Ve světle Pravdy: Poselství Grálu

V letech 1923-1938 napsal Abd-ru-shin, občanským jménem Oskar Ernst Bernhardt, velký počet přednášek, z nichž na sklonku svého života sestavil knihu „Ve světle Pravdy – Poselství Grálu“ v tzv. vydání poslední ruky. Vzniklo tak jedinečné dílo předkládající jasné a logické odpovědi na významné životní otázky. Od té doby bylo Poselství Grálu přeloženo do 16 jazyků a lze je koupit v 90 zemích světa. Počet prodaných výtisků v České republice se od roku 1989 pohybuje kolem 40 000 kusů. Poselství Grálu přináší výklad souvislostí mezi člověkem a jemu neviditelným světem. Prostými slovy a přísně logickým sledem myšlenek vysvětluje podstatu mnoha jevů, s nimiž se každý ve svém životě setkává. Nepředkládá ale vědecká, filozofická nebo ezoterická vysvětlení. Výklad se opírá o působení jednotných všeobsáhlých zákonů. Čtenář tak získává jasný obraz o působení Boží vůle a úloze člověka. Autor napsal své dílo s úmyslem vést hledajícího člověka blíže ke zdroji všeho života, zpět k Bohu. Poselství Grálu není základem žádného nového náboženství, nýbrž základem pro cestu jednotlivce, nezávisle na jeho národnosti, rase nebo vyznání. Podporuje člověka v jeho nezávislém myšlení a pomáhá mu vytvořit si vlastní úsudek. Z této půdy může pak vzejít opravdové přesvědčení o existenci duchovního světa a samozřejmá potřeba vydat se cestou vlastního zušlechtění. Tato cesta je prostá, jasná a vyžaduje pouze čisté srdce. „Kdo má v sobě pevnou vůli k dobru a snaží se dodat svým myšlenkám čistotu, ten již našel cestu k Nejvyššímu! Jemu pak bude vše ostatní přidáno.“ Abd-ru-shin (brož., 1040 str., 15x22 cm)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94808/ve-svetle-pravdy-poselstvi-gralu-94808.jpg 3.419
Duchovní literatura, Náboženství, Literatura naučná
Vydáno, Meč

Kniha Ve světle Pravdy: Poselství Grálu

Elea
19.05.2019

Až dosud jsem netušila, že je možné v jedné knize spojit nudu s křesťanským radikalismem.

Šungitka
03.03.2019

Kniha, která tomu, kdo opravdu hledá odpovědi na vážné životní otázky může osvětlit, jak fungují zákony stvoření - přírodní, vesmírné či boží (jedno, jak to kdo nazývá). Proč se nám děje to, co se děje, a co my s tím můžeme dělat. Ale nemá nic společného s ezoterikou a i je mimo náboženství.
Pro mě je to kniha zcela zásadní, a jsem za ni vděčná.

pohledvenkova
12.08.2017

Smazáno.

qwill
27.02.2016

Kniha, která buď osloví nebo neosloví - rozhodně nutí čtenáře samostaně zkoumat i dříve přijaté samozřejmosti.
Všechno, ale úplně všechno je jinak.

AlenaBul
02.09.2015odpad!

Autor opakovaně útočí na neposkvrněné početí Ježíše Krista a celá kniha je psaná s fanaticky zlým nádechem. Také o tom, že Bůh nemůže konat zázraky, protože se MUSÍ řídit zákony, které stanovil pro lidstvo.. Autor tak popírá Boží všemohoucnost a násilím vnucuje čtenáři svou vlastní představu o Bohu, o tom, jak působí.
Na mém profilu najdete doporučení na knihy, ve kterých je skutečná Pravda a cesty k ní..
Člověk může skutečnou pravdu plně rozpoznat teprve až po získání své seberealizace, viz. Advent od Gregoire de Kalbermattena.

DavidB
26.05.2015

Pro mne osobně je kniha "Ve Světle Pravdy" tou nejvzácnější knihou.

sekty

Abd-ru-shin (p)