Večerní zprávy

Vrcholný Haileyův román Večerní zprávy se odehrává v centru televizního kolosu americké zpravodajské stanice CBA, aktivovaného do maximálních obrátek tragickou událostí: únosem rodiny renomovaného televizního moderátora Crawforda Sloana levičáckou teroristickou organizací do Latinské Ameriky. Kdo bude v pátrání po únoscích úspěšnější americká FBI, nebo skupina profesionálních televizních novinářů CBA a jejich přátel rozesetých po celém světě, vedená charismatickým reportérem Harry Partridgem? Dramatické události ústící do řady tragédií i napínavé kriminální zápletky se střídají s pohledy do provozu televizní společnosti i do zákulisí vysoké finanční hry jejích majitelů mezinárodního rozsahu a s nekalým pozadím. S důkladností sobě vlastní odhaluje A. Hailey tajemství vzniku televizních zpráv i prostředí druhé strany dramatického příběhu při sběru materiálu pro tento román strávil mj. ve svých 67 letech několik měsíců mezi levicovými povstalci v peruánské džungli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/91_/9191/vecerni-zpravy-9191.jpg 4.3324
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Anagram

The Evening News

Kniha Večerní zprávy

onyx84

Jedna z nejoblíbenějších knih mého otce...po přečtení naprosto chápu proč...vřele doporučuji...

trudoš

Dlouhá léta jsem žil v domnění, že nejupovídanějším autorem „áčkových“ thrillerů je Frederick Forsyth. A ono ejhle, Arthur Hailey mu v lecčems šlape na paty. Jenže kvalitního vypravěče poznáte právě díky tomu, že i vatu umí podat toliko strhujícím způsobem. Tedy ne že bych neměl výhrady ke zbytečnému množství postav nebo příliš mnoha nedokonavým odbočkám, ale pořád se to četlo náramně.
Příjemně potěšila nekompromisnost teroristů, kterým na obětech nezáleží a tak je do posledního okamžiku nejisté, jak to celé dopadne. A hlavně, je o koho se bát. Naopak tvůrci zazlívám okaté přehlížení akcí speciálních složek, jež jako by po celou dobu v klidu seděly na židli a točily prsty mlýnek. V čem ovšem Hailey naprosto exceluje, je dokonalá znalost prostředí, do něhož děj zasazuje - a v tomto případě jde o televizní zpravodajství. Jistě, devadesátá léta jsou už za námi a tak to celé působí krapet archaicky, ale popsané je to tak famózním způsobem, až člověka mrzí, že to takhle nefunguje do dneška.

allyce

Měla jsem ze začátku problém orientovat se v postavách, zejména pak v pozicích, které v televizi zastávaly, ale pak jsem si v tom udělala pořádek a nechala se unášet skvělou spisovatelovou prací.

Messilina

Kniha se četla hezky, byť k ní mám i určité výhrady. Jako celek dobré, jen z toho trochu cítím jistý druh takové té americké arogance. Ale bavilo mě to, tak jsem dala plný počet hvězdiček.

Alix

Mám ráda knihy AH, ale tato se mi četla těžce. Zdála se mi jaksi "rozbředlá" a děj pro mne nebyl moc přesvědčivý. Ale našla jsem ji na nádraží mezi knihami do vlaku, tak si ji nechám.

Blue
25.10.2018

Velmi napínavá kniha, nejlepší, co jsem od Haileyho četl. Ovšem nečetl jsem zdaleka všechno.

de_baques
30.08.2018

dobrá práce, ale vzhledem k tomu, že autorova vrcholná díla (Konečná diagnóza, Hotel) to v žádném případě nedohání, tak musí hvězdy dolů

DickBach
30.08.2018

Je-li Stephen King králem lží, pak Arthur Hailey je králem pravdy.
Perfektně vypracované, dokonalá znalost prostředí a dobrá zápletka. Pokud nutně musím, pak malinko vytýkám příliš častou "shodu okolností". Dneska se bavíme o únosu, zítra v tom lítám. Náhodou jdu okolo a narazím na průlomovou zprávu.... Myslím, že alespoň některých Hailey užít nemusel. I tak děkuji.