Večery v Umbrii

Večery v Umbrii https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332381/bmid_vecery-v-umbrii-h4B-332381.jpg 3 59 23

Výtečné jídlo, výborné víno, západ slunce nad umbrijskými kopci a obyčejný, ale přitom bohatý život místních žen… To vše na vás čeká v nové knize Marleny de Blasi, autorky bestselleru Tisíc dnů v Toskánsku. Pravidelně každý čtvrtek večer se skupinka čtyř žen z italského venkova schází ve zchátralém kamenném domě v kopcích nad městečkem Orvieto. Tam – společně se svou přítelkyní Chou – vaří, zasedají ke skvělým večeřím při svitu svíček, pijí svá oblíbená místní vína a rozprávějí. Líčení společných večeří, oblíbených ingrediencí a receptů, jejichž tajemství je předáváno z generace na generaci, se prolíná s vyprávěním o životních osudech těchto čtyř žen – Mirandy, Ninuccii, Paoliny a Gildy –, které se autorce postupně svěřují se svými příběhy o lásce, ztracené i nalezené, o stárnutí, opuštění, střetech s mafií a pokrevní mstě. Kniha je určena všem, kdo mají rádi Itálii a všechno italské, a tisícům čtenářů, kteří si oblíbili Kábulskou školu krásy Deborah Rodriquezové, Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbertové nebo film Báječný hotel Marigold. Tato kniha je vyvrcholením autorčiných dvaceti let strávených v Itálii, kde žila, cestovala, vařila, jedla a pila, a samozřejmě obsahuje recepty těch nejlákavějších umbrijských pokrmů. Kniha je jízdenkou nejen do Itálie, ale i do lidského srdce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

The Umbrian Supper Club , 2015

malpet
22.10.2023 3 z 5

Po knize Tisíc dnů v Toskánsku docela zklamání. 3 hvězdy.

zofie3000
14.02.2023 2 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem četla. Postavy nebyly bůbec propracované a vyprávění jejich historie dle mého nazoru nebylo vůbec relevantní pro to co se dělo. Líbily se mi ale popisy jídla a krajiny

5holek
14.12.2022 3 z 5

Toskánsko mě bavilo víc. Tady byly zajímavé ženské příběhy, popisy přípravy jídla mi už docela vadily. Nejsem takový gurmán, abych je dokázala docenit.

Aisha.H
18.07.2021 5 z 5

Kniha plná chutí a vůní. Nádherná. Bylo mi líto, když jsem ji dočetla a musela opustit ty zajímavé ženy s jejich příběhy.
Každopádně mám novou oblíbenou autorku :)

atevi4
28.04.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila víc než Tisíc dnů v Toskánsku. Bylo tady o něco méně vaření, ale o to více obyčejných ale silných ženských příběhů. Je to knížka, ke které se budu vracet.

Evi4
19.12.2019 4 z 5

Krasne cteni z me milovane Italie, klid, jidlo, pohoda a lide so drzi pri sobe

soukroma
19.05.2019 3 z 5

Zklamání, nezaujalo - četla jsem Tisíc dnů v Toskánsku, což byl autorčin příběh, napsaný o 11 let dřív, a to mě zaujalo a docela se mi i líbilo. Tady jsme rovnou hozeni do poněkud podivné pohostinské pravidelné večeře, kde se dozvíme pár ingrediencí (nikoli pokrmů) a hromadu jmen, nicméně vztahy, zejména k Američance-autorce, zůstávají nejasné i v dalších kapitolách. Vcelku nezajímavá zdlouhavá povídání o několika ženách, nic moc ani o jídle ani o kraji. Odkládám. 50%

Marla
17.02.2019 2 z 5

Tak nevím, už dlouho se mi nestalo, že bych knihu odložila aniž bych ji dočetla....Možná jsem nebyla v té správné náladě, ale připadalo mi to jako plácání od ničeho k ničemu, takové plačtivé a depresivní....asi ji pošlu dále do světa.

