Není jiné cesty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Závěrečná část norské rodinné ságy o vzájemných vztazích několika generací na bohatém statku Medvědí důl uprostřed drsné norské přírody. Zakladateli rodu Dagu Bjorndalovi pozvolna ubývají síly a odpovědnost za rodinné hospodářství pomalu přebírá jeho syn se svou ženou. Odcizení mezi manžely, způsobené Adelheidinou závislostí na tchánovi, vrcholí krátce po jeho smrti a na dlouhý čas rozdělí i ostatní členy rodiny. Po manželově smrti je Adelheid jedinou paní Medvědího dolu a dobrovolně na sebe bere břemeno péče o druhé. I v této poslední knize se život lidí odehrává v souladu s přírodními cykly a krásná drsná příroda je nenásilným rámcem jejich dramat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12924/neni-jine-cesty-12924.jpg 4.5188
Série

Věčně zpívají lesy 3.

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Motto
Orig. název

Ingen vei gör utenon, 1935

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Není jiné cesty

Přidat komentář
Owain
24. října

Krásná trilogie, hlavně příroda,popisy drsné krásy.

lencin
02. září

Třetí,poslední díl.
První díl.
Sága Daga Björndala a jeho rodu. Drsný příběh norského venkova a samot konce 18. a začátku 19.století. Víra v Boha jako jediná cesta k žití a přežití. Velmi drsné a sugestivní.
(2008)


knihomolka525
06. července

Třetí díl už byl o mnoho lepší než druhý.

Evaho73
12. února

Moja zvedavosť, ako dopadnú vzťahy medzi otcom a synom, mužom a ženou, svokrom a nevestou bola touto poslednou časťou zodpovedaná.
Jedno veľmi silné svetlo zatienilo druhé, a keď prvé vyhaslo to druhé sa pomaly rozblikalo, aby svietilo ešte oveľa jasnejšie a intenzívnejšie.
Dohorelo príliš skoro, ale stíhlo ešte prehodiť iskru ďalej, ktorá sa pomaly začala rozjasňovať a ja len dúfam, že sa stačila preniesť aj na ďalšie generácie...

Celú trilógiu si dovolím zhrnúť citáciou jedného slovenského literárneho kritika, ktorý o nej napísal:
"Je tu všetko, ako v dobrom románe má byť: vzdor i láska, viera i povera, ľudia i zvieratá. Boh i mocnosti pekiel, rodenie i umieranie, skaza i vykúpenie; a ako býva len vo vynikajúcich románoch, všetko sa odohráva netraktátove, v rovine rozprávania."

Shardlake
27.11.2019

Úchvatné, čtivé!! Krásně popsaná nejen příroda ale i životy a osudy rodu Daga Björndala a jeho potomků a lidí nejen spjatých s Medvědím dolem. Po jeho dočtení je mi opravdu líto, že kniha ještě nemá další díl. Doporučuji všem, kdo čte rád rodinné ságy a romány.

katerina9848
06.10.2019

drsná kniha z drsného prostředí, tento styl můžu...;-)

adelinka
01.09.2019

Čítala sa mi chvíľami rýchlo potom pomalšie, ako keby pútavosť stúpala a klesala....Celkovo hodnotím dobré čítanie, zaujímavé postavy, vzťah k prírode, k majetku.....prečítala som celú trilógiu a z mojej strany dejové napätie stúpalo v druhej a vrcholilo v tretej časti....

bookcase
08.06.2019

Pro mě je celá série jeden z nejkrásnějších příběhů o lásce i drsné severské přírodě.

1

Doporučujeme

Božský cizinec
Božský cizinec
Nabíječ
Nabíječ
Navždy s tebou
Navždy s tebou
Na hraně zapomnění
Na hraně zapomnění