Markýz, který nenáviděl ženy

Markýz, který nenáviděl ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194551/bmid_markyz-ktery-nenavidel-zeny-194551.JPG 4 13 4

Bantam Romance série

The Marquis who Hated Women , 1977

LuckaK.088
21.10.2023 3 z 5

2,5 *
S počtem "Miluji tě!" knihu perfektně vystihla reader.007 pode mnou. Naprosto souhlasím.
Tak 3/4 knížky jsem byla s touto historickou romancí spokojená. Líbilo se mi putování na moři do Egypta, že jsou obě hlavní postavy inteligentní a sečtělé, jejich hašteření o rovnoprávnosti žen... Pak ale přišel závěr, který byl oproti všemu předtím vyřčenému tak přeslazený, až mě rozbolely zuby. Bohužel, za mě je závěr knihy důležitý, takže jen slabší 3 hvězdy...

reader.007
01.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Píše se polovina 19. století a po Anglii se prochází markýz, kterému nejen ženy leží u nohou, ale dokonce mu padají na hlavu. I s kufrem. Ovšem nemá se tam potloukat na útěku před milenkama, trouba. Ale když už je tam, je škoda ho nevyužít, zvlášť když děvče hodlá uniknout nechtěnému sňatku a on vypočítavému paroháči, takže se tedy dají dohromady a více méně dobrovolně spolu vyrazí na cesty. Ona míří do Egypta pátrat po zbloudilém tatíkovi, on prostě někam, kde na něj nedosáhnou chtivé vyděračské pracky. Zašantročeného rodiče sice nenajdou, zato si, navzdory počátečnímu kasání jak on nenávidí ženské a ona chlapy, řeknou nakonec „Miluji tě!“ tolikrát, že by to vystačilo na dvanáctisvazkovou ságu a ne dvouhodinové sešitkové čtení.

BlueEliza
16.11.2014 4 z 5

Asi jedna z nejlepší od B.C. Obě dvě hlavní postavy byly úžasné a kouzlo Egypta tomu dodalo šmrnc.
Určitě se k ní jednou vrátím.

modranka
11.02.2014 5 z 5

Príbeh sa odohráva v 19. storočí, kedy cestovanie do Egypta bolo síce ľahšie, no nebezpečnejšie. Shikara prchá z domu za otcom, ktorý sa zúčastnil egyptských vykopávok pri objavení veľkej sfingy. Pri úteku sa zoznámi s markízom, ktorý zas uniká milenke, ktorá sa ho snažila vlákať do pasce, aby ho mohla vydierať, lebo bola na mizine. Osborne nenávidí ženy a Shikara zas mužov... teda aspoň to obaja tvrdia. Že sa do seba počas cesty zamilujú, je jasné. Príbeh je dobrodružný, zaujímavý od začiatku až do konca. Nie je tam nič také ako plesy a nudné večierky. Konečne inteligentná hrdinka a celkom rozumný mužský.