adorjas
13.12.2018 4 z 5

Také to pohodové čítanie na kľudný večer, keď jedinou starosťou je,či prídu hostia na večeru alebo nie. Doporučujem každému, kto má rád dobré jedlo, taliansky temperament a pokojné čítanie bez vrážd :)

Nočnípták
20.11.2018 2 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. Moc mě nezaujala. Tisíc dnů v Toskánsku se mi líbilo, ale tahle moc ne. Teď jsem si v komentářích přečetla, že je asi pro starší čtenářky. Musím tedy říct, že přestože spadám do této věkové kategorie, tak pro mne teda určitě není. Znovu bych ji už nečetla.

surikata246
04.11.2018 5 z 5

Nádherná kniha o těžkém životě hlavních hrdinek,o výborném jídle a nejlepších surovinách a hlavně oslava přátelství, lásky a vzájemné soudržnosti. Četla se hezky, spíše po kratších úsecích, aby to čtenář lépe vstřebal. Za mne rozhodně doporučuji.

emamat
02.10.2018 1 z 5

Těšila jsem se, protože miluju knihy o Itálii a zvláště s vařením. Ale tato kniha mě zklamala. Příběhy žen jsou zajímavé , ale možná měly mít samostatnou knihu. Propojení se schůzkami věnovanými vaření pro přátele , je zdlouhavé a nudné.

Ottovka
02.09.2018 2 z 5

Docela velké zklamání

Katana83
17.08.2018 odpad!

Miluju Italii. Tuto knihu ctu uz na potreti a fakt mam problem se zacist.. nejak mi to nejde.
Myslim ze italske kouzlo jde popsat s vetsi vasni...

alnahu
10.11.2017 3 z 5

Příběh ze slunné Itálie o jídle a přátelství, mi příliš neoslovil. V příběhu se každý čtvrtek v domku za městem schází čtyři přítelkyně ,aby si vzájemně něco uvařily, při tom probírají své starosti a smutky z jejich těžkého života. Ani italské recepty v knize uvedené , mě nijak neoslovily a to jsem milovník jídla a nových receptů.

J.books
08.10.2017 3 z 5

Knihy této spisovatelky mám ráda, bohužel tento díl mi přijde za prvé spíše asi pro starší čtenáře ,kteří víc chápou pocity seniorů, možná i díky tomu , že jsem věkově někde jinde zatím mě kniha nezaujala a nevryla se mi pod kůži dostatečně hluboko jako předchozí knihy. Chybí v ní taková ta šťáva Itálie , nadšení ...zde je to takové spíš nudnější čtení s divnou pachutí. Ke knize se určitě zkusím jednou vrátit a přečíst jí znovu.

esma
24.07.2017 3 z 5

Italskou kuchyni miluji, ale zkoušet recepty starobylé Umbrie nemám odvahu, jsou pro mě moc složité a hlavně ten čas... Ten kuchařinky této knížky měly, prožily svůj život v jiné době a možnost jiné volby neměly. Klíčové v knížce ale není jejich kulinářské umění, jsou to jejich životní příběhy. Některé svůj život uzavírají, jsou srozuměny s tím, jak naložily s tím, co jim bylo do vínku dáno, některé ještě pořád hledají cestu, řešení, zklidnění. A to máme my holky pořád společné, najít své místo pod sluncem, nakrmit svou rodinu a mít pocit, že je vše, jak má být.

tereza8
15.07.2017 3 z 5

Pro ty, kteří mají rádi Itálii, jídlo, moudrost a lidské příběhy. Kniha o lásce, mateřství, životě a hlavně o zamilovanosti do jídla.

perpe2a
11.07.2017 3 z 5

Dávám 3 hvězdy jen proto, že Itálii miluju. Osudy žen mě nezaujaly, do toho hooodně motanice s vařením. Pro mě zklamání.

macer1991
27.06.2017 3 z 5

Milujem knihy o Toskansku ... ale tato bola bohužial najslabšia. Po prvej polke knihy som mala pocit , že čitam knihu znovu od začiatku ....