Ve věci J. Roberta Oppenheimera

Ve věci J. Roberta Oppenheimera https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290645/bmid_ve-veci-j-roberta-oppenheimera-C7g-290645.jpg 4 3 2

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Divadelní hry , Historie , Věda

Vydáno: , Dilia

In der Sache J. Robert Oppenheimer , 1964

Kopta
25.01.2024 4 z 5

Hezky napsáno. Skvělé do dnešní doby i pro realizaci. Bohužel s knihou Americký Prometheus a filmem Oppenheimer význam tohoto díla sklesá. Je to jako vidět scény z onoho filmu.

milamarus
26.10.2023 5 z 5

Pohlcující. Napínavá. Intenzivní. Taková je tato konverzačka, která se mohla včasným dramaturgickým zásahem dobře svést na úspěchu Nolanova filmu. Své diváky by jistě našla. // Autor vycházel z protokolu o jednání za zavřenými dveřmi, kde bylo posuzováno, zda může být J. Robertu Oppenheimerovi uloženo bezpečnostní osvědčení. Protokol čítal 3 000 stran. // Dávám maximální počet hvězdiček.

Některé osoby, které ve hře vystupují (nebo o nichž je řeč):
- Ward V. Evans (1880-1957)
- Roger Robb (1907-1985)
- Haakon Maurice Chevalier (1901-1985)
- Edward Teller (1908-2003)
- Jean Tatlock (1914-1944)

-----------------------------------------------
CITÁT:
Člověk měl zaklepat, než otevřel dveře do onoho hrůzyplného světa, v němž dnes žijeme. Ale my jsme raději vyrazili dveře. I když jsme z toho strategicky nemohli mít žádnou výhodu.

druhá světová válka (1939–1945) tajné služby vědci atomová bomba politické soudní procesy studená válka tajné zbraně atomová fyzika

Heinar Kipphardt
německá, 1922 - 1982