Večerní škola

Píše se rok 1996, Jacku Reacherovi je pětatřicet let a dosud slouží v americké armádě. Po jedné úspěšné akci dostane rozkaz svléct uniformu vojenského policisty a jako civilista se hlásit ve večerní škole. Předmětem, jenž se na ní údajně bude vyučovat, je lepší spolupráce mezi jednotlivými bezpečnostními složkami. Večerní škola je ovšem jen krytí pro přísně utajenou bezpečnostní akci. Při ní má Reacher se dvěma kolegy – agentem FBI a analytikem CIA – a za pomoci osvědčené seržantky Frances Neagleyové zjistit, kdo chystá teroristický útok nepředstavitelných rozměrů. Na svou akci nemají mnoho času a jako stopu jen zprávu saúdského kurýra, kterou odposlechl dvojitý agent pracující i pro Spojené státy: „Ten Američan požaduje sto milionů dolarů.“ Za co? A od koho?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335514/vecerni-skola-ijm-335514.jpg 4.1154

Jack Reacher (21.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

Night School (2016)

Kniha Večerní škola

mira.k

Reacher detektivem a méně akce. Plná spokojenost.

astroweb

Poučné historicky, napínavé svým způsobem. Mám rád autorův styl krátkých oznamovacích vět, které mají spád. Jednou za čas, proč ne ?

March

Knížka napinava, pomerne jsem se stávala rychlým čtenářem, abych zjistila, jak to dopadne... zápletka trošičku pritazena, ale vzhledem k tomu, že je to JR, tak vůbec nevadí. Způsob, jak autor popisuje Jackuv způsob myšlení mě fakt baví...Dle jeho podání, vždyť na tom nic není, odhalit někoho ve velkém městě skoro se žádnou indicií...

Vlaďkaa4

Super. Nejradsi mam Reacherovi uvahy a hodnoceni situaci. Plny pocet hvezd

rengers

Celý příběh je jenom o pátrání a hledání podezřelé osoby obchodující s velkými penězi, bez toho, aby věděli s čím obchoduje. Příliš natažené a zdlouhavé, bez nějakých větších akcí.
Autor píše čtivě, ale to tentokrát nestačilo. Musím dodat, že je to jeho slabší počin.

petrpospa
14.12.2018

Když jsem četl Pomstu, remcal jsem nad tím, že si Reacher vzal na pomoc parťačku. Že měkne. Že více než metrákovýho a 190 cm vysokýho chlapa hraje filmový Tom Cruise.... Že jsem tenkrát nedržel hubu! Ale jak jsem mohl tušit, jaké následky mé naříkání bude mít?! Lee Child si očividně mou recenzi přečetl, ale místo toho, aby se z mých dobře míněných rad poučil, udělal pravý opak! Tentokrát už má někdejší solitér parťačky dvě. A navíc s jednou z nich i morálně poklesne s frekvencí 1 pich/100 stran textu, tedy celkem třikrát!!! Kde to jsme?!!!
Jack už prostě není, co býval. Dříve všechno vymyslel sám a kdo se mu nelíbil, dostal přes hubu. Teď mu pomáhá kompletní bezpečnostní aparát USA včetně tiché podpory prezidenta a Jackovi se už moc mlátit nechce. Dříve řešil malá a trochu větší lidská bezpráví, se kterými se při troše štěstí, či vlastně smůly, může setkat každý z nás, a to mu dávalo snáze uvěřitelné rozměry. Dnes řeší Mega problém a zachraňuje celý svět a chce, abych mu to sežral. Fakt už jsem čekal jen závěrečné stříhání červeného (nebo zeleného? ) drátu (...určitě modrého) na nastartované atomové bombě s přístrojem pro zelenobílé noční vidění... Aby aspoň ten závěr dostal ty správné grády, které kdysi mívaly Jackovy lapálie. Pevně věřím, že při filmovém zpracování tohoto počinu to rejža zachrání závěrečnými záběry na vojenské medaile, na třepetající se americkou vlajku a na lesknoucí se slzu v oku Jackovy parťačky (samozřejmě té druhé, co si s ním díky své dotekofóbii ani jednou nevrzla)....
Promiň Lee, ale více jak dvě hvězdy určitě ne :-(

novapekarka
10.10.2018

neviem, čo si tí Američania o sebe myslia. A my z "východu" sme pre nich asi opice žijúce na stromoch a živiace sa odpadom. Naštval ma popisom ako sa východní Nemci zaradili k tým "lepším" západným : nevedia, čo je vidlička a nôž, sú nevzdelaní a zakrnulí. Hnus pán Child.

konicekbily
16.06.2018

Autorovi podle mne sedí více psaní o potulném vysloužilci, kdy může vymýšlet příběh, jaký ho právě napadl. Zasazení této knihy v časové ose zpět do doby, kdy je Reacher stále začleněn do Armády USA a boje proti teroristům autorovi moc příležitostí využít bojové vlastnosti našeho hrdiny moc nedává. Potyčky s "domorodci" působí hodně nevěrohodně!. Průměr.