Věda a ákašické pole - Integrální teorie všeho

Mystikové a filozofové už dlouho tvrdí, že u kořenů reality existuje kosmické pole, které zachovává a přenáší informace, pole známé jako „ákašický záznam‟. Nedávné objevy ve vakuové fyzice ukazují, že je ákašické pole reálné a že má svůj ekvivalent v poli nulové energie, které leží pod samotným prostorem. Toto pole je mořem jemných fluktuujících energií, z nichž vznikají atomy a galaxie, hvězdy a planety, živé organismy, a dokonce i vědomí. Ákašické pole je konstantní a věčnou pamětí vesmíru. Obsahuje záznamy všeho, co se kdy stalo na Zemi a v kosmu, a spojuje to se vším, co se teprve stane. Filozof a vědec Ervin Laszlo vysvětluje v této knize základní prvky ákašického pole jazykem, který je dostupný a srozumitelný všem lidem. Potvrzuje naše nejhlubší intuice o jednotě stvoření v této integrální teorii všeho. Při čtení zjišťujeme, že jsme „jako ostrovy v moři, oddělené na povrchu a spojené v hlubině‟, jak řekl filozof William James....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/148966/veda-a-akasicke-pole-integralni-teorie-vseho-148966.jpg 4.810
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Pragma

Science and the akashic field, 2004

Kniha Věda a ákašické pole - Integrální teorie všeho

Metroušek
24.02.2017

Absolutní bomba pro ty, kdo se snaží hledat pravdivější a poctivější výklad vesmíru, než je v současnosti běžně k mání. Výborné, a podle mého názoru potřebné skloubení vědy s mysticismem. Teorie posloupných informovaných vesmírů by mohla leccos objasnit, zdá se mi to jako zatím nejlepší vysvětlení mnoha jevů, na rozdíl od stupidní teorie paralelních světů.

Ljubina
17.04.2016

Vědecký popsané vysvětlení o vzniku, vývoje a propojení všeho. Hledání pravděpodobné odpovědi věčných otázek. Věřím, že i septiků by tato teorie zapůsobila. Bylo pár stránek, které se mi četly pomalu a obtížněji, ale to tím, že jsem laik v oblasti fyzicky,například. Přesto je možné sledovat nitě zkoumání a závěry, co z toho plyne.
Ostatně, neřeknu to líp než Stanislav Graf : "Laszlo nám nabízí novou vizi, která spojuje to nejlepší z moderní vědy s moudrostí velkých duchovních tradic."

Ervin László
maďarská, 1932