Věda o mytologii

Věda o mytologii https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10618/veda-o-mytologii-10618.jpg 4 20 2

Kniha obsahuje dva příspěvky mytologa Karla Kerényiho: Prvotní dítě v prvotních dobách a Koré, a dvě práce C. G. Junga: Psychologie archetypu dítěte a Psychologické aspekty Kory. Karl Kerényi se zabývá mytologématy božského dítěte a panny v řecké, finské a indické mytologii, C. G. Jung analyzuje projev odpovídajících archetypů v duši moderního člověka.... celý text

Mytologie Literatura naučná
Vydáno: , Emitos (Nakladatelství Tomáše Janečka)

Science of Mythology

painthers
11.12.2020 1 z 5

Poněkud náročnější čtení. Mytolog Kerenyi rozebírá motiv božského dítěte a Koré (matky a panny) ve světových mytologiích, především té řecké. Jung k tomu pak přidává eseje z pohledu psychologického, v rámci kterých se snaží postihnout vliv archetypů na tyto mytologické obrazy. Myslím, že kniha je určena pro pokročilé, nebo alespoň opravdové nadšence mytologie. Já sama jsem často nechápala, co se mi text snaží sdělit. Žádnou zásadní myšlenku si neodnáším.

desert.fox
27.07.2019 5 z 5

Rozbor dvou známých archetypů: Prvním je božské dítě, druhým Koré a Persefoné. Knize jsem porozuměla dobře a jeví se mi přínosná.

Autoři knihy

Carl Gustav Jung
švýcarská, 1875 - 1961
Karl Kerényi
maďarská, 1897 - 1973

Kniha Věda o mytologii je v