Večerní zprávy

Večerní zprávy https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63528/mid_vecerni-zpravy-5P1-63528.jpg 4 421 56

Vrcholný Haileyův román Večerní zprávy se odehrává v centru televizního kolosu americké zpravodajské stanice CBA, aktivovaného do maximálních obrátek tragickou událostí: únosem rodiny renomovaného televizního moderátora Crawforda Sloana levičáckou teroristickou organizací do Latinské Ameriky. Kdo bude v pátrání po únoscích úspěšnější americká FBI, nebo skupina profesionálních televizních novinářů CBA a jejich přátel rozesetých po celém světě, vedená charismatickým reportérem Harry Partridgem? Dramatické události ústící do řady tragédií i napínavé kriminální zápletky se střídají s pohledy do provozu televizní společnosti i do zákulisí vysoké finanční hry jejích majitelů mezinárodního rozsahu a s nekalým pozadím. S důkladností sobě vlastní odhaluje A. Hailey tajemství vzniku televizních zpráv i prostředí druhé strany dramatického příběhu při sběru materiálu pro tento román strávil mj. ve svých 67 letech několik měsíců mezi levicovými povstalci v peruánské džungli.... celý text

Alix
02.02.2019 2 z 5

Mám ráda knihy AH, ale tato se mi četla těžce. Zdála se mi jaksi "rozbředlá" a děj pro mne nebyl moc přesvědčivý. Ale našla jsem ji na nádraží mezi knihami do vlaku, tak si ji nechám.

Blue
25.10.2018 5 z 5

Velmi napínavá kniha, nejlepší, co jsem od Haileyho četl. Ovšem nečetl jsem zdaleka všechno.

de_baques
30.08.2018 3 z 5

dobrá práce, ale vzhledem k tomu, že autorova vrcholná díla (Konečná diagnóza, Hotel) to v žádném případě nedohání, tak musí hvězdy dolů

DickBach
30.08.2018 5 z 5

Je-li Stephen King králem lží, pak Arthur Hailey je králem pravdy.
Perfektně vypracované, dokonalá znalost prostředí a dobrá zápletka. Pokud nutně musím, pak malinko vytýkám příliš častou "shodu okolností". Dneska se bavíme o únosu, zítra v tom lítám. Náhodou jdu okolo a narazím na průlomovou zprávu.... Myslím, že alespoň některých Hailey užít nemusel. I tak děkuji.

Ostruzina
17.07.2018 5 z 5

Páni, tak to byla jízda! Tak skvěle napsáno, že jsem se nemohla odtrhnout.

PetK
28.02.2018 2 z 5

Hrozně mě to mrzí, ale nebyla jsem schopná to doposlouchat. Zajímavé pasáže z minulosti hlavních hrdinů, dnes už úsměvný způsob přípravy televizních zpráv... Ale přípravy atentátu mně přišly jaksi neuvěřitelné a mimo realitu. Možná to zkusím normálně přečíst, některé knihy holt sednou líp jako audio, jiné klasicky.

PetaZ
29.11.2017 4 z 5

Davam si myslim v celku vysoke hodnoceni na to, jak tezce se mi kniha cetla... Celou dobu to vypadalo na opravdove napeti, ale napinavych prvku ve finale moc nebylo, a konec? Tak ten se podle me moc nepovedl, bylo to az trapne na to, jak popisuje, jaka je Sendero Luminoso organizace, tak teda nakonec nic moc... Na uroven Letiste a Hotelu se tato kniha zdaleka nedostala, ale to je opravdu jen muj nazor... Nicmene neda se autorovi uprit to, jak sve knihy propracuje :-)

boxas
23.08.2017 4 z 5

Dobrá kniha, která čtenáře jistě nezklame. Autor zvolil sice hodně popisný způsob vyprávění, ale na druhou stranu mu nemůžeme upřít výbornou znalost prostředí, o kterém píše. A napětí, to dokáže udržovat až do samého konce.
P. S. Popis "cudného" sexu mezi hrdinou a letuškou na palubě speciálu s papežem Janem Pavlem II., to je pěkná třešnička na dortu...

Ben Nevis
17.07.2017 3 z 5

Tentokrát je reportáž z pracovního prostředí doplněna o napínavý souboj s únosci. Řeší se tu nejenom morálka zpravodajství, ale i správné chování vůči teroristům. Jenže co když unesou právě vaší rodinu?

I když není zpravodajství v době vzniku knihy tak bulvární jako dneska, stále zůstává aktuální téma, nakolik mít zprávy nezávislé a vyvážené a nakolik vyhovět majiteli.

