Pod klenbou katakomb

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román z dob císařského Říma. Volné pokračování románů : "Ve stínu věčnosti" a " Rea, dcera faraonova". Poutavě napsaná kniha o posledním s životů Rey a Rhodopa na této planetě. Slovy autora : Nalezneš dnes tytéž lidi co tehdy a poznáš v tehdejších tytéž, jež zříš dnes! S týmiž ctnostmi,sny,chybami i neřestmi. Jen těla později oblečená jsou nová- nikoliv síla je oživující. Lidstvo dovedlo pouze zdokonaliti technické pomůcky, podpory života - základ a obsah zůstal stejný. Kdo pochybuje, ať porovnává. A kdyby ten jenž se zval Kristem, znovu přišel mezi nás... nepovstali by znovu všichni, kteří tenkrát volali "Ukřižuj"! aby opakovali totéž? A koho bychom mezi nimi asi uzřeli?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203368/pod-klenbou-katakomb-203368.jpg 53
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Pod klenbou katakomb

braunerova
16.07.2018

Ve skalním hrobě v římských katakombách, kde se scházeli první křesťané, nalézá autor svitky s dalším příběhem Rhodopa a Rhey. Tentokrát je to z doby panování císaře Domitiána, kdy byli křesťané znovu krutě pronásledováni.
Rudolfa Fiedlera, píšícího pod jménem Rolf Fremont, jsem objevil zcela nedávno a okamžitě jsem si ho zamiloval. V oblasti historické beletrie ho řadím k tomu nejlepšímu, co u nás bylo kdy napsáno. Je to spisovatel, filosof a historik, který v každé knize předkládá čtenáři kromě příběhu i spoustu informací z té které doby.

"A císař, pro něhož se na všech stranách světa umíralo - jak vypadal zblízka? Obklopen ničemy, opojen svou mocí a zaslepenou, směšnou ctižádostí snižoval sebe i trůn!"

rasken
14.04.2014

Román z dob císařského Říma. Krásně napsán, plny moudrosti a lidskosti ve všech podobách.
Nevím, zda se prodávají díla "zapomenutého" českého autora. Přesto,pokud Vám nebude vadit trochu staročeštiny dejte se vtáhnout do děje a neprohloupíte.