Věci, na které nastal čas

Věci, na které nastal čas https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447917/bmid_veci-na-ktere-nastal-cas-gb8-447917.jpeg 4 1757 469

Život nelze naplánovat ani se na něj nedá dopředu připravit. Alice a Richard, sedmnáct let jejich společného života, dvě děti, Kája a Lola. Kájovi je třináct a začíná mít rodičů dost, Lole bude jedenáct a nejvíc ze všeho na světě si přeje psa. Nikomu se nic moc neděje, stereotyp všechno překrývá jako měkká deka. Asi to není štěstí, ale žít se v tom dá. Až do chvíle, než se objeví někdo nový. A s tím pocit, že doteď to vlastně nebyla láska. Jenže jsou rodina, a cokoliv se stane jednomu, poznamená všechny. A Kája s Lolou musí najednou řešit to, co děti nikdy řešit nechtějí. Stojí ale tahle rodina vůbec za záchranu?... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Host

leny.wood
leny.wood
22.07.2021 5 z 5

Jsem mile překvapena, lépe řečeno - nadšena. Příběh není ryze o dětech, jak jsem dle popisu knihy očekávala, ale o vztahu dvou lidí, který se v čase proměňuje, ukazuje vliv na potomky, vnímání všech rodinných příslušníků a kam až může vést (ne)komunikace mezi nimi. Kniha je čtivá, autorčin styl svižný, originální (např. pracování s přímou řečí).

ReziEngli
ReziEngli
20.07.2021 5 z 5

#audiokniha - Tohle bylo moje první setkání s Petrou Soukupovou, a musím říct že jsem fakt nadšená. Autorka má výborný styl vypravování, poskytuje hodně podrobností, ale tak že nejsou nudné. Postavy jsou dobře vykreslené až dopodrobna. Navíc se tu střídají pohledy čtyř hlavních postav - Alice, Richard, Lola a Kája. Audioknihu namluvili 4 interpreti, za každou postavu jeden, což mi velice vyhovovalo, protože to pomáhalo lépe se vcítit do dané postavy, která zrovna mluvila. Za mě tohle byla skvělá (audio)kniha a určitě si vyhledám další autorčina díla :)

EDIT: Tak v papírové podobě jsem si re-reading užila daleko více, i když mi ze začátku dalo trošku problém se zorientovat ve formě, protože zde není označena přímá řeč a věty, jelikož jde o myšlenky, jsou hodně dlouhé. Ale kniha je to fakt skvělá a mohu ji doporučit.

Lily101
Lily101
15.07.2021 5 z 5

Hodně zajímavá kniha.

Na konci dvakrát změna času, což je trošku horší při zorientování, ale jinak jsou přechody plynulé a občasná změna vypravěče je obohacující neb poskytuje jiný pohled na věc a není to ani moc rušivé.

Kniha sice nedisponuje oddělením u přímých vět apostrofy, ale i tak je text mimořádně čtivý a čtenář se z 95-98% i bez apostrofů lehce zorientuje.

ladyka
ladyka
15.07.2021 4 z 5

Vylíčení vztahu ve všech etapách, myslím, že se v tom leckdo najde. Aneb že nic není zadarmo a ani nic nelze brát jako jistotu - obzvlášť, když člověk zapadne do své koleje a jedu bez ohledu a snahy vhledu na ostatní.

Jiparis
Jiparis
12.07.2021 4 z 5

Vztah dvou hodně odlišných lidí se v průběhu let mění a spěje k neodvratnému konci. Autorka přesně vystihuje fakt, že pokud o něj nepečujeme, nutně zreziví. Obyčejný přiběh, který prožívá mnoho z nás, stojí za zamyšlení.

Klára90
Klára90
11.07.2021 5 z 5

Prvně jsem knihu malém ani nezačala číst, trochu mě odrazovalo, že je to složeno původně z povídek, přepsáno do románu. Jak jsem ráda, že jsem knihu nakonec otevřela! Bavilo mě to od první stránky, kniha má opravdový normální a docela smutný děj, je plná naděje a zklamání a hrozně moc čtivá. Trochu mě zamrzel otevřený konec, ale když nad tím teď s trochu odstupem přemýšlím, tak je to vlastně asi dobře.

