Večerní zprávy

Večerní zprávy

Vrcholný Haileyův román Večerní zprávy se odehrává v centru televizního kolosu americké zpravodajské stanice CBA, aktivovaného do maximálních obrátek tragickou událostí: únosem rodiny renomovaného televizního moderátora Crawforda Sloana levičáckou teroristickou organizací do Latinské Ameriky. Kdo bude v pátrání po únoscích úspěšnější americká FBI, nebo skupina profesionálních televizních novinářů CBA a jejich přátel rozesetých po celém světě, vedená charismatickým reportérem Harry Partridgem? Dramatické události ústící do řady tragédií i napínavé kriminální zápletky se střídají s pohledy do provozu televizní společnosti i do zákulisí vysoké finanční hry jejích majitelů mezinárodního rozsahu a s nekalým pozadím. S důkladností sobě vlastní odhaluje A. Hailey tajemství vzniku televizních zpráv i prostředí druhé strany dramatického příběhu při sběru materiálu pro tento román strávil mj. ve svých 67 letech několik měsíců mezi levicovými povstalci v peruánské džungli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/91_/9191/vecerni-zpravy-9191.jpg 4.4297

The Evening News

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Anagram

Ostruzina
předevčírem

Páni, tak to byla jízda! Tak skvěle napsáno, že jsem se nemohla odtrhnout.

PetK

Hrozně mě to mrzí, ale nebyla jsem schopná to doposlouchat. Zajímavé pasáže z minulosti hlavních hrdinů, dnes už úsměvný způsob přípravy televizních zpráv... Ale přípravy atentátu mně přišly jaksi neuvěřitelné a mimo realitu. Možná to zkusím normálně přečíst, některé knihy holt sednou líp jako audio, jiné klasicky.

PetaZ
29.11.2017

Davam si myslim v celku vysoke hodnoceni na to, jak tezce se mi kniha cetla... Celou dobu to vypadalo na opravdove napeti, ale napinavych prvku ve finale moc nebylo, a konec? Tak ten se podle me moc nepovedl, bylo to az trapne na to, jak popisuje, jaka je Sendero Luminoso organizace, tak teda nakonec nic moc... Na uroven Letiste a Hotelu se tato kniha zdaleka nedostala, ale to je opravdu jen muj nazor... Nicmene neda se autorovi uprit to, jak sve knihy propracuje :-)

boxas
23.08.2017

Dobrá kniha, která čtenáře jistě nezklame. Autor zvolil sice hodně popisný způsob vyprávění, ale na druhou stranu mu nemůžeme upřít výbornou znalost prostředí, o kterém píše. A napětí, to dokáže udržovat až do samého konce.
P. S. Popis "cudného" sexu mezi hrdinou a letuškou na palubě speciálu s papežem Janem Pavlem II., to je pěkná třešnička na dortu...

Ben Nevis
17.07.2017

Tentokrát je reportáž z pracovního prostředí doplněna o napínavý souboj s únosci. Řeší se tu nejenom morálka zpravodajství, ale i správné chování vůči teroristům. Jenže co když unesou právě vaší rodinu?

I když není zpravodajství v době vzniku knihy tak bulvární jako dneska, stále zůstává aktuální téma, nakolik mít zprávy nezávislé a vyvážené a nakolik vyhovět majiteli.

Opravdu nevím, nakolik diváci potřebují vidět rodinné drama v přímém přenosu a nakolik má jeden obětovat rodinný život práci a zprávám. Naštěstí pro autora román končí dříve, než je nutné tyto otázky pokládat.

Rovněž body strhuji za prvoplánovitost (hrdina vysvětluje manželce důležité věci zrovna den před únosem a další, které vynechám kvůli spoilerům) a nulovou spolupráci s FBI. Být to reálný život, končil by román úplně jinak.

