Ve stopách Vikingů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 2010 jsme se vydali za evropskou exotikou. Velice příjemně nás překvapilo Dánsko, plné rozmanitých druhů zábavy, krásné přírody i historických památek. Nečekali jsme, že uvidíme například největší evropskou sbírku krokodýlů, ztratíme se v bludišti a najdeme romantický vodní zámek postavený na dřevěných kůlech. Následovaly Faerské ostrovy, které se nazývají ovčí nebo také ptačí, ale ještě více by jim slušelo označení deštivé. Drsné počasí má ale také své výhody - viděli jsme úžasně zelenou krajinu plnou mohutných vodopádů a krásných fjordů. Největší pozornost jsme věnovali Islandu a projezdili ho křížem krážem. Sopkami proslavená země s nevyslovitelnými názvy měst i přírodních útvarů nám učarovala. Nemohli jsme se vynadívat na nekonečné souboje ledu a ohně, obdivovali jsme všudepřítomné sopečné projevy, nesčetné vodopády, ledovce, skalní útvary. Viděli jsme také překrásnou sbírku polodrahokamů a jedli shnilého žraloka. A nakoukli jsme také do Grónska, země kterou sice skoro celou pokrývá led, ale žijí tady velice příjemní lidé a v létě objevíte kouzelně zabarvenou přírodu i kvetoucí louky. Bydleli jsme v místních rodinách a mnoho se dozvěděli i ochutnali zdejší speciality. Vydali jsme se také lodí k ledovcům. Vidět na vlastní oči jejich telení byl nezapomenutelný zážitek. http://www.jirkamara.cz/index.php?lang=1&kod=50...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101358/ve-stopach-vikingu-101358.jpg 4.413
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Jiří Mára
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Ve stopách Vikingů

Přidat komentář
Ivanule
01.10.2017

Další velice krásně napsaná cestopisná kniha rodiny Márových,tentokráte po Severu.Teda upřímně nikdy jsem se do takových krajin nechystala,ale po přečtení této knihy jsem změnila názor:)Až na jednu věc,nemám ráda velkou zimu a fučení větru:)

knížky-64
19.08.2017

Rodinu pana Máry velice, velice, velice obdivuji!!!!!! Jak dokázali to, že i s postižením se dají zažít velké sny, které Jirka snil.Navíc mám to štěstí je poznat osobně, jelikož k nám do školy jezdí přednášet. Na jejich přednášky se vždy moooooooc těším, jelikož to prokládají fotkami, všichni něco řeknou a je to moc zajímavé. Mám tuhle rodinu moc ráda. Knížky jsme dostávali na druhém stupni k ředitelským pochvalám.

Je však škoda, že teď už jsou jen tři :-(((((


MOu598
01.08.2017

Četla jsem v květnu 2013. Podle mých poznámek:
Knížku píše otec 18-ti letého kluka, který je na vozíku, a s nímž plus s dalšími z rodiny cestuje po světě. Tentokrát Dánsko, Fayerské ostrovy, Island, Gronsko.
Dost zajímavých informací z cesty. Mnoho barevných foto.
Hezky se čte.
Milé.

Doporučujeme

Sedm let v Tibetu: Můj život na dvoře dalajlámy
Sedm let v Tibetu: Můj život na dvoře dalajlámy
Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Továrna na sny
Továrna na sny
Ve znamení Kon-Tiki
Ve znamení Kon-Tiki