Doubravka1975
Doubravka1975
11.07.2021 5 z 5

Skvělé! Příběh ze života, o životě jedné úplně obyčejné rodiny. Popsán Petrou Soukupovou, tak jak to umí jen ona. Prostě drsně a realisticky, až se tomu člověk musí smát (i když to vlastně ani k smíchu není....)

EvaHrky
EvaHrky
10.07.2021 5 z 5

Měla jsem pocit, že autorka někdy vidí k nám do domu. Obyčejný život, obyčejné starosti, obyčejný chod rodiny. Celou knihou se táhne frustrace z dospělého života, skvělé byly pohledy muže i dětí. Co všechno je třeba přetrpět, abychom zjistili, že trpět nemusíme? Možná, že vůbec nic... Kniha byla silná, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Moje první kniha této autorky, určitě ne poslední.

skalek
skalek
09.07.2021 5 z 5

Tleskám, tleskám....První má přečtená kniha od této autorky....Nejvíc mě zaujaly problémy v knihy řešeny že strany muže, ženy i jejich potomků....

JezinkaJ
JezinkaJ
07.07.2021 5 z 5

Krutých pět *.

Tahle kniha je nenápadným způsobem srdcervouci. Krutá ke všem. Možná i k citlivým čtenářským duším. K té mé rozhodně ano.
Dávám plný počet, se kterým velmi šetřím, i když mi čtení rvalo srdce a sympatický mi byl akorát pes. Možná právě proto. Život v té syrové a dost opepřené podobě. Chtít jen nebýt sám, je prostě málo. A někdy je dobré začít si vážit toho, co máme, protože lepší to nejspíš nebude.

Zoe111
Zoe111
02.07.2021 4 z 5

Jsem nadšená. Skvělá anylýzy vztahu. Autorka je mi sympatická stylem vyprávění. Je vidět, že má hodně nakoukáno ze života a dovede své postřehy převést do příběhu velmi čtivým způsobem. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a louskala jednu stránku za druhou. Parádní počteníčko.

Zuzulinka
Zuzulinka
01.07.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Líbil se mi prostý příběh a přesto realisticky a lidsky napsaný. Četla jsem jedním dechem. Kniha mne v dobrém slova smyslu dostala! Doporučuji!!

Pernice
Pernice
28.06.2021 5 z 5

Román se skládá z celé řady dokonale načrtnutých modelových situací, vystihujících anatomii jednoho vztahu od (téměř) prvního rande až po vrcholící krizi. Autorka má opravdu neuvěřitelný pozorovací talent. Hlavní dvojice veskrze pozitivní - oba jsou slušní, inteligentní, nikdo z nich nemá žádnou výrazně špatnou vlastnost, která by jejich vztah předurčovala k záhubě. Oba se svým způsobem snaží - a přesto se totálně míjejí. To mi na celé jejich manželské story přišlo nejděsivější.

Pafy
Pafy
25.06.2021

Takový "obyčejný" vztah, který můžete mít doma vy nebo vaši sousedi.. jen mi postavy nebyly sympatické. Kniha se ale četla dobře, plynula.

attila1
attila1
22.06.2021 4 z 5

Pěkná kniha, příběh samotný tak i styl psaní. Je to příběh jedné rodiny po dobu 17 ti let. Jen ten konec zůstal otevřený.

nonaim
nonaim
20.06.2021 5 z 5

Poněkud depresivní čtení o tom, jak se měnila láska a život jedné rodiny..Málo pochopení, málo něhy, jako nit se knížkou táhl smutek..Ale krásně napsané:))

RendyaDav
RendyaDav
20.06.2021 4 z 5

Za mě super čtení ze života jak může dopadnout partnerský a rodinný život. Čtyři členové rodiny, čtyři různé úhly pohledu. A jestli se dobře začtete tak zjistíte ,že tu nejde o rodiče ,ale o ty děti jak to vše prožívají a vnímají. Nebude chybět ani humor ,ani drama.

Adela2008
Adela2008
18.06.2021 4 z 5

Kniha byla fakt výborná, styl psaní paní Soukupové se mě moc líbí a příběh mě vtáhl do děje.

Fluencia
Fluencia
16.06.2021 4 z 5

Čekala jsem větší zvraty, i tak fajn Soukupová.

slecnapeta
slecnapeta
15.06.2021 4 z 5

Knihu jsem "konzumovala" v audioverzi a kladne hodnotim jak pribeh, tak i audio. Bavilo me vypraveni vice postav a to jak obycejny zivotni pribeh muze byt napinavy.