Maxipes Fík

Holčička Ája dostala od rodičů malinké roztomilé štěňátko. Dali mu jméno Rek, jenomže Ája neuměla vyslovit R a začala mu říkat Fek, z čehož pak vzniklo definitivní pojmenování pejska – Fík. Štěňátko rostlo a rostlo, až se z něho vyklubal obří „maxipes“. V sedmi příbězích se dozvíte o zmoudření Fíka, o tom, jak sbíral vavříny na závodišti, jak chodil do školy, a dokonce si sedl za volant auta, stal se mistrem ve skoku pro něco a nakonec se vydává do světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25902/-25902.jpg 4.665

Večerníček

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

JulieJames

Klasická česká pohádka, vzpomínám si, jak jsem milovala ten večerníček. Humorné příběhy ze života obřího mluvícího psa, hezký nápad, super kresby, vtipné situace. Bomba :-)

DennisMoore
21.05.2017

Ne snad že by tuzemská dětská tvorba byla nějaký malý rybníček, naopak konkurence je (byla?) veliká - teď se dívám zejména na vás, Miloši Macourku a Adolfe Borne. Nicméně Maxipes Fík, to je podle mě ta pravá kniha, kterou mohou číst úplně všichni bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti nebo planety, ze které pocházejí. Rudolf Čechura tu řádí jako československý Roald Dahl, Jiří Šalamoun mu nezůstává nic dlužen.

Jitka_Roškotová
29.01.2017

Maxipsa Fíka a holčičku Áju jsem měla jako malá raději spíše ve Večerníčku, než v knížce. Už tehdy mi moc nevyhovovala tato forma "komiksu" a nic se na tom nezměnilo ani dnes, když si o Fíkovi čteme s dcerkou. Nic to ovšem nemění na tom, že příběhy o obrovském, mluvícím psovi a jeho rošťárnách, jsou prostě kouzelné a i dnes se u nich pobavím...

angloumene
23.01.2017

Jednoduchý, zábavný příběh o tak trochu prostším mluvícím psovi, který mnohým připomíná spíš koně. I tak ale dokáže bezvadné kousky, které vykouzlí úsměv na tváři lecjakého dítka :)

RichardvonT.
17.01.2017

Náš kapitán je pes....

Fantýna
28.03.2016

Jedná se o dobrou knížku s ještě lepším psem, který je nechápavý a úplně vtipný. Takového psa bych chtěla mít. Jediné, coby mi na něm vadilo, by byla jeho velikost, která je neuvěřitelná.

Dax
06.03.2016

Mistr světa ve skoku pro něco, musí být borec! A taky že v tomhle knížkomiksu je!

Kapis
02.03.2016

Klasika, u které mi moje malá milovaná několikrát usla na rameni. Kreslené sice občas retardovaně, ale je to přece náš Fíííček.

DariDerek
21.06.2013

tahle knížka dopadla tak, že vypadávají stránky, denně otevřená, když jsem byla malá a Áju chci za kamarádku do dnešního dne :D

JitkaJak
26.04.2012

Byla to první kniha, kterou přečetl můj syn, bylo mu pouhých 5 let. Na konci prohlásil: "Teď už nemůžu nikdy nic číst, protože nic nebude tak dobrý." Docela jsem se lekla :-).

Naštěstí později uznal, že jsou i jiné skvělé knihy.

Val
21.02.2012

Miluji i knížku..... i večerníček :-)

Nikoleta987
26.11.2011