Ve třiceti (poprvé) single

Ve třiceti (poprvé) single https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372425/bmid_ve-triceti-poprve-single-MEC-372425.jpg 3 157 54

KDYŽ SE VÁM MANŽEL PŘIZNÁ, ŽE JE GAY, MUSÍTE SE VE TŘICETI ZNOVU NAUČIT RANDIT! Od chvíle, kdy Alex potkala svého nastávajícího ve školce nad modelínou, je jejich život nalinkovaný jako podle pravítka. Žijí si báječně, bydlí v nádherném domě s výhledem na zátoku a mají skvělou práci, kterou zbožňují. Má to jediný háček: Alexin manžel Michael je gay. O téhle skutečnosti se jí ale zapomněl celých třiadvacet let zmínit. Alexin dokonale naplánovaný život se náhle hroutí jako domeček z karet, biologické hodiny tikají jako časovaná jaderná bomba a Alex prahne po pohádkově krásném šéfkuchaři, který právě otevírá novou prvotřídní restauraci. Shodou okolností se bohužel jedná o jejího klienta a Alex nechce míchat práci se soukromím. Jak při hledání nové lásky proplout nástrahami moderního randění jí radí ujetá partička známých, včetně jejího homosexuálního ex-manžela, neomalené politické poradkyně, energicky masochistického jogína a osmdesátileté vyznavačky marihuany.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Mystery Press

Single-Minded , 2017

klaraj093
10.08.2019 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, ale asi by mi stačilo kdyby byla poloviční. Ke konci to už bylo předvídatelné.
Čtivá byla, to o tom žádná, ale momentálně čtu druhou knihu autorky a ta mě svým stylem a příběhem baví mnohem více.. Jsem sice na začátku, ale to stačí.. Každopádně to není úplně špatné čtení..

Kudík
29.07.2019 3 z 5

Anotace této knihy je trošku zavádějící, manžel se totiž nepřiznal, ale prasklo to na něj.
POZOR SPOILER: To co Alex ustála, je až zarážející. Hlavně to, že rodina a přátele věděli, že je Michael gay a navíc jí byl i několikrát nevěrný. Pokud by jí „miloval“ (i ve slova smyslu, jako nejlepší přítelkyni), tak tohle se nedá tak rychle skousnout a odpustit. Pomoc ostatních přátel měla spíše záporný efekt. Titul „Jak se ztrapnit (snadno a rychle)" od stejné autorky je mnohem lepší. Knihu jsem přečetla během 1 dne.

janyska13
17.07.2019 4 z 5

Moc hezká letní romantika, která mne bavila a kterou jsem přesně potřebovala. :)

malazluta
06.06.2019 2 z 5

Upřímně mi bylo hlavní hrdinky poněkud líto, protože bych něchtěla mít takové kamarády, co má ona. Tato knížka pro mě byla zklamání, mé očekávání bylo poněkud vyšší. Nepodařilo se mi sympatizovat ani s jednou postavou.

deedulka
22.05.2019 4 z 5

Pohodové čtení pro nenáročné čtenáře. Randění bylo občas hodně přitažené za vlasy, jinak byl děj celkem jasně předvídatelný. Postava Alex byla sympatická a ne tak praštěná, jak jsem se obávala. Celkově kniha neurazí, ale ani příliš nenadchne. Pokud hledáte úsměvný romantický příběh na pohodové vlně, sáhla bych po této knize.

Petrush
14.04.2019 1 z 5

Kdyby tato kniha měla poloviční počet stránek, napsala bych, že je to nenáročná oddechovka tak na dovolenou. Jenže takhle musím napsat, že se kniha vlekla, že se v ní dokola opakovaly myšlenky hlavní hrdinky, zmínek o její práci bylo až až, celkově mi to přišlo zdlouhavé, dialogy víceméně nezáživné, popisy, jak často si hrdinka dává sprchu, jaké si bere šaty a k nim šperky a boty - no, asi je to knížka pro jinou cílovou skupinu. Styl psaní mě nechytnul a vlastně nedokázal pořádně vtáhnout do děje. A také je zcela zřejmé, jak to dopadne.
Ještě k anotaci knihy - píše se v ní o "energicky masochistickém jogínovi" a "osmdesátileté vyznavačce marihuany". Skoro to vypadá, jakoby ten, kdo psal anotaci, tu knížku ani nečetl.

marwinmh
11.04.2019 3 z 5

Kniha, která mě nenadchla, ale ani neurazila. Hlavní hrdinka mi přišla ve svých 30 letech s titulem z psychologie až neuvěřitelně "mimo" pokud šlo o interakci s opačným pohlavím, taky dohazování potencionálního rande gay exmanželem mi přišlo hodně nadsazené, ale od odpočinkového čtení jsem neočekávala víc než jsem dostala.

tereza1198
27.03.2019

Teď jsem dočetla na dovolené. A vzhledem k pražícímu slunci a horkému písku se mi kniha líbila víc než kdybych ji četla kdekoliv jinde. Pohodová a ne moc originální love story. Nic víc nečekejte.

