Věčný striptýz

Věčný striptýz https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28724/vecny-striptyz-28724.jpg 4 43 5

Ačkoli se příběh odehrává na čtyřech kontinentech, tvoří exotika jen kulisy k dramatické cestě do ženského světa a myšlení v době, řekněme, emoční zralosti. Co tam najdeme? Především muže. Vylíčené pravdivě, s pochopením, něžnou sympatií. Dvě přítelkyně, které známe už z knihy Orinokem k přechodu, konečně našly partnery, se kterými by rády zestárly. Jsou vyrovnané, zkušené, smířené se světem. Takřka ve stejnou dobu však obě potkávají muže, kteří by jejich život dokázali otočit naruby. Z každé stránky proti nám vyrazí mocné poryvy citů, které se hrdinky se střídavým úspěchem pokouší zvládnout. Láska milenecká i mateřská, tajená i přiznávaná, nezkušená i vyzrálá, zmatená i srovnaná, velkorysá i ufňukaná, stálá i pořád znovu prověřovaná. Za všech okolností však dojemně rámovaná nesentimentálním ženským přátelstvím. ... celý text

regulax
28.06.2021 5 z 5

Lepší než Orinoko! Takové vyzrálejší Orinoko. MH se čte sama a její cestovatelský nádech je kořením čtení.

JIVaJaH
21.07.2020 5 z 5

Autorka mě zatím žádnou knihou nezklamala. Výborné. Nechodím si k ní pro jazykovědné bádání, akademické úvahy...hledám tu vůni jiných krajů, nasávám nálady hlavních postav a křehkost bytí. Bude v doporučených.

JaLenka
29.12.2019 3 z 5

Poměrně čtivé, za mě lepší než Orinoko. Ovšem název ani obálka by mě neoslovily, spíše naopak, knihu mi nabalila naše knihovnice..

fruitbueno
06.10.2016 3 z 5

Jan miluje Lenku miluje miluje nejí a bledne trápí se za noci, trápí se ve dne... O milostných vztazích věděl své už Josef Kainar. Průměrný román s exotickým nádechem, kterému body ubírá naprosto ledabylá jazyková úroveň. Hrubka již ve třetí větě první kapitoly je na můj vkus nestravitelná, více či méně chyb či překlepů je pak i ve zbytku knihy.

gab72
17.03.2016 5 z 5

Opět další výborná sonda do ženské duše po čtyřicítce :). Lehké pokračování knihy "Orinokem k přechodu". Prostě Milena Holcová je Milena Holcová :).