Ve světle Pravdy: Poselství Grálu

V letech 1923-1938 napsal Abd-ru-shin, občanským jménem Oskar Ernst Bernhardt, velký počet přednášek, z nichž na sklonku svého života sestavil knihu „Ve světle Pravdy – Poselství Grálu“ v tzv. vydání poslední ruky. Vzniklo tak jedinečné dílo předkládající jasné a logické odpovědi na významné životní otázky. Od té doby bylo Poselství Grálu přeloženo do 16 jazyků a lze je koupit v 90 zemích světa. Počet prodaných výtisků v České republice se od roku 1989 pohybuje kolem 40 000 kusů. Poselství Grálu přináší výklad souvislostí mezi člověkem a jemu neviditelným světem. Prostými slovy a přísně logickým sledem myšlenek vysvětluje podstatu mnoha jevů, s nimiž se každý ve svém životě setkává. Nepředkládá ale vědecká, filozofická nebo ezoterická vysvětlení. Výklad se opírá o působení jednotných všeobsáhlých zákonů. Čtenář tak získává jasný obraz o působení Boží vůle a úloze člověka. Autor napsal své dílo s úmyslem vést hledajícího člověka blíže ke zdroji všeho života, zpět k Bohu. Poselství Grálu není základem žádného nového náboženství, nýbrž základem pro cestu jednotlivce, nezávisle na jeho národnosti, rase nebo vyznání. Podporuje člověka v jeho nezávislém myšlení a pomáhá mu vytvořit si vlastní úsudek. Z této půdy může pak vzejít opravdové přesvědčení o existenci duchovního světa a samozřejmá potřeba vydat se cestou vlastního zušlechtění. Tato cesta je prostá, jasná a vyžaduje pouze čisté srdce. „Kdo má v sobě pevnou vůli k dobru a snaží se dodat svým myšlenkám čistotu, ten již našel cestu k Nejvyššímu! Jemu pak bude vše ostatní přidáno.“ Abd-ru-shin (brož., 1040 str., 15x22 cm)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94808/ve-svetle-pravdy-poselstvi-gralu-94808.jpg 3.617
Duchovní literatura, Náboženství, Literatura naučná
Vydáno, Meč

Kniha Ve světle Pravdy: Poselství Grálu

Elea

Až dosud jsem netušila, že je možné v jedné knize spojit nudu s křesťanským radikalismem.

Šungitka

Kniha, která tomu, kdo opravdu hledá odpovědi na vážné životní otázky může osvětlit, jak fungují zákony stvoření - přírodní, vesmírné či boží (jedno, jak to kdo nazývá). Proč se nám děje to, co se děje, a co my s tím můžeme dělat. Ale nemá nic společného s ezoterikou a i je mimo náboženství.
Pro mě je to kniha zcela zásadní, a jsem za ni vděčná.

pohledvenkova
12.08.2017

Kniha nepochybně čtenáře osloví či neosloví - to už tak totiž u knih bývá, třetí možnost zatím nikdo nevymyslel. Omlouvám se biblím a našim služebním předpisům, že jsem je doposud považoval za krystalický případ nezáživného suchopáru. Po přečtení tohoto křesťanského shitu radikálně měním názor. Koncentrovaná nuda, tisíckrát omleté floskule a ukázkový křesťanský radikalismus - musíš, nesmíš, smrt, zkáza, zatracení, kdo nejde s námi, jde proti nám, rozum je ideálním podkladem pro síly temna. Přesto uděluji jeden bod za několik obecných pravd, které stojí za to si občas připomenout: Veškerenstvo funguje na jednoduchých principech; to je známo již tisíce let před narozením pana Bernhardta. Že se (nejen) křesťanské církve namísto duchovním činnostem věnují spíše hromadění majetku a upevňování světské moci, také není zrovna objev Ameriky. Člověk by neměl slepě věřit, víru je nutno zkoumáním přetavit v přesvědčení - toť opět poznání takřka na Nobelovu cenu. Naprosto nechápu, jak na základě tohoto "literárního" braku mohlo několik manipulujících jedinců (Škrla, Adam, atd.) založit sekty a zejména do nich přitáhnout stáda ovcí. Čtenáře, který by snad naletěl na falešné fluidum zakázaného ovoce, předem upozorňuji, že na něj z knihy žádný ďábel nevykoukne, ať už na řádcích nebo nedejbože mezi řádky, naopak ho text spolehlivě unudí k smrti. Kniha má hodnotu odpovídající hmotnosti papíru, na němž byla vytištěna. Napadají mě tři vhodná využití tohoto veledíla: Podložení nábytku. Pokud náhodou vlastníte exemplář, který byl vytištěn na jemnějším papíře, můžete knihy skvěle využít v místnůstce, kam ani císaře pána nevozí v kočáře. Třetí možností by bylo podmíněné propuštění vězně po uplynutí poloviny trestu, pokud tuto knihu nahlas přečte. Skromně odhaduji, že po útrpném přelouskání necelé stovky stránek se drtivá většina trestanců raději rozhodne pro setrvání v "all inclusive". Brak, ztráta peněz, důrazně nedoporučuji. Asi jsem holt "hrubohmotným rozumářským emisarem temna", abych použil rétoriku pana Bernhardta.

qwill
27.02.2016

Kniha, která buď osloví nebo neosloví - rozhodně nutí čtenáře samostaně zkoumat i dříve přijaté samozřejmosti.
Všechno, ale úplně všechno je jinak.

AlenaBul
02.09.2015odpad!

Autor opakovaně útočí na neposkvrněné početí Ježíše Krista a celá kniha je psaná s fanaticky zlým nádechem. Také o tom, že Bůh nemůže konat zázraky, protože se MUSÍ řídit zákony, které stanovil pro lidstvo.. Autor tak popírá Boží všemohoucnost a násilím vnucuje čtenáři svou vlastní představu o Bohu, o tom, jak působí.
Na mém profilu najdete doporučení na knihy, ve kterých je skutečná Pravda a cesty k ní..
Člověk může skutečnou pravdu plně rozpoznat teprve až po získání své seberealizace, viz. Advent od Gregoire de Kalbermattena.

DavidB
26.05.2015

Největší poklad a nejčistší dílo, které je v současnosti na zemi lidstvu dostupné! Kdo hledá Pravdu, toho si dílo najde samo.