Ve stínu slávy

Ve stínu slávy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101806/bmid_ve-stinu-slavy-ZlA-101806.jpg 5 7 2

Bojový výcvik čs. letců, příslušníků bombardovacích a dopravních jednotek RAF, ve Velké Británii v letech 1940 až 1946 V této knize se poprvé dočtete o bojovém výcviku čs. letců - příslušníků bombardovacího a později i dopravního letectva, před jejich bezprostředním nasazením do bojových akcí. Souhrnným způsobem zachycuje čtivou formou prostředí, podmínky i osudy našich letců u jednotek bojového výcviku ve Velké Británii, v Kanadě a na Bahamských ostrovech i poválečnou problematiku přezbrojení 311. čs. bombardovací perutě v mírových podmínkách. Zachycuje osudy mnoha dnes již zapomenutých lidí, kteří se svým podílem také zasloužili o svobodu a mír i když v době války zahynuli ve službě, která je na boj s nenáviděným nepřítelem teprve připravovala. Autor se opírá především o poznatky získané z dosud nezveřejněných materiálů vojenského historického archivu i dalších dokumentů letců, přímých účastníků protifašistického odboje. Široká přílohová část pomáhá k osvětlení sledované problematiky s ní související. Čtenáře jistě potěší téměř tři sta fotografií, převážně dosud nepublikovaných.... celý text

jan.para
jan.para
16.04.2022 4 z 5

Velmi zajímavá kniha mapující méně známou činnost našich letců v RAF. Čtenář se dozví něco o výcviku bombardovacích letců, formování dopravního letectva, nebo činnosti našich navigátorů v kanadském letectvu. Publikace je samozřejmě doplněna o mnoho fotek.

letectvo
letectvo
29.12.2012

Ahojte, viete mi prosim poradit, kde by som mohla knihu zohnat? Rada by som si ju kupila. Dakujem za radu!