Večer tříkrálový

Koupit

Druhý svazek edice REPERTOÁR, cenově velmi dostupné knižní řady z pokladnice světového dramatu (zásadní díla, vynikající překlady, čtivé studie, portréty autorů i překladatelů).

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/103528/vecer-trikralovy-103528.jpg 4.4264
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Větrné mlýny

Twelfth Night, or What You Will (1602)

Kniha Večer tříkrálový

Pedruska01

Pro tohle dílo mě nalákal paradoxně film, který má do "klasiky" velmi daleko. Myšlenka byla zajímavá a pro zúčastněné na konec zamotaná. Musím uznat, že tam byly i momenty, kdy se člověk "zasměje", proto tentokrát žánr komedie Shakespearovi uznávám a četlo se to fajn.

Ešína

Tak za mně jedno z nejlepších děl od Williama Shakespeara. Knížku jsem přečetla na jeden zátah. Můžu jen doporučit..

MerryA

Netuším, nakolik populární názor, ale Večer tříkrálový je můj nejoblíbenější Shakespeare. No... těžko se vybírá jen jedna hra, ale určitě nejoblíbenější komedie. Spolu se Zkrocením zlé ženy. Dobře, nedokážu si vybrat jenom jednu hru. Shakespeare zkrátka je a vždycky bude literární génius a jeden z nejlepších spisovatelů všech dob. Doporučuji filmovou verzi s Imogen Stubbs a Helenou Bonham Carter. Skvostné zpracování.

Baushka

Ze začátku rozvláčné, od poloviny už má knížka spád. Ráda se na hru i podívám.

alzbeta2843
10.08.2018

“Někdo se narodí velký, někdo si veliklsti dobude, a někonu velkost spadne do klína.” Tento známy výrok ma núti premýšľať ako to vo svete chodí a myslí, že to bude platiť v každej dobe. Kniha sa mi veľmi páčila i keď mi robilo problém čítať ju po česky a tak mi to trvalo dlhšie, ale príbeh poznám a vždy sa mi páčil.

Jass
29.04.2018

Mám jedinou výtku, proto ji řeknu hned na začátek, abych se následně mohla rozplývat nad tím, jak úžasná tahle komedie je... Proč v prvé řadě šla Viola do služby k Orsinovi? Nějak v tom nevidím hlubší důvod... Tolik k negativům... Miluju slovní hříčky, milovala jsem je už v Marné lásky snaze, ale tahle hra má navíc o něco lepší a konzistentnější příběh. Navíc, i když tu zůstává trochu Shakespearovské zlomyslnosti, není to zdaleka taková síla, jako třeba ve Snu noci svatojánské, který na mě byl v některých ohledech už trochu moc. Zkrátka láska na první pohled...

rarášek
07.03.2018

Když jsem tuto divadelní hru začala číst, ani jsem netušila, jak si ji oblíbím. Po přečtení Zkrocení zlé ženy jsem si myslela, že Shakespearovým komediím zrovna dvakrát neholduji, ale pak přišlo tohle dílko a změnila jsem názor. Komedie je plná napětí, romantiky i zábavy, díky které jsem se několikrát usmála.
Tahle komedie od Shakespeara se mi zatím líbí ze všech nejvíc a moc ji doporučuji. :)

Stellia
08.05.2017

Ďalšia z mojich obľúbených :)