Věčně zpívají lesy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha třídílné rodové ságy o zakladateli svobodného rodového statku od norského klasika líčí dávné zvyky norského venkova a tvrdý zápas lidí o existenci. Příběh Daga Bjorndala, vnuka bývalých medvědobijců, hrdého a nesmlouvavého muže, spjatého s tradicemi svého kraje, je příběhem lásky k ženě, přírodě i životu. Obyvatelé statku žijí ve svém odloučení jinak, než lidé v nedalekém selském kraji, denně zápasí s drsnou přírodou a svou obživu dobývají ze země těžce a s úctou. Okolní příroda, krutá, ale nesmírně krásná, ovlivňuje každodenní život na statku rozhodujícím způsobem a lidé se jejímu rytmu podřizují s přirozenou pokorou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12922/vecne-zpivaji-lesy-12922.jpg 4.4427
Série:

Věčně zpívají lesy 1.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Motto
Originální název:

Og bakom synger skogene, 1933


více info...
Nahrávám...

Komentáře (81)

Kniha Věčně zpívají lesy

Janadvorackova
17.12.2021

Člověk se do toho musí ponořit. Začátek - o prokletí medvědím, (dost lidí po setkání s medvědem o něm pak už jaksi nemohla vyprávět, neboť šelmy se s lidmi moc nemazlily v krásných lesích severních :)) - mě bavil jen málo, ale když jsem prostředí a lidi konečně rozlišila :) a poznala, měla jsem chuť číst dál.
Rodová sága - lidé přicházejí a odcházejí po generace dál a dál, a nikdy tomu nebude jinak.
Škoda jen, uvítala bych víc popisů kraje. Jako dokážu si to představit, i když jsem tamní přírodu viděla jen zprostředkovaně, ale když je něco takového součástí příběhu, je to lepší.
Jdu na další díl.

16.10.2021

Místy tak strašně rozvláčné, tam, kde by si to zasloužilo větší popis, byla jen zmínka. Námět mohl být dobrý, zpracování průměrné.


Pája961
11.06.2021

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní. Skoro žádná přímá řeč, to je opravdu neobvyklé. Ale potom jsem se začetla, zvykla si a nakonec výsledek nemůžu nijak kritizovat.

mimi55
24.05.2021

Bylo by potřeba tak půlku proškrtat. Občas je tam nějaký děj. A děti se tam rodí jen tak mimochodem.

Mája873
04.05.2021

Krásná knížka, ...moc se mi líbilo prostředí do kterého je příběh zasazen, hluboké severské lesy Norska, kde žijí silní, čestní muži v kontrastu z lidmi z vesnice, které sžírá závist kvůli samostatnosti lidí kteří žijí v lesích a daří se jim lépe než vesničanům. Nechybí ani trocha mystiky a lásky...těším se na další díly ságy

Ála41
26.04.2021

Kniha se mi moc líbila. Těším se na další díl. První polovina knihy, především začátek, byla trošku hezčí, než,, nejmladší Dag,,... Ale i tak zase trochu jiné čtení odehrávající se i v přírodě....

Hun
21.03.2021

Gulbranssen se snažil napsat knihu s určitou hloubkou, protkanou občas myšlenkami o lidské povaze a společnosti. Ukousl si ale trochu větší sousto, než jaké by zvládl. Nemá totiž vhled do lidské psýchy jako Zweig, etickou hloubku Exupéryho a ani vypravěčský talent takového Pagnola.

Co se děje týče, docela to šlo, ale místy to hraničilo s červenou knihovnou...

Ava365
23.12.2020

Nádherná kniha s pravým "seveřanem" Dagem v hlavní roli.

1