Jessica007
16.06.2017

Jak píše Ječmínek, není to typická Haileyovka. Dostala jsem se k ní až nyní, dost knih od Haileyho jsem četla jako mladá - všechny se mi moc líbily. A k některým se vracím po letech. AH píše skvěle, jen tato kniha byla pro mě až moc thriller. Proto nedávám plný počet hvězdiček. Ale líbila se mi, napínavá, čtivá. Pro mě trochu překvapení, čekala jsem více z večerních zpráv, ten únos a ty detaily, co se tam dělo... Někomu se toto naopak může líbit.

Bohdana11
05.05.2017

Ze začátku mě kniha nebavila,připadlo mi že na tohle téma je natočeno tolik filmů,ale samozřejmě mě pak napínavý děj vtáhl, určitě doporučuji

R0RI
28.03.2017

Knihu hodnotím kladne,páčila sa mi a bola by to moja obľúbená kniha od A.Hailey-a nebyť takého konca.

BlackBlade
23.11.2016

Mistr opět ukázal své umění. Kniha mě velmi bavila a doslova jsem ji zhltnul. Těším se na další :)

Kraken126
02.07.2016

Skvěle zpracovaný příběh z prostředí, kde se to hemží podvraťáky, hajzly a šmejdy největšího kalibru a kde prachy a vyfabulované senzace hrají největší roli. Zde se objevuje něco jako novinářská čest, úroveň a morálka a vrhá na tento druh profese zcela jiný úhel pohledu. Knihu jsem si užil a zdravím Arthura tam někde nahoře nad námi.

akdar72
17.05.2016

Napínavé až do konce, velmi pěkná kniha.

beluca
27.04.2016

V mládí jsem přečetla většinu Haileyho knih, tahle se mně dostala do rukou až v roce 1990 a napoprvé jsem se do ní nějak nemohla začíst. Zkusila jsem to znovu o pár let později a už to bylo lepší :-). Každopádně na mně neudělala takový dojem jako Hotel, Kola či Letiště.

Melic
15.02.2016

Zábavné čtení ve slušném tempu, spousta hrubek v mnou čteném vydání mi četbu nějak zvlášť nenarušila (i když někdo přede mnou to nevydržel a jal se některé opravovat - měl jsem knihu půjčenou z knihovny..). Slušné tempo se drží od začátku do konce, hodnotím 4*

Mikkinnen
29.11.2015

Pro mě osobně je toto nejlepší Haileyho kniha. Je to sice již několik let co jsem ji četl, ale stále si na ni rád zavzpomínám. Jsem si zcela jistý, že i v dnešní době, by tento román mohl směle konkurovat "moderním" thrillerum, s kterými se poslední léta roztrhl pytel. Kniha je, podobně jako u všech jeho knih, nesmírně čtivá a navzdory 500 stranám se přečte neskutečně rychle. Je to ten typ knihy, který vám při čtení běží před očima jako film. A jako již tradičně i zde nás autor seznámí s určitým odvětvím lidské činnosti. Zde konkrétně se jedná o svět televize, respektive zpravodajství v TV. V 15 letech, kdy jsem to četl bych knize dal 100%. Dnes po (je to děsný jak to letí) dalších 14 letech bych knize dal solidních 80%.

MaxQ
26.10.2015

Další knížka, jejíž děj je vás chytne a nepustí do poslední stránky. Ale jak už tady kdosi psal, ten konec byl nějaký urychlený. Těšil jsem se, jak se nakonec vyvrbí ty záležitosti ve vedení Globanicu a jak si ty parchanty hlavní hrdina podá a ono nic. Ovšem to je jen drobná pyška na kráse.

Bl@z@
24.03.2015

Kniha je jednoduše výborná, o tom není sporu. Z nějakého důvodu mě však nenadchl konec. Nevím čím to bylo, ale snad by me více překvapilo a potěšilo přežití než smrt, ale nerad bych tímto shodil celkové velice povedenou knihu. :)

balu
23.03.2015

Výborná kniha konečně něco co není moc přehnané a co se nehemži zachranci světa . Prostě Haily
je mistr a jeho knihy i po desetiletích nestratili na přitažlívosti .Škoda že toho nenapsal více . Jen mi je líto že v konkretním románu největší padouch ujde trestu .

