Večeře u mahárádži a jiné povídky

Večeře u mahárádži a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28957/vecere-u-maharadzi-a-jine-povidky-28957.jpg 4 24 3

Devatenáct příběhů o lásce, smrti a o naději. Devatenáct příběhů s nečekaným rozuzlením, s hořkou, tragikomickou či hororovou pointou. Igor Chaun nás ve své sbírce zavádí do tajemného světa - do dějů, postav a míst zdánlivě exotických, a přece nám jako by důvěrně známých. Poetika knihy dává vzpomenout na Chaunovy televizní Velmi uvěřitelné příběhy, z nichž je do sbírky zařazena povídka Sousto. Povídky vznikaly v rozmezí patnácti let. Po dvou dílech vydaných Deníků jedná se o autorovu třetí knihu, avšak o prvou knihu ryze beletristickou. Zároveň se jedná o další posun autora od filmařského usilování směrem ke spisovatelství, které deklaruje jako svou hlavní touhu a cíl. - Kniha je ozdobena ilustracemi výtvarníka Martina Fišera, absolventa Vysoké školy uměleckoprůmyslové.... celý text

Kopta
27.01.2022 3 z 5

Všemožné povídky všech možných žánrů prokazující Chaunův um v poli vypravěčství, jelikož jiný zatím asi nemohu konstruktivně komentovat. Nějaké povídky jasně zřetelné, s dobrou pointou a vtipné. Jiné zase plytké a nijaké. Tak už to bývá. Na české poměry až neuvěřitelně originální a milé dílo, které už má ale za sebou desítky let. A je to škoda.

vladka321
05.11.2021 5 z 5

S chutí jsem v knihovně sáhla po útlé knížečce s povídkami Igora Chauna a obsah mě nezklamal. Povídky jsou dlouhé tak akorát, abych si je mohla přečíst i vícekrát a ony dolehly přesně do toho koutku mozku, kam mají a vyvolaly přesně ten zvláštní pocit tajemna a provokace. Líbí se mi sloh, jazyk i forma jimiž jsou povídky psané. Doporučuji :-)

WEIL
26.06.2011 3 z 5

Povídky mi připadají moc vykonstruované.
Napsané je to hezky, ale cosi mi u těch povídek schází, čím bych se ztotožnil.