Věčně zpívají lesy

První kniha třídílné rodové ságy o zakladateli svobodného rodového statku od norského klasika líčí dávné zvyky norského venkova a tvrdý zápas lidí o existenci. Příběh Daga Bjorndala, vnuka bývalých medvědobijců, hrdého a nesmlouvavého muže, spjatého s tradicemi svého kraje, je příběhem lásky k ženě, přírodě i životu. Obyvatelé statku žijí ve svém odloučení jinak, než lidé v nedalekém selském kraji, denně zápasí s drsnou přírodou a svou obživu dobývají ze země těžce a s úctou. Okolní příroda, krutá, ale nesmírně krásná, ovlivňuje každodenní život na statku rozhodujícím způsobem a lidé se jejímu rytmu podřizují s přirozenou pokorou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12922/vecne-zpivaji-lesy-12922.jpg 4.4397

Věčně zpívají lesy 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Motto

Og bakom synger skogene, 1933

Kniha Věčně zpívají lesy

peří
27. listopadu

Autor rád přehání a domýšlí si, mnohá místa a postavy mají hodnocení dříve, než portrét. Jací jsou, tak také dopadnou - pro mě hodně černobílé. Ve skutečném životě je mnohé skryto, ať přemýšlíš jak chceš, logiku nenajdeš. Zde vždycky, a tím mi kniha připadá nepřirozená.
Přečetl jsem sto stran a knihu bez žalu opustil.

PeterBahn
11. listopadu

Knihu mi půjčila velmi dobrá kamarádka s tím, že by se mi mohla zamlouvat. První třetinu knihy jsem přemítal, zda kamarádku zarmoutit a knihu ji vrátit. Následně ale mně začala kniha vtahovat a na poslední třetinu jsem se už hodně těšil. Je možné, že se kniha měnila s přibýváním stránek, ale připouštím, že kniha měnila i mně…:-)

lencin

První díl.
Sága Daga Björndala a jeho rodu. Drsný příběh norského venkova a samot konce 18. a začátku 19.století. Víra v Boha jako jediná cesta k žití a přežití. Velmi drsné a sugestivní.
(2008)

niknikita

Moudrost dávných časů našich předků najde každý, kdo čte s otevřeným srdcem tuto severskou ságu...❤️

vterinka
01. dubnaodpad!

Ne, takhle kniha mě absolutně nezaujala. Dostala jsem ji darem. Doufala jsem, že snad bude dobrá. Bohužel. Ačkoliv se místy jevila jako sympatická, tak to bylo záhy zabito. Dostala jsem se k 57. straně a dál to nešlo. Ztráta času. Čtení o ničem. Je to plytký popis, co se stalo a jdeme zase dál.
Normálně to nedělám, ale přečetla jsem si pár hodnocení, ze kterých jsem vyvodila, že opravdu nemá cenu plýtvat časem a v četbě pokračovat.
Mimochodem, ten jazyk! Katastrofa! Už dlouho mě žádná kniha až tolik nezklamala. Nechápu, jak může mít tak vysoké hodnocení. Za mě jedno obrovské zklamání.

Zdenik

Úchvatná kniha, která vás přenese do světa lázů a statků - do světa rivarity, pospolitosti, tradic , chudoby i bohatství, lidského utrpení i radosti. Kniha je opravdu skvostem, napsaná s láskou k severské přírodě.

jirina4159

Připomenutí minulých dob oddychové čtení, lehce romantické a v dnešní době opravdu přežité. Za přečtení ale stojí.

Opatov

Nádherná norská 3-dílná sága. Život uprostřed lesů vyžaduje řád, který vychází ze starých osvědčených tradic. Ztělesněním těchto tradic je starý Dag. V mladém Dagovi a Adelheid se střetávají dva odlišné světy, cesta k jejich porozumění je velmi dlouhá a ne všichni jim přejí.

Tři mušketýři
Tři mušketýři