Večerní vánek

Večerní vánek https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135432/vecerni-vanek-135432.jpg 4 66 15

Ruby zemřel otec a zanechal jí podivné dědictví – polovinu dostihového koně kdesi v nehostinném australském vnitrozemí. Ona netuší, že ji tam čekají bezohlední bookmakři, podivní obyvatelé městečka, ale hlavně Jeff, s nímž se o drahocenného koně dělí a který bude mít plno důvodů nenechat Ruby odjet zpět do Sydney.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

The Mundi-Mundi Legend , 2011

gabriela8591
08.06.2022 3 z 5

Pěkné, celkem čtivé, ale zbytečně dlouhé, čekala jsem víc romantiky...

laura
10.11.2020 3 z 5

Čtivé, plné dusného slunce, intrik, překvapivých setkání a stejně tak překvapivých přátelství... Někdy těch šťastných náhod bylo víc než mi přišlo uvěřitelné, ale co už. Oddechový příběh, který se dobře čte a který vás možná ničím nepřekvapí, ale i tak nebudete litovat, že jste si ho přečetli...

Tirisa
02.03.2020 1 z 5

Já jsem to bohužel nedala...vydržela jsem 200 stran a nakonec jsem odložila. Slovo, které mě napadá je - naivní... to by asi bylo v pořádku v tomto druhu knih, nechtěla jsem sofistikovaný román, který ve mně probudí stovku otázek o smyslu života, ale tohle už na mě bylo nějak moc. Uznávám ale, že z velké části za to nejspíš mohl překlad...když mi někdo popíše drsňáky z australského vnitrozemí, tak nečekám, že budou mluvit jakoby zrovna vylezli z románu Jane Austenové. Tady to ale větami plnými Ano, to vskutku ano jen hýřilo a mě to prostě strašně dráždilo... Každopádně nechci autorku zatratit...Předpokládám, že jsem si prostě vybrala jednu z těch slabších knih, takže časem zkusím něco s vyšším hodnocením a uvidíme...

suzanne1997
10.08.2019 3 z 5

Tahle kniha je zvláštní, v jednu chvíli popisuje osud Ruby, v druhou osud klisny a ve třetí se zmítá někde mezi tím. Autorka se pořádně nevěnuje ani jednomu tématu, přesto příběh tak nějak funguje. Přestože se kniha dobře četla, něco jí chybělo a polovičatost při popisu některých pasáží byla znát. Někdy se čtenář dozvěděl příliš, jindy skoro nic. A že toho nic bylo daleko více. Postavy tady přicházejí a odcházejí a člověka napadá, kde to vlastně hlavní hrdinka je, s kým a proč. Mi prostě připadaly osudy hrdinů sice dořešené, ale žádnému z nich nebyla věnována pozornost, jakou by si zasloužily. Navíc ten konec, který autorka vyřešila několika řádky, nad ním mi zůstává rozum stát. Tohle hodnocení dávám hlavně proto, že se to dobře četlo. Tahle kniha má však podle mě hodně velké rezervy.

broskev28
27.07.2019 2 z 5

Tak já moc nadšená nejsem - ve srovnání s Planoucími eukalypty je to, myslím, o dost slabší. Nejen kvůli poněkud neuvěřitelnému dostihovému i lidskému zakončení knihy (Popelka ve srovnání s Ruby neobstojí), ale také kvůli množství chyb. Komentář modranka už se o nich zmiňuje; docela často se opakují, třeba klidně několikrát na téže straně je jednou Jeff, o dva řádky dál zase Jed (a to se v knize objeví i otrava jedem!), a pokračuje zase Jeff . . .
Ale aspoň něco se mi líbilo - jednak zajímavosti o Austrálii, a potom Umberumberka:
Rubyiny pokusy vyslovit ten hlavolam (Aboridžinku) Girru rozesmály.
"V mé řeči znamená Umberumberka krysí díru," vysvětlila.

marimari
09.02.2019 3 z 5

Fascinuje mě Austrálie svou přírodou a živočichy, nikdy se tam nepodívám, ale ráda si něco přečtu. Tenhle příběh je jenom odpočinková pohádka s dobrým koncem pro zimní večery a klidné spaní.

helenkan
06.08.2018 4 z 5

Správná holka tahle Ruby. Sice se s ní život nemazlil,ale nebyla to žádná ufňukaná nanynka. O to víc mi byla sympatická a vychutnala jsem si s ní dobrodružství které prožívala na cestě za svým snem. A že ta cesta byla pěkně zajímavá. Hezký příběh.

havrmoni
09.03.2018 4 z 5

Přečetla jsem to rychle,je to velmi čtivé. Postavy jsou zajímavé,téma,příroda to vše dohromady tvoří hezký a svižný příběh. Romantiku jako takovou moc nehledejte,té je poskrovnu i na konci,ale knize to na ničem neubírá.

moudivlacek
11.11.2016 5 z 5

Příběh z Austrálie ze zapadlých míst, kde lidi mají k sobě blíž, jsou nezkaženi civilizací, pomáhají si. Do toho zapadá trenér a majitel vynikajícího závodního koně, nová spolumajitelka - Sydney zhýčkaná kadeřnice - ta ovšem brzy pozná krásu místa i krásu srdcí místních.
Také pozná, na čem jí skutečně záleží a i když není vše jednoduché a v jednu chvíli bude mít pocit, že je vše ztraceno, dostane šanci i ona na své štěstí. A nejen ona...

monte
11.08.2016 3 z 5

Přečteno za dva dny. Pěkná oddychovka z prostředí australské divočiny.

ovpana
03.01.2015 4 z 5

Krásné kniha,čte se jedním dechem.

avad
20.11.2014 5 z 5

Krásný příběh o přátelství a lásce.

vlastus52
19.08.2014 4 z 5

Pěkná kniha, dobře se četla. Měla jsem ji na dovolené, ale dávkovala jsem si ji po kapitolách, abych se měla na co těšit. Jinak bych ji zhltla najednou. :-)

modranka
23.05.2013 4 z 5

Ak niekto čakáte romantiku, tak tej tu je naozaj poskromne. Príbeh sa točí okolo malej austrálskej osady s 50 obyvateľmi, ich osudmi, zvykmi a lojalitou voči sebe. Páčilo sa mi, ako autorka použila profesiou kaderníčky na riešenie problémov. Romantika začína až od strany 300, no záver celej knihy je naozaj prekvapujúci, i keď ste zbehlé v detektívnych príbehoch, čo to vám začne svitať už po 50-tej strane. Najviac som sa však pobavila na strane 16-17... pomsta nevernému snúbencovi bola famózna.
Aj keď knihy od Haran mám veľmi rada, neodpustím si stiahnuť jednu hviezdičku kvôli jazykovým korektúram. Nielenže v knihe bolo hodne gramatických chýb, ale rozčuľoval ma zlý preklad mien. Jeff bol odrazu Jed, meno koňa bolo raz Silver Flake inokedy iba Vločka.

bookcase
22.04.2013 4 z 5

Moje oblíbená Austrálie, 60. léta, trocha romantiky i napětí. Dobře se četla.