MišuleP
25.03.2019 5 z 5

Knížka je super!!! Přečetla jsem za týden, parádní oddechovka a relaxační.
Občas se najdou hluché místa, ale v které kniz ne :-)
Doporučiji.

Jane007
04.02.2019 3 z 5

Na knížce mě zaujala nálepka, že je to pro fanoušky Bridget Jonesové, proto jsem si ji chtěla přečíst. Proto jsem po přečtení trochu zklamaná. Čekala jsem od knížky trochu víc. Děj předvídatelný, trapasy téměř žádné a ani jsem se moc nezasmála. Tohle se moc nepovedlo.

alzbeta4340
16.01.2019 3 z 5

Pitominka, která naštěstí nebere vážně ani sama sebe.

Litocha
28.12.2018 3 z 5

Nenáročné (na nenáročné je důraz), nijak originální, ale docela milé čtení. Nejsem příliš příznivcem trapasů (Bridget mi moc neseděla), takže plus za to, že jich nebylo zas tak strašně moc a že nebyly zas tak strašně trapné. Když pominu obskurní povolání hlavní hrdinky (které prezentuje jako smrtelně vážnou záležitost), byla mi vlastně celkem sympatická (teda až na tu zabejčenost ke konci), k tomu některé zajímavé figurky a atraktivní prostředí, zidealizovaný hrdina - jako čtení do tramvaje ideální.

Jancas.s
17.12.2018 1 z 5

Zcela uprimne - cekala jsem vice. O dost. Zacatek vypadal fakt slibne - trochu sileny rozvod, schuzky z netu a pak jen romantika, nuda, idealek, lehka zapletka, pak zase romantika. Cekala jsem, ani nevim proc, vice ironie, nadsazky, trapasu, a vono nic. Skoda.

Michajela.cz
14.12.2018 2 z 5

No, přátelé.. co říct?
Pořád jsem čekala, kdy už knížka začne být aspoň trochu zábavná a neotřelá..
A čoveče, najednou jsem na konci - a nic!
V průběhu čtení jsem občas mívala pocit, že mi snad uschne i děloha.. Hlavní hrdinka mi rozhodně srdci nepřirostla.
A to jsem se na tule knížku celkem i těšila! Nápad byl dobrý, ale soudím, že z něj šlo "vytřískat" víc. Nicméně - i přes zdlouhavé a občas nepoutavé kapitoly - zkuste ji dát šanci. Třeba se vám bude líbit víc, než mě.

Ráčkajda
31.10.2018 3 z 5

Ze začátku jsem měla problémy se začíst, až jsem si myslela, že ji odložím, ale překonala jsem to. Knížka se pak docela rozjela, takže se dala celkem dobře dočíst, taková oddychovka, nic světoborného.

Lavender756
23.10.2018

Zpočátku velmi zábavná a velmi čtivá knížka,u které jsem se tak do poloviny často a nahlas zasmála. Druhá půlka zapadla do známých kolejí a byla zdlouhavá,nezabavna s mnoha kapitolami k ničemu navíc. Myslela jsem, že hodnocení bude vyšší,ale konec to změnil.

saez
22.10.2018 2 z 5

Hm, taková rádobypohádka pro dospělý holky. Trochu kopírka Bridget po americku. Přečteš a zapomeneš.

Niu
22.10.2018 3 z 5

To, co se na začátku jevilo jako sranda a lehkost, s jakou se knížka zpočátku četla, se asi tak od menší půlky obrátilo v „jak dlouho mi bude trvat, než to dočtu“?! Omlouvám se všem příznivcům. Líbí se mi Deník Bridget, ale tohle bylo tak vyumělkované, s frázemi použitými u Bridget (babičkovské spoďáry a ohlodaná od vlčáků/koček), až to bylo trapné. Druhá půlka knihy se neuvěřitelně vlekla. Jen k prvnímu polibku taaaaaaaaaková doba a první sex, ten autorka zmínila jen mezi řádky. A ten závěr, kdy „nevidím-neslyším-nechci s tebou mluvit“ byl trapný. Kdyby se knížka zkrátila tak na polovinu, zachovalo by si to svoje kouzlo.

abilea
19.10.2018 5 z 5

Teď, 2 měsíce po dočtení, už moc nevím, o čem kniha byla. Ale pamatuji si pocity při čtení a po dočtení. Určitě v tom sehrála roli dovolená a pláž, takže doporučuji jako ideální dovolenkové čtení.

mikika
15.10.2018 4 z 5

moc jsem se bavila, i když bylo jasné, s kým nakonec Alex skončí. když se chcete zasmát nahlas a zažít cukrkandlový happy end...

humor pro ženy romantika léto třicítka (věk) život bez partnera (singles) Florida gayové

Lisa Daily
americká
2018  69%Ve třiceti (poprvé) single
2019  72%Jak se ztrapnit (snadno a rychle)

Kniha Ve třiceti (poprvé) single je v