Večery v Umbrii

Výtečné jídlo, výborné víno, západ slunce nad umbrijskými kopci a obyčejný, ale přitom bohatý život místních žen… To vše na vás čeká v nové knize Marleny de Blasi, autorky bestselleru Tisíc dnů v Toskánsku. Pravidelně každý čtvrtek večer se skupinka čtyř žen z italského venkova schází ve zchátralém kamenném domě v kopcích nad městečkem Orvieto. Tam – společně se svou přítelkyní Chou – vaří, zasedají ke skvělým večeřím při svitu svíček, pijí svá oblíbená místní vína a rozprávějí. Líčení společných večeří, oblíbených ingrediencí a receptů, jejichž tajemství je předáváno z generace na generaci, se prolíná s vyprávěním o životních osudech těchto čtyř žen – Mirandy, Ninuccii, Paoliny a Gildy –, které se autorce postupně svěřují se svými příběhy o lásce, ztracené i nalezené, o stárnutí, opuštění, střetech s mafií a pokrevní mstě. Kniha je určena všem, kdo mají rádi Itálii a všechno italské, a tisícům čtenářů, kteří si oblíbili Kábulskou školu krásy Deborah Rodriquezové, Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbertové nebo film Báječný hotel Marigold. Tato kniha je vyvrcholením autorčiných dvaceti let strávených v Itálii, kde žila, cestovala, vařila, jedla a pila, a samozřejmě obsahuje recepty těch nejlákavějších umbrijských pokrmů. Kniha je jízdenkou nejen do Itálie, ale i do lidského srdce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332381/vecery-v-umbrii-h4B-332381.jpg 3.131

The Umbrian Supper Club (2015)

Vydáno:, Jota
Počet stran:344
Překlad:Ivona Barešová
Autor obálky:Veronika Cágová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7565-104-4

Kniha Večery v Umbrii

Marla

Tak nevím, už dlouho se mi nestalo, že bych knihu odložila aniž bych ji dočetla....Možná jsem nebyla v té správné náladě, ale připadalo mi to jako plácání od ničeho k ničemu, takové plačtivé a depresivní....asi ji pošlu dále do světa.

adorjas
13.12.2018

Také to pohodové čítanie na kľudný večer, keď jedinou starosťou je,či prídu hostia na večeru alebo nie. Doporučujem každému, kto má rád dobré jedlo, taliansky temperament a pokojné čítanie bez vrážd :)

Nočnípták
20.11.2018

Moje druhá kniha od této autorky. Moc mě nezaujala. Tisíc dnů v Toskánsku se mi líbilo, ale tahle moc ne. Teď jsem si v komentářích přečetla, že je asi pro starší čtenářky. Musím tedy říct, že přestože spadám do této věkové kategorie, tak pro mne teda určitě není. Znovu bych ji už nečetla.

surikata246
04.11.2018

Nádherná kniha o těžkém životě hlavních hrdinek,o výborném jídle a nejlepších surovinách a hlavně oslava přátelství, lásky a vzájemné soudržnosti. Četla se hezky, spíše po kratších úsecích, aby to čtenář lépe vstřebal. Za mne rozhodně doporučuji.

emamat
02.10.2018

Těšila jsem se, protože miluju knihy o Itálii a zvláště s vařením. Ale tato kniha mě zklamala. Příběhy žen jsou zajímavé , ale možná měly mít samostatnou knihu. Propojení se schůzkami věnovanými vaření pro přátele , je zdlouhavé a nudné.

Ottovka
02.09.2018

Docela velké zklamání

Katana83
17.08.2018odpad!

Miluju Italii. Tuto knihu ctu uz na potreti a fakt mam problem se zacist.. nejak mi to nejde.
Myslim ze italske kouzlo jde popsat s vetsi vasni...

alnahu
10.11.2017

Příběh ze slunné Itálie o jídle a přátelství, mi příliš neoslovil. V příběhu se každý čtvrtek v domku za městem schází čtyři přítelkyně ,aby si vzájemně něco uvařily, při tom probírají své starosti a smutky z jejich těžkého života. Ani italské recepty v knize uvedené , mě nijak neoslovily a to jsem milovník jídla a nových receptů.

Itálie jídlo a pití národní jídla

Marlena de Blasi

Marlena de Blasi