elcapitano
22.11.2014

Přečetl jsem jedním dechem. Obecně se mi to moc líbilo, rád bych tu nechal pár nesouvislých poznámek:
- při čtení knihy jsem si občas připadal jako v práci, ..pro autora dobré vysvědčení, pro mne spíš lehce stresující
- zpravodajské prostředí jednoznačně parádně vykreslené, je to však napsané v roce 1990, takže v dnešní době je to jako výlet do pravěku: není internet, mobily jsou něco extra, postavy si nechávají vzájemně vzkazy na recepcích hotelů, natáčí se na kazety, ...
- zajímavé, jak je dnes téma terorismu opět živé, byť spíše ze strany islámu

Moje vydání knihy dost utrpělo překladem, pár bonbonku, kterými nás René J. Tesař oblažil:
- ředitel zpravodajství v Americe asi nepošle pro "chlebíčky", ..budou to spíše sendviče, ne?
- výhled z NY apartmánu na "Východní řeku"..
- když se stříhá video, tak to určitě není na "montážním zařízení"
- restaurace "Čtyři období"..
- v TV běží "mydlinkový program"..?
a tak dále. Takže doporučuju jiné vydání než moje z roku 1992 vydané FTV Premiérou.

Witta
30.10.2014

Četl jsem ji dvakrát a pokaždé mě to utvrdilo v tom, že Arthur Hailey je výjimečný autor, který dokáže napsat skvělou knížku z jakéhokoliv prostředí. Pro mě osobně je to jedna z jeho nejlepších knih, která rozhodně figuruje v mých TOP 10.

Ladys
16.07.2014

Za mě lepší 3. Těšil jsem se na parádní jízdu kolem novinařiny a tu jsem dostal jen z části. A i když ten únos byl hnacím motorem knihy, tak bych býval raději, kdyby v příběhu nebyl. Ale jinak pořád slušné počteníčko

Boggy
30.04.2014

Klasická kniha tohoto skvělého autora.

guru
24.03.2014

Opäť kvalitné vykreslenie profesie, aj s celkom zaujímavým dejom, aj keď tam to nebolo nič až také výnimočné.

Babouš
13.09.2013

Tohle mě bavilo. Od té doby, co jsem to přečetl, jsem se utvrdil v tom, že chci být novinář.

Levandulová
13.08.2013

Začátek nic moc ,myslela jsem že to vzdám.Ale potom přišel sešup... :) Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a kouknu se po dalších od tohoto autora :)

lucifrid
06.08.2013

Jak píše Ječmínek, není to typická Haileyovka. Je to tak trochu thriller, i když ne v dnešním slova smyslu. Když jsem jí četla v mých nácti, tak mi vadil dlouhý úvod, kterým jsem se dlouho prokousávala. Dnes se nechápu, protože kniha je velice chytlavá a děj se sune velice rychle dopředu. Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Je to nadčasovka, ke které se budu stále vracet.

Nibiru
12.06.2013

Opravdu vynikající, strhující kniha.

Nikita04
04.03.2013

Byla to první kniha, kterou jsem od Haileyho četla, jelikož jí mám doma. A díky ní jsem jsem se dostala k dalším autorovým knihám, které jsem přečetla jedním hltem.

kattyV
16.02.2013

Souhlasím s Ječmínkem, že je to pro Haileyho trochu netypická kniha. Prostředí v televizi popíše méně podrobně než třeba prostředí nemocnice, letiště nebo hotelu v jiných knihách. Ale styl je stále stejně čtivý, postavy výborně vystižené a děj stejně dobře vygradovaný.

Maryanna
15.10.2012

Velmi zajímavá kniha, u které se nebudete nudit. Doporučuji.

Ječmínek
07.08.2012

Tahle kniha není pro AH úplně typická. Možná čekáte, že autor bude (jak u něho bývá zvykem) popisovat televizní společnost od ředitele až po uklízečku, ale není tomu tak. Děj se brzy přesouvá do džungle v Peru a najednou čteme napínavý akční thriller. Čte se skutečně jedním dechem.