Krysáci

Krysáci https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34895/krysaci-34895.jpg 5 220 55

Večerníček série

Krysáci série

1. díl

Daleko na Moravě, uprostřed Valašského království, na malém smetišti nedaleko Vizovic žili dva krysáci – Hubert a Hodan – a sádrový trpaslík Ludvík. Bydleli v útulných zásuvkách starého šicího stroje s výhledem na vysavač. Žili klidně a spokojeně až do chvíle, kdy se na smetišti objevil potkan Eda – dobrodruh z Prahy, který všude byl, všechno viděl a všemu rozumí a hlavně nesnáší klid a nudu. Jste zvědaví, jaká dobrodružství zažila čtveřice sympatických kamarádů? Otevřete knížku a čtěte! A vy, kdo ty napínavé i legrační příhody znáte z televizního večerníčku, si je třeba rádi zopakujete. Ať vás čtení pobaví stejně, jako vás pobavil večerníček!... celý text

fénix56
21.01.2021 5 z 5

Přečetla jsem vnukovi. Ale bavila jsem se u toho stejně jako on. Poprvé jsem Krysáky zaregistrovala před několik lety jako Večerníček. Tehdy jsem si řekla, jak tohle prostředí a tito špinaví tvorové mohou zaujmout děti? Mohou, a nejen děti. Lidé by si z nich měli vzít příklad. Krysáci jsou kamarádi za všech okolností a vůbec nejsou špinaví. Každé ráno si dopřávají mydlinkovou koupel:-)

cucik14
09.01.2021 5 z 5

Četli jsme se synem před spaním. Příběhy akorát dlouhé, vtipy které pobaví i rodiče a krásné ilustrace. Určitě doporučuji!

eliska2106
06.11.2020 5 z 5

Milé krátké příběhy, tak akorát před usnutím :) Akorát mě trochu znechutilo, že si mleli kávu v mlýnku, ve kterém bydlel slimák, ale vzhledem k tomu, že se příběhy odehrávají na smetišti, tak asi dobrý :-D

opic 12
07.07.2020 5 z 5

Mamííííííí,Tatíííííííí.Jéééééééééé,když já krysy nerad.
Neboj tatko.Neboj mamko.Nebojte dětátka.Tyhle krysáky si zamilujete všici.
Jsou tam taková ta moudra a tak.Kamarádství a pokukování k dobrotě a slušnému vychování.
Ono je to tak komplet nenápadně a nenuceně zabaleno se stužkou a pentlí.Je to příjemný a čtení přeci nebolí.
Celé to krysácky překvapilo.Osvěžující čtení.Bavilo ba co víc.Dychtíc po další kapitole co bude dál,chci ještě.Mamko,tatko...další díl...repete prosím.
Co se ti smetištáci zase navymýšlejí a nadělají skopičin.
Když po náročném dni uléháte na společné posteli.Přikryjete se.Nastavíte vaše slechy a vaše ratolesti svá ouška.To je poezie.To nadšení.Radost neopakovatelná.Ilustrace co mají šmrnc.
Dobrodružství za periférií nenechá na sebe dlouho čekat.

Jamira
09.02.2020 5 z 5

Moc oblibena kniha me dcery, cteme porad dokola. Jooo, jsou tam hlody, co pobavi i rodice.. Nektere bavi dokonce taky porad dokola.. :)

HancaB82
02.02.2020 5 z 5

Knížka se mně a mým dětem líbila. Synovi se nejvíce líbila pohádka Úklid. Smál se jak skončili ve vysavači. :-) Určitě si přečteme i další knížku s příběhy Krysáků.

Macik74
31.08.2019 5 z 5

Mam ji ráda ca ráda dětem čtu

Makaja
26.01.2019 5 z 5

Četl syn a jak není náruživý čtenář, tak tohle ho bavilo moc.

bukyna84
20.01.2019 5 z 5

Prostě boží, děti ji milují a my s mužem se hádáme o to, kdo ji bude večer předčítat. Škoda, že těch příběhů není zpracovaných víc...

š.m.i.k
20.01.2019 5 z 5

Pro nás jedna z nejoblíbenějších dětských knih. Opravdu hezky udělaná, zábavná. Stále se k ní vracíme.

Hani77
04.01.2019 5 z 5

Večerníček jsem nejdřív vůbec neměla ráda, ale když jsme si později koupili knížku, zamilovala jsem si ji a četla jsem ji dcerám opakovaně. Patřila k našim nejoblíbenějším knihám :-). Nemá chybu.

ivzu77
19.11.2018 4 z 5

Syn už pomalu dorůstá do pul éry, ale stále chce od maminky číst před spaním a ke Krysákům se vracíme každý rok.

Ishir
05.06.2018 4 z 5

super pohádky

bamba
19.05.2018 5 z 5

Mne učarovala aj korešpondencia medzi ilustrátorom a autorom knihy. Odskákal si to samozrejme Ludvík. Kto iný. A že je laboratórny potkan z Prahy ?

DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Moc zábavné příběhy Krysáků ze smetiště, které mě vždycky moc bavily.

oskli
18.09.2017 5 z 5

Četli jsme před spaním asi už potřetí a mě i syna Krysáci (hlavně ti první) prostě baví, navíc milujeme ty úžasné ilustrace :-)

Lucissia
29.08.2017 4 z 5

Nejprve jsme četli knihu a pak až jsme viděli večerníček. Knížka to není špatná, je pěkně kreslená, syna zaujala, ale z mého pohledu jsem četla lepší. Valaština tu působí jak pěst na oko. Ale jsem ráda, že jsem ji přečetla. :-)

whiolet
31.05.2017 5 z 5

Milý návrat do dětství díky čtenářské výzvě.
Krásně ilustrovaná knížka plná vtipných příběhů tří krysích kamarádů a jednoho sádrového trpaslíka

Adamino
20.02.2017 4 z 5

Stará, známá krysáčí parta...no prostě dobrá :D

makushenka
27.01.2017 4 z 5

Dobrodružné příběhy dvou hodných krysáků, jednoho sádrového trpaslíka a potkana Edy. Občas se člověk i zasměje, a to díky zkomoleninám, které kamarádi vypustí z pusy (Koza Líza od da Pinčiho mě opravdu pobavila :)). Trochu méně zábavné jsou rozpory mezi tím, co si kdo myslí a co kdo ve skutečnosti řekne. To je takový nelichotící odkaz na to, jak to vypadá u lidí. Závěr knížky je hřejivý, protože i já věřím, že přátelství může fungovat na dálku.
Jediné, co mě asi štvalo, byla věta typu "Tož, ogaři, co s tím uděláme..." Kromě téhle věty snad v knížce není po nářečí ani památky, takže mi pak ogaři a "tožové" připadali jako pěst na oko. :)