Ve znamení lukostřelce

Ve znamení lukostřelce https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473330/bmid_ve-znameni-lukostrelce-8vo-473330.jpg 4 39 11

Strážci z Landštejna série

Z kolony rakouských válečných zajatců uprchne při průchodu landštejnskou zemskou bránou jeden z ostře střežených vězňů. Okolnosti jeho útěku jsou natolik neobvyklé, že jeden z velitelů hradní posádky, Adalrik ze Sichelbachu, čelí podezření, že úmyslně umožnil nepříteli uniknout. Hned příští den navíc z kolony zmizí další dva lidé. Nepřehlednou situaci následně zkomplikuje nečekaný nález mrtvoly neznámého ozbrojence poblíž osady Pomezí. Řetězec zdánlivě navzájem nesouvisejících mimořádných událostí vyvrcholí překvapivým útokem rakouské armády, které se podaří nepozorovaně projít pohraničním hvozdem. Zaskočená landštejnská posádka se zoufale brání mnohem početnějšímu nepříteli a naděje, že se podaří přivolat pomoc zvenčí, je takřka mizivá. Chmurné vyhlídky navíc podbarvuje důvodné podezření, že mezi členy posádky může být záškodník, který je spolčen s nepřítelem. Podaří se landštejnským vojákům vyřešit tísnivou situaci? A podaří se Adalrikovi očisti své jméno?... celý text

hana1039
22.03.2024 5 z 5

Audiokniha:
Další skvělý poslech z této série, těším se na další Písařovo pole :-))

likaf
29.02.2024 5 z 5

Další skvělý díl. Napínavý děj. Kniha se moc dobře čte. Doporučuji.

jarin58
03.08.2022 4 z 5

Doteď byl tenhle spisovatel pro mě neznámý,ale i když jsem začal číst až jeho čtvtou knihu,myslím si že jsem nic nepokazil a určitě budu pokračovat.

Barbara182
22.07.2022 4 z 5

Pan spisovatel Nesměrák opět nezklamal, čtení dalšího jeho historického středověkého románu s detektivní zápletkou ze série landštejnských strážců jsem si užila a zhltla ho za pár dní. V některých momentech jsem si sice říkala, že je škoda, že vraha odhalil čtenářům tak brzo a postavy nechává dobrat se pravdy až zbytečně pomalu, ale jako oddychovka na dovolenou naprosto ideální :-)

Filatov
24.06.2022 5 z 5

Tohle byl hodně silný díl, který byl opět zamotaný až do konce s velmi povedenou zápletkou a rozuzlením. Obléhání hradu Landštejn bylo vylíčeno dosti podrobně a napínavě, že jsem skoro ani nedýchal a doufal, že landštejnští hrad ubrání. Vytkl bych snad jenom to, že se autor trochu často opakoval ve frázícj, co se týče toho, jakým způsobem lze nebo nelze hrad dobýt.

Atara16
19.02.2022 5 z 5

Autor opět nezklamal, svižní děj se zajímavou zápletkou. :-) Doporučuji.

jindrich7442
14.02.2022 4 z 5

Oproti minulým dílům hodnotím trochu slabší dialogy... táhlé, trochu omlývané dokola, vyumělkované... možná bych zvolnil frekvenci vydávání nových knih. Série měla slušně našlápnuto, byla by škoda zlomit jí nohu ve spěchu.

21olaf
17.10.2021 2 z 5

Předchozí díly byly fajn. Od prvních stran jsem byl vtažem do příběhu. Nevím proč, ale tentokrát jsem dočetl jen proto, že... vlastně ani nevím.

Argony
28.09.2021 3 z 5

V tomto díle už nebylo tolik nesmyslných rozhovorů, přesto, pořád to není něco, co bych si chtěla přečíst znova. Na Niedla, Vondrušku ani Červeňákova Steina s Barbaričem to zdaleka nemá. Tady je to zcela vymyšlený příběh bez nějakého historického pozadí. Prakticky vše vymyšleno.

Turlogh
05.09.2021 5 z 5

Výborné čtvrté pokračování ságy o rodině ze Žišpachu. Nadprůměrný historický román, to musím říci. Velmi sympatičtí hlavní hrdinové, děj má spád a napětí, čte se to velmi dobře. Četl jsem zatím knihy Na zemské stezce, Každému jeho hřivnu a tuto Ve znamení lukostřelce. Na druhou knihu v pořadí V obležení mám políčeno v knihovně. Zatím je však půjčená, ale už brzy si ji přečtu. Přirovnal bych ke knihám od V. Vondrušky anebo F. Niedla. Je to znamenité, že v poslední době vychází tolik výborných dobrodružných historických románů. A já pravím: Jen houšť! Howgh.

kolacky
01.08.2021 4 z 5

Dobré, jednoznačně pozitivní čtení. Tuhle sérii mám ráda.

vraždy vězni rakousko-uherská armáda

2020  78%Na zemské stezce
2020  83%V obležení
2022  79%Démon přichází v mlze
2021  78%Každému jeho hřivnu
2021  78%Ve znamení lukostřelce

Kniha Ve znamení lukostřelce je v