Opravdu nevím, nakolik diváci potřebují vidět rodinné drama v přímém přenosu a nakolik má jeden obětovat rodinný život práci a zprávám. Naštěstí pro autora román končí dříve, než je nutné tyto otázky pokládat.

Rovněž body strhuji za prvoplánovitost (hrdina vysvětluje manželce důležité věci zrovna den před únosem a další, které vynechám kvůli spoilerům) a nulovou spolupráci s FBI. Být to reálný život, končil by román úplně jinak.

Jessica007
16.06.2017 4 z 5

Jak píše Ječmínek, není to typická Haileyovka. Dostala jsem se k ní až nyní, dost knih od Haileyho jsem četla jako mladá - všechny se mi moc líbily. A k některým se vracím po letech. AH píše skvěle, jen tato kniha byla pro mě až moc thriller. Proto nedávám plný počet hvězdiček. Ale líbila se mi, napínavá, čtivá. Pro mě trochu překvapení, čekala jsem více z večerních zpráv, ten únos a ty detaily, co se tam dělo... Někomu se toto naopak může líbit.

Bohdana11
05.05.2017 5 z 5

Ze začátku mě kniha nebavila,připadlo mi že na tohle téma je natočeno tolik filmů,ale samozřejmě mě pak napínavý děj vtáhl, určitě doporučuji

R0RI
28.03.2017 5 z 5

Knihu hodnotím kladne,páčila sa mi a bola by to moja obľúbená kniha od A.Hailey-a nebyť takého konca.

BlackBlade
23.11.2016 5 z 5

Mistr opět ukázal své umění. Kniha mě velmi bavila a doslova jsem ji zhltnul. Těším se na další :)

Kraken126
02.07.2016

Skvěle zpracovaný příběh z prostředí, kde se to hemží podvraťáky, hajzly a šmejdy největšího kalibru a kde prachy a vyfabulované senzace hrají největší roli. Zde se objevuje něco jako novinářská čest, úroveň a morálka a vrhá na tento druh profese zcela jiný úhel pohledu. Knihu jsem si užil a zdravím Arthura tam někde nahoře nad námi.

akdar72
17.05.2016 5 z 5

Napínavé až do konce, velmi pěkná kniha.

beluca
27.04.2016 4 z 5

V mládí jsem přečetla většinu Haileyho knih, tahle se mně dostala do rukou až v roce 1990 a napoprvé jsem se do ní nějak nemohla začíst. Zkusila jsem to znovu o pár let později a už to bylo lepší :-). Každopádně na mně neudělala takový dojem jako Hotel, Kola či Letiště.

Melic
15.02.2016 4 z 5

Zábavné čtení ve slušném tempu, spousta hrubek v mnou čteném vydání mi četbu nějak zvlášť nenarušila (i když někdo přede mnou to nevydržel a jal se některé opravovat - měl jsem knihu půjčenou z knihovny..). Slušné tempo se drží od začátku do konce, hodnotím 4*

Mikkinnen
29.11.2015 5 z 5

Pro mě osobně je toto nejlepší Haileyho kniha. Je to sice již několik let co jsem ji četl, ale stále si na ni rád zavzpomínám. Jsem si zcela jistý, že i v dnešní době, by tento román mohl směle konkurovat "moderním" thrillerum, s kterými se poslední léta roztrhl pytel. Kniha je, podobně jako u všech jeho knih, nesmírně čtivá a navzdory 500 stranám se přečte neskutečně rychle. Je to ten typ knihy, který vám při čtení běží před očima jako film. A jako již tradičně i zde nás autor seznámí s určitým odvětvím lidské činnosti. Zde konkrétně se jedná o svět televize, respektive zpravodajství v TV. V 15 letech, kdy jsem to četl bych knize dal 100%. Dnes po (je to děsný jak to letí) dalších 14 letech bych knize dal solidních 80%.

MaxQ
26.10.2015 5 z 5

Další knížka, jejíž děj je vás chytne a nepustí do poslední stránky. Ale jak už tady kdosi psal, ten konec byl nějaký urychlený. Těšil jsem se, jak se nakonec vyvrbí ty záležitosti ve vedení Globanicu a jak si ty parchanty hlavní hrdina podá a ono nic. Ovšem to je jen drobná pyška na kráse.

Bl@z@
24.03.2015 4 z 5

Kniha je jednoduše výborná, o tom není sporu. Z nějakého důvodu mě však nenadchl konec. Nevím čím to bylo, ale snad by me více překvapilo a potěšilo přežití než smrt, ale nerad bych tímto shodil celkové velice povedenou knihu. :)

novináři terorismus

Arthur Hailey