Věčná Ambra

Věčná Ambra https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6354/mid_vecna-ambra-3gH-6354.jpg 4 633 124

Slavný příběh půvabné venkovské dívky, která z nejnižší sociální vrstvy závratně vystoupí na společenském žebříčku až mezi anglickou dvorní smetánku a stane se favoritkou samotného krále Karla II. V široce komponované románové fresce ze sedmnáctého století rozvinula autorka podivuhodně barvitý, strhující děj. Do velké politiky, závažných společenských konfliktů a osudových událostí, jakými jsou válka s Holandskem, požár Londýna a morová epidemie, vstupují nesčetná dramata osobní, lidská. Autorčin pohled je přitom víc než na otevřenou scénu upřen do zákulisí, kam běžný smrtelník nevidí.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , BB art

Forever Amber , 1944

caracol
15.08.2017 5 z 5

Velmi zdařilá kniha. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit tím množstvím stránek:)

Kniha je psaná dobře, Ambru jsme si oblíbila, cítila s ní:)

Makkulka
09.07.2017 5 z 5

Věčná Ambra mi dala trochu práce se začíst, ale zbylých 750 stran jsem četla jedním dechem. Krásně vás vtáhne do děje, chvilkami prostě musíte slyšet drnčení kočárků po ulici....:-)

nycol
06.07.2017 5 z 5

Klasika, poprvé jsem četla kdysi v pubertě, od té doby jsem si to několikrát zopakovala. Nemám ráda "červenou knihovnu", ovšem tohle je výjimka potvrzující pravidlo.

Andra
13.06.2017 4 z 5

Moc pěkně napsaná historická kniha. Má vše, co člověk od tohoto typu románů očekává.

85098211
05.06.2017 5 z 5

Hlavní hrdinka je sice nesympatická, arogantní a nesnesitelná, ale celý příběh jejího života je strhující a fascinující. Autorka totiž píše tak výborným stylem, že čtenář zapomene na všechno kolem sebe. Kniha vás hned od první stránky vtáhne a nepustí, dokud ji nedočtete. A to i opakovaně. Vím, o čem mluvím - knihu jsem totiž během posledních 25 let četla už třikrát ;-). A určitě se k ní zase časem vrátím :-).

witko
31.05.2017 3 z 5

Bylo to pro mne těžké dočíst. Takže nebýt výzvy, nikdy bych se do toho nepustil.

Atanone
29.05.2017

Knihu jsem četla když mi bylo kolem 20. Zmiňuji proto,že mi Ambra neskutečně lezla na nervy,protože typy jako ona jsem nesnášela. Knihu bych nazvala historickým příběhem o stalkingu s nádechem romantiky. Chudák Bruce-nikdy se mu nepovedlo utéct dost daleko.
Pár let potom jsem shlédla film s Lindou Darnellovou a Cornelem Wildem a poté jsem jí trochu odpustila,film se mi docela líbil.
A nedávno jsem při úklidu temných koutů knihovny Ambru našla. Je tedy vpravdě věčná a kromě Bruceho evidentně pronásleduje i mě.
Takže prozatím nehvězdičkuji a asi jí časem dám druhou šanci.

michaela3483
01.05.2017 2 z 5

Po téměř půl roce dočteno.
Žádná kniha mi netrvala tak dlouho a nebylo to počtem stránek, nemohla jsem se začíst.
Ambru jsem nemusela, naivní až hloupá holka, která se vyšvihne a je z ní sobecká, do sebezahleděná žena ... Nejvíc sympatií získala až v období moru, kdy mě i kniha začala víc bavit. Čekala jsem, že bude odhalen pravý původ.
Rozhodně jsem ráda, že mám knihu za sebou a vím, že se k ní už nevrátím. Přesto uvažuji o přečtení volného pokračování - zvědavost mi nedá :).

