Ve stínu sfingy

Ve stínu sfingy https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87253/mid_ve-stinu-sfingy-87253.jpg 4 162 17

Jake Ransom série

< 2. díl

Ve stínu sfingy je druhý román série Jake Ransom. Autorem je mistr dobrodružných thrillerů James Rollins. Pomocí hodinek svého otce se Jake Ransom snaží vrátit do Kalypsa, což je město na prapevnině Pangaea. Rozhodl se zjistit, zda jsou jeho rodiče mrtví nebo se ztratili někde v čase. Je si jistý, že klíčem k tajemství zmizení rodičů je nápis uvnitř hodinek. Místo do Kalypsa je však vržen do podivné pouštní země. Tam se k němu přidávají mayská dívka Marika, římský chlapec Pandor, Bach´uuk a také Jakeova sestra Kady. Jsou ovšem zajati krásnou mladou princeznou Nefertiti. Také ona se musí brzy bránit posluhovačům Krále lebek. Jake má u sebe předmět, který král touží vlastnit více než cokoli jiného. Je to věc, která dává majiteli obrovskou moc a kontrolu nad děsivou Kvílející sfingou. Začíná závod s časem, Král lebek nesmí vyhrát. Kdyby se tak stalo, nic na světě ho nezastaví.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Jake Ransom and the Howling Sphinx , 2010

Kodetka
17.12.2021 5 z 5

Opět mě to bavilo a mrzí mě, že nenapsal další pokračování.

Stanas513
19.05.2020 5 z 5

Opět čtení pro - náctileté, ale i to mě baví.

caldap
26.06.2019 5 z 5

Pěkná kniha, pro mne to byla docela příjemná oddechovka, ale brala bych i další pokračování. Škoda.

Kocourek
15.07.2018 5 z 5

Dobré pokračování tajemného světa. Jen škoda,ze uz dál není nic..

Mammoth
08.11.2017 3 z 5

2. díl "pohádky" s Jakem Ransomem mi přijde již propracovanější než úvodní díl a objevují se v něm i prvky napětí, kdy mají hlavní hrdinové na kahánku, byť předvídatelnost 1. dílu zůstala na stejné úrovni. Celkově vzato, jako nenáročné dobrodružství určené k oddechu určitě obstojí...

HáTa94
22.11.2016 5 z 5

Dobrodružný, pohádkový příběh o J. Ransomovi se mi moc líbil. Občas neškodí popustit uzdu své fantazii a představit si, co by bylo, kdybychom se přenesli v čase kamkoliv. Co by se mohlo stát, koho bychom potkali a mnoho dalšího. I když se mi první díl líbil o maličko více, tak to rozhodně neznamená, že knihu ochudím o body.

Elea
09.07.2016 4 z 5

Rollins opět nezklamal, ale Sigmu mám raději.

Atak
16.06.2016 5 z 5

Super příběh, těším se na další :)

lampernaqui
10.01.2016 2 z 5

Úroveň stejná jako u předchozího dílu, takže kdo se bavil, bude se bavit i nyní. Ale já opravdu raději Sigmu.

Fuksinka
24.05.2014 5 z 5

Mými nejoblíbenějšími hrdiny v dětství byli Indiana Jones, Holden Caulfield, Nick Twisp a Luke Skywalker. Kdyby existoval Jake Ransom, určitě by se k nim připojil. Lepší než první díl. Akčnější a "strašidelnější".

eva1371
28.04.2014 5 z 5

Ahoj tento díl byl opravdu napínavější a strhující než předešlí. Jen doufám že bude nějaké pokračování.

konformita
19.01.2014 5 z 5

Druhý díl byl stejně tak skvělý jako ten první. Takže pět hvězdiček a čekání na další... Mám takový divný pocit, že králem lebek je Jakeův táta, ale doufám, že to tak není.

Hespik
27.08.2013 5 z 5

opět se nemůžu dočkat dalšího pokračování, kdo je tajemný král lebek??

benda02
06.08.2013 4 z 5

Lepší jak předchozí díl, přesto mě úplně nevyhovuje tento vymyšlený svět. Na druhou stranu je to psano pro mladší nadšence knížek, takžesi myslim, že svoje to splní.

Patapuf
17.06.2013 4 z 5

Spíše mi to přijde jako čtení pro děti a mládež, ale rozhodně netvrdím, že by to člověk neměl číst.... spíše naopak...

ina77
23.03.2013 4 z 5

Dost dobré,ale určitě jsou od tohoto autora lepší,je pravda že tohle nejsou knihy pro dospělé.

Movie33
05.03.2013 5 z 5

Nezklamala stejně jako předhozí díl, jen škoda opět otevřeného konce, kdy vyjde další? :) Určitě doporučuju mladým čtenářům, kniha plná dobrodružství a fantazie.

fantasy

James Rollins (p)
americká, 1961
2008  86%Amazonie
2013  81%Krvavé evangelium
2006  86%Mapa z kostí
2007  88%Černý řád
2008  88%Jidášův kmen

Kniha Ve stínu sfingy je v