Věčný plamen

Řím. V dutině antického sloupu nalezli archeologové mumifikované tělo mladé ženy, jejíž záhadné tetování odkazuje hluboko do starověku. Jeruzalém. Pod Skalním chrámem, přímo v lokalitě, kterou tři světová náboženství považují za nejposvátnější místo, probíhají nezákonné vykopávky. Mohly by spolu tyto dvě události souviset? Ve stejné době přijíždí do Říma mladý americký právník Jonathan Marcus. Kdysi zde studoval klasickou historii, ale slibnou kariéru musel nedobrovolně opustit, přesto dnes patří k nejvyhledávanějším konzultantům mezi obchodníky s uměním. Má pro svého zákazníka prozkoumat fragmenty starověké kamenné mapy, ale při práci narazí na nečekaný objev: do kamene kdysi někdo vytesal tajné poselství. Vzkaz z dávných věků mu připomene zmařenou kariéru a osloví ho natolik, že se vydá na nebezpečnou pouť, aby objevil předmět, po němž dvě tisíciletí prahly nejmocnější říše světa. V labyrintu pod římským Koloseem i ve starověkých tunelech biblického Jeruzaléma postupně nalézá stopy starověké špionážní sítě, jejímž cílem byla ochrana onoho artefaktu, ale také stopy bezohledného spiknutí z dnešních dnů, které naopak usiluje o zničení vzácné památky a potažmo o vymazání veškerých důkazů o historii židovství a křesťanství v okolí posvátné Chrámové hory....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84273/big_vecny-plamen-kPO-84273.jpg 4.119
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The last ember, 2009

Kniha Věčný plamen

Ferry9
30.06.2019

Skvělá kniha, naprosto parádní. Zaslouží si pět hvězd. Z počátku jsem si říkal, jestli bude dobrá, ale hodnocení a komentáře na databázi mě uklidnily. Kniha nemá žádné hluché místo, teda já jsem aspoň na žádné nenarazil. Od začátku do konce mě bavila. Sice tak na dvou místech rozuzlení zápletky trochu pokulhává, ale to se dá odpustit. Jsem naprosto spokojen s knihou. Knihu jsem našel v knihovně ve výprodeji za 5 Kč a rozhodně jsem neprohloupil.

Poeta.kno
26.12.2018

Dopředu nevíte, co se stane na další stránce. Dobře promyšlený a uvěřitelný příběh.

Natally
24.10.2015

Velmi poutavá a zajímavá kniha :) Určitě doporučuji přečíst.

martina4041
04.01.2015

Knihu jsem koupila ve výprodeji a nelituji. Chvilku mi trvalo, než jsme se do knihy začetla,ale pak už jsme se nemohla odtrhnout. Mám ráda tento námět i styl psaní mi seděl. Knihu doporučuji. Neměla jsme zmatek v přecházení děje jiných osob. Krátké kapitoly i to myslím pomohlo k rychlému čtení knihy.