Večerní škola

Večerní škola https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335514/bmid_vecerni-skola-ijm-335514.jpg 4 247 63

Jack Reacher série

Píše se rok 1996, Jacku Reacherovi je pětatřicet let a dosud slouží v americké armádě. Po jedné úspěšné akci dostane rozkaz svléct uniformu vojenského policisty a jako civilista se hlásit ve večerní škole. Předmětem, jenž se na ní údajně bude vyučovat, je lepší spolupráce mezi jednotlivými bezpečnostními složkami. Večerní škola je ovšem jen krytí pro přísně utajenou bezpečnostní akci. Při ní má Reacher se dvěma kolegy – agentem FBI a analytikem CIA – a za pomoci osvědčené seržantky Frances Neagleyové zjistit, kdo chystá teroristický útok nepředstavitelných rozměrů. Na svou akci nemají mnoho času a jako stopu jen zprávu saúdského kurýra, kterou odposlechl dvojitý agent pracující i pro Spojené státy: „Ten Američan požaduje sto milionů dolarů.“ Za co? A od koho?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

Night School , 2016

Disease
03.07.2023 3 z 5

Hodně podrobný popis vojenské akce. Tak podrobný, že místy i trochu nudí.

Luigi1
12.03.2023 3 z 5

Zatím z mého hlediska nejslabší román

Merlin_CZ
28.05.2022 5 z 5

další klasický Reacher, tentokrát zase zpátky v minulosti v armádě s Neagleyovou :)
mrtvé schránky, špioni, deset ztracených davy crocketů - prostě klasika, která baví.

Reacher81
19.12.2021 5 z 5

Ani nevím, co bych měl napsat. Další skvělý Reacher. Návrat do minulosti kdy je v aktivní službě v armádě je vždycky zajímavý. Takže dále je v pořadí Půlnoční linka.

mysce
04.08.2021 5 z 5

Večerní škola se vrací do minulosti, kdy byl hlavní hrdina Jack Reacher v aktivní službě a v rámci konspirace se na čas stal studentem jisté večerní školy. V reálu to znamená přísně tajný úkol, o kterém se toho moc neví.
Z části je příběh detektivkou, sledovačky a mrtvé schránky v německém terénu navozují atmosféru špionážních románů. Příběh je mnohem méně akční než obvykle, přesto udržuje čtenáře v neustálém napětí, tak jak to Child umí. Ovšem sledování komplikovaného děje vyžaduje hodně pozornosti. Večerní škola se pohybuje jako střela zrádnou krajinou podrazů, falešných totožností a chlápků v turbanech, zatímco Reacher kličkuje uprostřed hry a mimo zákon.
Každý má svůj způsob, jak se dobrat konce. Reacher si chladnokrevně analyticky razí cestu Hamburkem za chlápkem, co si vybral špatnou stranu.

jfialova
04.08.2021 3 z 5

Průměrná detektivka, první ze série, která se mi dostala do ruky. Čte se dobře, začátek byl zajímavý a neotřelý, bohužel pak to sklouzlo do běžných kolejí-Reacher je ve všem největší machr, ostatní jsou tam víceméně do počtu a dělají mu křoví, jedinou ucházející ženskou samozřejmě dostane do postele, má neuvěřitelné dedukční schopnosti atd. Mimochodem, postup vyšetřování postavený na naprosto neuvěřitelných odhadech a dohadech, kdy se v podstatě ani jednou vyšetřovatelé nedostali do slepé uličky, mi přijde jako nejslabší část celé knihy. Pokud se ale oprostíte od přehnaných očekávání, jako odpočinkové čtení to není špatné.

careras.c
04.07.2021 5 z 5

…jako vždy, lehké čtení…

hanzmb
22.02.2021 4 z 5

Většinou se mi návraty do minulosti moc líbí, ale tady to je spíš mezi 3 a 4*. Všechno, včetně základní zápletky, je hrozně nereálné, vyumělkované. Založené jen na náhodě. Zlatý současný akční Reacher jako tulák a stopař. Tady se sice taky 2x popral, ale ta 1.pranice vysloveně bezdůvodně a 2. jen důsledek první.

