Ve znamení střelce

Ve znamení střelce https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26940/ve-znameni-strelce-26940.jpg 4 7 3

Česneksmedem
16.02.2024 4 z 5

Na obálce se dočtete, že jde o sérii pro paní a dívky. Po kontrole v koupelně jsem zjistil, že to tedy asi není kniha určená pro dědky. Přesto jsem do ní šel, ale bylo to trochu poznat. Ono od mých sedmnácti už uplynulo hóóódně vody. Přesto to vůbec nebylo špatné. Až se, milé slečny a dámy, bude blížit konec knihy, doporučuji mít u sebe čistý kapesník.

marlowe
03.02.2024 3 z 5

Jaroslav Velinský si asi moc dobře uvědomoval, že tohle není žádný majstrštyk – proto (podle mého) ten pseudonym. Příběh působí až příliš kostrbatě a vycucaně z prstu – ono v téhle „dívčí detektivce“ vlastně ani není moc o čem hrát. Ale v dialozích je autor rozpoznatelný...
Obálka knihy vysloveně odpuzující.

Terror
19.10.2022 3 z 5

Měl jsem obavy. Velké obavy. Dívčí románek? Kapitáne, co blbneš?! Jenže naštěstí autor nezklamal. Jeho nezaměnitelný styl se propsal i do tohoto nenáročného dílka, jen místo Oty Finka sledujeme osudy dospívající Jany, která při své cestě za láskou narazí na nemilou překážku. Naštěstí ovšem zároveň narazí i na soukromého detektiva, takže všechno nakonec dobře dopadne.
Kdybych byl hnidopich, navrhl bych zkrácení dílka na formát detektivní povídky a ten zbytek bych si klidně odpustil. Smůla. Jsem hnidopich. takže lepší tři. :)

Agáta Bílá (p)
česká, 1932 - 2012
2002  88%Poslední tajemství Jana T.
2003  86%Tmavá studnice
2007  93%Bestie z Tamberku
1969  80%Spravedlivá pistole
1999  91%Zmizení princezny

Kniha Ve znamení střelce je v