Kabalenka
29.04.2017 3 z 5

No tak.. Skvělá kniha, skvělý příběh na jednu stranu, ALE. Rozešli, sešli, rozešli, sešli.. Ambra mi na jednu stranu byla hrozně sympatická, ale zase chvílema jsem jí nesnášela pro její nadutost a jindy zase nadávala, jaká je husa hloupá.. Bruce je taky pěknej vychcánek..

janca4589
31.01.2017 5 z 5

Úžasná knížka s úžasným příběhem. Knihu jsem dostala k 15tým narozeninám a musím říct, že jsem udělala dobře, když jsem ji na tři roky ještě odložila. Doporučila bych spíše starším čtenářům. Rozhodně doporučuji přečíst, děj mě do sebe vtáhl, knihu jsem četla všude, kde to šlo .. Těším se, až si ji přečtu znovu.

nadka77
19.01.2017 5 z 5

Úžasná knížka....těch 800 stránek ale bylo málo :-)

carcassonna
04.01.2017 2 z 5

Strašne ma štvala tá kniha a hlavne som nenávidela hrdinku - neskutočne mi liezla na nervy. Ani som to nedočítala.
Snáď jediné pozitívum v tej knihe bola časť, keď vypukol mor a Ambra prestala byť na chvíľu do seba zahľadená, sebecká, povrchná, hlúpa ženská a ukázala trochu súcitu a starosti aj o niekoho iného, než o seba.

beveron
30.12.2016 5 z 5

Vecna Ambra byla hrdinka meho "mladi" hned vedle promiskuitní Angeliky nebo pozdeji doktorky Samanthy. Kapitoly popisující morovou ránu jsou pro me nejzajímavější casti cele knihy a někdy si je rada přečtu znovu, bez te omacky kolem.

Tucaka
10.11.2016 4 z 5

Nato kolik má kniha stránek má stále zajímavý příběh. Pro mě ze všech nejlepších část o moru v Londýně, v té chvíli jsem hltala každé slovo!

majík1
03.07.2016 5 z 5

Pěkná kniha

Danka1975
25.06.2016 5 z 5

Při brouzdání po databázi se mi tato kniha objevila a hned jsem si vybavila náctileté období, kdy jsem jí četla pod peřinou s baterkou (rodiče dbali na to, abych chodila brzo spát a neponocovala :-))). . vím, že už v té době, jsem ji označovala za neučesanou Angeliku :-). Četla jsem jí jedním dechem a je to z mála knih, kterou jsem si zopakovala ještě jednou, když vyšly i další díly. . (ty si vzpomínám, že už byly hodně natahované,nicméně jsem je dočetla :-))). . . .

olcab
27.05.2016 5 z 5

Četla jsem ji jako "náctiletá" a nesmírně mě zaujala a bavila. Mám ráda historické romány s rolemi žen, které se chovají jinak než by se "slušelo" na tu dobu, ve které žily.

wooloong
14.05.2016 5 z 5

Bylo to hodně čtivé a napínavé.

beluca
27.04.2016 5 z 5

v pubertě to pro mně byla nádherná knížka. Dodnes milá, ale již beru z nadhledem :-).

tatjana1737
10.04.2016 4 z 5

!!! POZOR SPOILERY pro ty, co nečetli !!!

Vyobrazení doby se mi líbilo (možná proto, že nejsem zas takový odborník, takže neodhalím případnou autorskou licenci - jediné, čemu se mi nechtělo věřit, bylo to, že by Ambra dorazila na společenskou akci v průsvitných šatech), ale s hlavní hrdinkou jsem se ztotožnit nemohla. Ambra mi přišla s prominutím naprosto blbá (a kvůli ní ubírám hvězdu v hodnocení). Lord Carlton mi též nesedl, sice byl oproti Ambře reálnější, ale - i když jí lásku nesliboval - nebránilo mu to v tom ji neustále "tahat za fusekli" a dávat jí plané naděje. Zejména poté, co ho neopustila, když onemocněl morem, jsem čekala v happyend a samotný konec knihy proto ve mně vyvolal nevěřícnou reakci: "WTF?! To jako vážně?" :-) Ale možná i díky konci knihu neřadím do pokleslého žánru a hodnotím výše než "klasickou" červenou knihovnu končící pohádkovým "a žili šťastně až navěky".

Kniha byla prý zfilmována, ale snímek se mi nepodařilo nikde sehnat, oproti knize se v něm Ambra nakonec dozví o svém šlechtickém původu (což byla další věc, která mi u knížky zbořila očekávané klišé - čtenář ví, ale hlavní hrdinka netuší, že je vlastně vysokého rodu, a tak se neustále snaží prostřednictvím své nevšední krásy získat peníze a postavení... přestože lásku vytouženého muže jí ani ta krása nakonec nezajistí...).