Človíčkova dobrodružství

Človíčkova dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61950/clovickova-dobrodruz-61950.jpg 4 129 31

Večerníček série

Bohatě ilustrované povídání o příhodách Človíčka z pravěku je určeno pro děti předškolního i mladšího školního věku. V době, kdy na Zemi byla hlavně nekonečná moře, ve kterých žily praryby, a velké lesy, ve kterých žili dinosauři, bydlel v jeskyňce pod velkou horou Človíček. Postupně poznával svět kolem sebe, učil se rozdělat oheň, sehnat si potravu, vyrobit si obydlí, nádobu i jednoduché vozítko.... celý text

mataaskorice
11.02.2024 5 z 5

Človíčka miluju už z dětství z večerníčků. Teď čteno čtyřleté dceři a i u ní měl tenhle náš praprapra úspěch.

JanaK24
04.01.2024 5 z 5

Syna moc baví Človíček, jak televizní, tak knižní zpracování. Nejčastěji si čte Jak tlačil kolečko:)

Janizoun
27.11.2023 4 z 5

Milé vyprávění jak v období dinosaurů, brontosaurů, praptáků a praryb, spal v nedaleké jeskyni Človíček. A když se probudil, měl pocit hladu a musel si obstarat něco na zub, aby se zbavil kručení v bříšku. Také musel objevit vodu, naučit se rozdělávat oheň, postavit si dům..., musel se zkrátka o sebe postarat.
Příběhy Človíčka jsme četli poprvé, líbily se, ale syn si myslel, že to bude podle obrázku na knize také o dinosaurech, které zbožňuje a tak byl trochu zklamaný.
Hodnotím podle dětí ( dcera 8let, syn brzy 7 let), sama bych dala plný počet hvězd.

Kontryhelka
28.01.2023 1 z 5

Za mně jeden z nejhorších Večerníčků. Nikdy se mi nelíbil a ten Človíček na mně působil jako naprostý idiot.

Dsenbi
23.11.2022 5 z 5

Tuhle máme doma přečtenou xkrát. Baví nás už několik let. :) Příběhy milé se zábavnou pointou, jak človíček na vše přijde omylem. Hlavní postavu si zamilujete.

Štěpinambura
25.09.2022 5 z 5

Moc milá knížečka!

Covenant
17.06.2022 4 z 5

Čas od času se k této knize vracíme. Vyváženost textu a ilustrací, funguje dokonale.

Miisha
22.05.2022 4 z 5

Četla jsem 3,5 leté dceři před spaním. Strašně ji to bavilo. Těšila se na čtení :).

Knihomolka506
05.04.2021 5 z 5

Pěkný příběh pro děti taky ve formě Večerníčku. Človíček a jeho vtipné příhody, které zažívá, když objevuje okolí a svět kolem sebe.

š.m.i.k
18.02.2021 5 z 5

Příjemné večerní čtení pro rodiče (jednotlivé kapitoly jsou krátké) i pro děti (zábavné a místy vtipné příběhy oblíbené postavičky z večerníčku). Musím doporučit.

wullcann38
10.02.2021 4 z 5

Prostě skvělá klasika.

Marketplace
17.01.2021 5 z 5

Moje oblíbené večerníčky v povedeném knižním zpracování. Dcerce se obrázky taky líbí.

Emily82
10.02.2020 5 z 5

Tento díl je asi nejlepší. Synovo oblíbená četba před spaním, ani nepočítám, kolikrát už jsem mu ty příběhy četla.

opic 12
10.02.2020 5 z 5

Byl jednou jeden človíček,co se jmenoval Človíček.Než si našel svoji milou Človíčkovou,zažil spousty věcí.A celé to bylo před mockrát moc lety a jednou vteřinkou.
Velice krásnou formou napsáno.Přístupně všem malým i vetším (maminky s tatínky)
To bylo tak...na světě.Žádné soudružky Gréty.Věci se tehdá ještě neřešili jedním či více kliknutím.
Pro naše malé miláčky jistě objevné.Tenkrát kdy v jiskřičkách spatřil poprvé ohen.A bylo teplo.Když pršelo,nebylo kam se schovat.Nějak se na to muselo přijít i vymyslit.
V podstatě dost podnětná svým způsobem nutící k přemýšlení.Některé věci tu jednoduše přeci kdysi nebyli.Jujky,kde se vzali.Slevy tenkrát ještě neexistovali.Banány za 19,90 taky ne.Opakuji banány za 19,90.A ještě jednou,za neuvěřitelných 19,90.Ehm to jako fakt ?
Svět měl tenkrát hold jiné starosti,vidte milé děti.Človíček hrdina nezklame a veselé pestré ilustrace jsou prostě žůžový.
Neodpustím si malo ukázku:
Človíček se tam motal,sháněl nějaký jiný balvan,a protože neměl boty,zarazil si jeden takový ostrý a špičatý kousek do nohy.Porka mizeria,vykřikl Človíček po italsku,protože česky by to řekl určitě neslušně :)

kusma
28.12.2019 5 z 5

Krásný večerníček, vtipná knížka. Škoda, že není delší.

kristeen
26.12.2019 5 z 5

Překvapivě skvělé čtení pro děti, kterým přiblíží život v pravěku, vývoj lidského myšlení i technologií. I když jsou některé postupy trochu zjednodušené, ve výsledku myslím, že příběhy človíčka dají dětem více než mnohé vzdělávací pořady a programy.

Hani77
04.01.2019 5 z 5

Toto je opět jedna z knížek, která se mi líbila víc než Večerníček :-). Moc ráda jsem ji dcerám četla (všechny 3 díly, ale nejvíc se mi líbil právě tento první).

veamertl
10.09.2018 5 z 5

Moje oblíbená a synek ji taky rád:) Nenásilně dětem přibližuje, co tu bylo ještě dávničko před babičkou a dědou, slovy synátora:) Časové určení "před mockrát moc lety a jednou vteřinkou", se u nás ujalo a příběhy nás pobízejí zjišťovat a povídat si o tom, co kdy a jak bylo:)

hankafor
31.07.2018 5 z 5

Moje děti ji milovaly. Milé pohádky.

HYPNOS88
04.07.2018 5 z 5

Jeden z nejlepších večerníčků a kniha úžasná. Četl jsem dětem před spaním.

pohádky pravěk pro děti Večerníček

Pavel Teisinger