kokrokr
25.01.2021 3 z 5

Popis pátrání nijak zvlášť nezaujme. Spíše průměrný román.

soukroma
19.10.2020 5 z 5

Moc se mi líbil návrat nejen k Reacherovi ještě jako vojenskému policistovi, ale taktéž do Německa a hodně do minulosti (do roku 1997, bez elektronických příručních hračiček). Čekala jsem, že autor půjde s Afghánistánem směrem k terorismu, ale konkrétní hledané zboží za 100 M$ jsem tedy netipla. Pořádné pátrání, pořádná porce kvalifikovaného hádání a řádná porce profesionality v boji i hledání cestiček i v byrokracii diplomatické, vojenské, vyšetřovatelské, výzvědné i bezpečnostní.
Child si nebere servítky a jak ten konec vypadá odpudivě (ohromný americký průšvih ohrožující pomalu celý svět se zamete pod koberec a řešitelům problému se zaplácne pusa medailí), tak se jeví naneštěstí velmi pravděpodobným (nejen v USA).

Pozn.: těch chyb nakladatele/korektora/překladatele ale nepříjemně přibylo, na to jsem zrovna u BBArt tedy "zvyklá" nebyla :-(((

veronika9761
17.07.2020 5 z 5

Klasickej child, naprosta parada, reacher stale v armade, coz je osvezujici po spouste predchozich knizek, kdebyl jen starnouci tulak.

CharlesWard
11.07.2020 2 z 5

Zase jedna horší reacherovka. Celkové rozuzlení je slaboučké, a ukvapené vytažení ústředního záporáka, jen proto, že reacher dělá čistku knize také zrovna nepomáhá. Opět jedna ze slabších vojenských knih.

Evelin2506
25.05.2020 3 z 5

Tento díl se mi hodně těžko četl. Konec mě vysloveně nebavil a dočíst jsem se donutila.

Lavender756
08.05.2020 4 z 5

Lákavé..jako vždycky, jen poslední třetina už na mě byla příliš politická a rozvláčna, i když vše vedlo k čemu mělo. Bez pompézních závěrů, to se mi líbí..a už nám otevřeli knihovny, tak hurá pro další :)

Radza
10.03.2020 3 z 5

Neni to spatny - ale v porovnani s ostatnima knizkama trosku nudnejsi

david0948
24.02.2020 3 z 5

Jo, tak tohle byl zase ten "příběh". Tentokrát musel sice využít součinnosti kolegů, ale bylo to aspoň něco trochu jiného. Něco nového.Mělo to napětí..... přeci jen mám raději nahodilý příběh z cestování. Někde a něco. Ale není to rozhodně slabý.

ve.rena
10.10.2019 5 z 5

Tenhle díl jsem četla v angličtině a pak v češtině, trochu se to rozcházelo v některých pasážích, ale budiž, pro českého čtenáře by to zřejmě bylo složitější co se týče angl. projevu. Mají tak vše odlišné, že nakonec to v podstatě je v pořádku. A co se týče Jacka víc se mi líbí díly kdy jen tak jde kamkoliv a narazí na nějaký problém a nedá mu to a musí se do toho zaplést a vyřešit. Je prostě svůj....kdežto tady byl do toho natlačen.

georginaa
10.10.2019 5 z 5

Tím, že se příběh vrátil do minulosti, kdy ještě třiceti-pětiletý mladíček Jack se musel vrátit do večerní školy, postrádalo to takovou jeho volnost. Tady musel využít spolupráce jiných kolegů, které neznal a jako vždy nikomu nevěřil. Spoléhal vždy na sebe a jeho schopnosti, rozhodnutí a málokdy si někoho pustil k tělu. Bylo to trochu jiné, než jsme zvyklý, ale i tak to byl zajímavý příběh.

oleg
07.07.2019 4 z 5

Tentokrát jsem se nemohla prokousat,až od poloviny to mělo spád,jinak dobrý...

Lolila
12.06.2019 4 z 5

Klasický Reacher - napätie, akcia,....... Tentokrát späť v minulosti ako vojenský vyšetrovateľ, ktorý spolu s ďalšími kolegami pátra po niečom, ale netuší po čom. Pohodové čítanie.

thrillery Německo špionážní zápletka

Lee Child