka. Do značné míry odborná a populárně vědecká, osvětlující chemii mozku a jeho fungování. Ale pochopíte z ní mnohé, proč se děti chovají tak jak se chovají, co potřebují a co naopak musíte akceptovat a co jim vysloveně škodí. Dala bych povinně přečíst Estevilovi a jemu podobným co týrají děti vyplakáním v postýlce.
Trochu mi vadil americký styl neustálého opakovaní už jednou řečených informací, ale je to snesitelná cena za skvělý obsah a kvantum výborných názorů a poznatků.
Vřele doporučuju k přečtení všem rodičům. Kdyby to šlo, udělám z povinnou literaturu pro rodiče :)

carolinek96
17.01.2015

Kniha mi pomohla hodně věcí (co se dětské duše týká) pochopit. Doporučuji ;-)